Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nad jeziora po równej nawierzchni

Rozpoczął się remont najbardziej zniszczonego odcinka drogi na trasie na Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie. Są utrudnienia dla kierowców.

Ekipa drogowców przystąpiła do remontu chyba najbardziej zniszczonego odcinka trasy, która prowadzi w kierunku jezior. Ulica Krasnystawska w Łęcznej od dawna nie była naprawiana, nawierzchnia praktycznie na całej długości jest popękana, posiada liczne dziury zaś odcinek w pobliżu rzeki poważnie zdeformowany. Ruch na tej jednej z głównych ulic miasta jest bardzo duży, dodatkowo przebiega tedy droga wojewódzka nr 829.

Według specyfikacji, wykonawca prac dokona praktycznie całościowej przebudowy drogi. Poprawiona zostanie konstrukcja ulicy, przebudowane zostaną wszystkie zjazdy i skrzyżowania, wykonana nowa instalacja deszczowa i odwadniająca. Dodatkowo jezdnia zostanie poszerzona a obok wybudowane nowe chodniki. Obecnie pracownicy przygotowują teren pod główne prace. Wycinane są krzewy i kolidujące z poszerzeniem drzewa oraz trwa przenoszenie i zabezpieczanie instalacji biegnących pod drogą.

Dla kierowców już teraz wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Na odcinku od ronda przy stadionie do Urzędu Miejskiego wprowadzono ruch jednokierunkowy. Przejeżdżają tylko ci, jadący w stronę Pojezierza. W drodze powrotnej objazd prowadzi przez ulicę Marszałka Piłsudskiego i Targową do al. Jana Pawła II.

Całość prac ma kosztować ponad 4 mln złotych, a finansuje je Zarząd Dróg Wojewódzkich. Część kosztów pokrywa Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej. Które przebudowuje instalacje. Kierowcy po nowej nawierzchni pojadą najpóźniej do końca września 2014 roku.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2013-11-08 16:42:46

2 komentarze

  1. Miejscy Radni już dawno powinni się zorientować, że nazwa remontowanej ulicy, jest pod względem gramatycznym niepoprawna.

  2. Haha sami się zastanawialiśmy czy w informacjach, które dostaliśmy nie ma błędu. Ale sprawdziliśmy
    w kilku źródłach i wszędzie tak samo 😉