690 680 960

Na tym przejściu potrąconych zostało wiele osób, zginęła też 16-latka. Niebawem będzie tam bezpieczniej (zdjęcia)

Jest szansa, że na przejściu dla pieszych na Drodze Męczenników Majdanka nie będzie już dochodziło do wypadków. W celu poprawy bezpieczeństwa miasta przebudowuje to miejsce.

Trwają prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o zebrę zlokalizowaną na wysokości ul. Słowiczej. Jest ono uznawane za bardzo niebezpieczne, doszło na nim do wielu wypadków, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach. W ubiegłym roku zginęła tam 16-latka.

Jak wskazują mieszkańcy, każdego dnia przejście to pokonuje bardzo dużo osób. Korzystają z niego uczniowie pobliskich szkół, pasażerowie komunikacji miejskiej, spacerowicze, czy też klienci znajdującego się nieopodal supermarketu. Tymczasem wielu kierowców porusza się tam że sporą prędkością i nie zwraca uwagi na pieszych. Jednak największym zagrożeniem jest fakt, iż kiedy na jednym pasie zatrzymują się auta, na drugim wciąż jadą. To doprowadza do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Po licznych potrąceniach pieszych w tym miejscu, miasto postanowiło zmienić organizację ruchu. Wszystko to ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z przejścia dla pieszych. Na środku zbudowano wysepkę, która ma służyć jako azyl, dodatkowo zlikwidowany został jeden pas jezdni w kierunku Majdanka. Dzięki temu piesi będą mogli pokonać jezdnię w dwóch etapach, nie będzie też możliwości omijania pojazdów, których kierowcy zatrzymali się przed przejściem.

(fot. lublin112)

39 komentarzy

 1. Nic się nie zmieni jeśli piesi nie będą edukowani !!!!!!!!!!!!!!! Zanim wejdziesz na drogę , jaka ona by nie była , rozejrzyj się !!!!!!

  • Ale pieszy może się poruszać pomimo swojej niepełnosprawności.
   Może być osobą pieszą częściowo lub całkowicie niedosłyszącą.
   Może być osobą pieszą częściowo lub całkowicie niedowidzącą.
   A tobie głąbie się wydaje, że wystarczy mieć prawo jazdy i już żadne przepisy cię nie obowiązują?
   Gdy tacy bandyci będą za kierownicą to faktycznie nic się nie zmieni.

 2. To przejście powinno być zlikwidowane, niecałe 100 metrów dalej jest bezpieczne przejście z sygnalizacją świetlną.

  • Dokładnie 100 m przed i 150 za są dwa przejścia z sygnalizacją, zwężenie drogi nic nie da tylko korki będą.

   • Dokładnie tak będzie jak pisze Tymon. Większe korki. Bezpieczne przejście w pobliżu. Powstała jakąś moda na zwężenia,wysepki, wyłączanie powierzchni z ruchu. Bareja.

  • 100 m. od wyznaczonego przejścia pieszy może przejść w miejscu nie wyznaczonym i też jest chroniony a kierowca po to był dobrze wyszkolony żeby wiedział m.in. o tym. Dowodem na to jest jego prawo jazdy potwierdzające zdany egzamin dokładnie sprawdzający jego wiedzę i umiejętności. Dlatego odpowiada on a nie pieszy.

 3. Światła tam niech zrobią. W Lublinie są co 60 metrów więc bez różnicy haha. Jak tępota nie nauczy się chodzić po pasach to i święty boże nie pomoże PROSTE

 4. Już myślałem, że artykuł o tym ile czasu trwa ta budowa. To jakaś kpina, Kilka dni wycinali nawierzchnie pod krawężniki? Żenada…

 5. Ulica z ograniczeniem do 50km/h powinna być na tyle wąska i kręta, żeby nikt nawet nie pomyślał o tym, żeby tam jechać 100.
  W wielu krajach budowanie szykan drogowych na takich ulicach jest oczywiste.
  W Polsce to niestety dopiero raczkuje.

  • przyjedz do chełma na rejowiecką i zobaczysz takie „myślenie” – wąsko i niebezpiecznie. Czekam na śnieg i pogięte felgi

   • Bez jaj.
    Rejowiecka w Chełmie to jest coś jak Witosa w Lublinie.
    To nijak się ma do Drogi Męczenników Majdanka.
    Tutaj odpowiednikiem lepszym jest Szpitalna w Chełmie.

    Wracając do samych szykan, to statystyki zdarzeń drogowych z miejsc gdzie takie rozwiązania wprowadzono nie pozostawiają żadnego miejsca na dyskusje.
    To jest zwyczajnie dużo bezpieczniejsze.

    Jak śnieg zasypie szykany to znaczy, że ktoś chciał zaoszczędzić na pylonach lub krzewach.

    • to już nie ta sama ulica po remoncie – malowanie wygląda jak z filmu „nie lubię poniedziałku”

 6. jak chcą, żeby było bezpiecznie to trzeba wykarczować te drzewo i krzaczory. Pieszy ma być widoczny z daleka

 7. To przejście powinno być po prostu zlikwidowane!!? Wtedy będzie bezpieczniej.

 8. Tylko w mieście inspiracji zwęża się ulice…. Brak słów….

 9. Efektywniej byłoby to przejście oświetlić, bo wieczorem z punktu widzenia kierowcy, pieszych naprawdę nie widać.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas