Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Stu pływaków wzięło udział w Sztafecie Niepodległości. Każdy z nich pokonał 100 metrów (zdjęcia)

Po odegraniu hymnu narodowego oraz wciągnięciu flagi na maszt, stu pływaków przystąpiło do Sztafety Niepodległości. Każdy z nich miał do przepłynięcia sto metrów.

W czwartek, na basenie olimpijskim w kompleksie Aqua Lublin odbyła się Sztafeta Niepodległości. Wydarzenie jest organizowane corocznie przez Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin, Urząd Miasta Lublin i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W sztafecie wzięło udział 100 pływaków, każdy z nich miał do pokonania dystans 100 m stylem dowolnym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

Wśród uczestników były zarówno pływacy indywidualni, jak też wychowankowie klubów: Masters Lublin, MKS 20, Olimpia Lublin, SP5 Swim, Skarpa Lublin, AZS UMCS Lublin, SPS 26 Lublin, MTP Lublinianka, Fala Kraśnik, Meduza Pajęczno oraz Masters Avia Świdnik. Wydarzenie odbywało się już po raz szósty.

(fot. lublin112)

2 komentarze

  1. To coś dla mnie pływanie w basenie i sauna uwielbiam, skoda ze UE zablokowała kaskę dla PL. Bo regiony wschodnie przegłosowały te uchwały anty LGBT, znaczy się ograniczające prawa człowieka, znaczy się NO-GO Zone, etc kazdy wie o czym mówia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo