Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na polecenie prokuratury zatrzymano szefa ochrony WOŚP w Gdańsku

W poniedziałek rano na polecenie prokuratury został zatrzymany szef ochrony 27. Finału WOŚP w Gdańsku. Z ustaleń śledczych wynika, że miał on wprowadzić w błąd policję.

Dzisiaj rano Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymany został szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku. Mężczyzna miał prowadzić w błąd policję informując, że Stefan W. posługiwał się plakietką „Media”.

Miało mu to ułatwić wejście na scenę i atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Do zdarzenia doszło podczas 27. Finału WOŚP, który odbywał się na Targu Węglowym w Gdańsku. Tuż przed godziną 20, zaraz po tym jak prezydent skończył wygłaszać podziękowania dla mieszkańców za włączenie się w tę szczytną akcję, na scenę wbiegł mężczyzna, który kilkukrotnie ugodził prezydenta nożem. Niestety pomimo wysiłków lekarzy Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu.

Zatrzymany szef ochrony ma mieć postawiony zarzut składania fałszywych zeznań.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Znaleziono pierwszego kozła ofiarnego.

  • Kozioł nie kozioł, ale jak działała ochrona, każdy widział. Plakietka powinna być widoczna na nagraniach, a jej istnienie miało świadczyć o mądrze planowanym ataku i niewinności ochraniających. Na każdym występie, kręcą się jacyś żądni sławy i ochrona ich mozolnie eliminuje. Czasem zbyt energicznie, jak w pewnym klubie pod Opolem Lubelskim.

 2. A kto nie zgłosił policji i miastu masowej imprezy? Do pudła!

  • Resortowe dziecko wykreowane przez służby PRL ma nowego mocodawcę i promesę nietykalności, jeśli będzie śpiewał, tak jak mu zagrają. Zatrząsł czerwonymi portkami, chciał się wycofać ale mu przemówili do rozsądku, że współpracę z mafią można zakończyć tylko w jeden sposób. Będzie grał dalej to nic mu nie zrobią. Gdańsk to kolebka polskiej ośmiornicy. Dziwię się, że Adamowicz nie miał własnej prywatnej ochrony wszak stać go było i musiał wiedzieć, że przy jego wiedzy i odwróceniu się od kolegów z totalnej opozycji, wcześnie czy pózniej go dopadną.

   • Aż tak może daleko bym w ocenie nie zachodził aczkolwiek cały ten mizerny teatrzyk z rezygnacją przez Owsiaka był skrajnie żałosny i wyreżyserowany, każdy i tak wiedział że z tego nie zrezygnuje, zbyt to tlusty cycek żeby go ot tak wypuścić go z pyska. A i trochę żałosnej polityki związanej z histerią jakiejś wyimaginowanej „mowy nienawiści” sobie pouprawiał. Owsiak to stary hippis, jego młodzieńcze sympatie oparte na wywróceniu do góry nogami tradycyjnych wartości, nigdy nie umarły, to tak jak metalowiec który na stare lata nie potrafi ściąć włosów i nieraz nie wiadomo czy to gangus motocyklowy czy może kloszard.

    • Mietek, Halinka… Świetne, wyważone teksty.

     Rozumiem, że skrajna postać hejtu się nie sprawdza, więc zręcznie równoważymy emocje.

     ?

     • Powiem raczej że demagogia twojego środowiska o mowie nienawiści to daremny wysiłek, kończą sie argumenty to zaczyna się wmawianie niestworzonych rzeczy jak Żyda chorobę. Tak sie akurat składa że są ludzie kulturalni i otwarci na merytoryczną dyskusję, ale do tego trzeba dobrej woli obu stron i argumentów. Jesli takowych nie masz to nie włączaj się do dyskusji. Pozdrawiam

     • tak tak witamy przedstawicieli episkopatu czy tam koscioła – niezła próba …

     • Dyskutantów nie potrzebujecie. Niczego NOWEGO nie wnosimy do Waszych opinii. O ile jednak chętnie wysłucham stanowiska drugiej strony i szczerze się ustosunkuję, o tyle wpis @takiego jednego kierowany jest, jak sądzę, do innego odbiorcy. Z g*wna bata nie ukręcisz – nie mieszam się do polityki ani Kościoła, zatem takie aluzje do mojej osoby obchodzą mnie tyle co poranny korek w drodze do pracy. Bywa. Jak to w mieście.
      A w kwestii „demagogii i otwartości”… rozje***łaś, mnie Halinko, doszczętnie.

  • firma organizująca event która wygrała przetarg na zorganizowanie i zabezpieczenie imprezy…

   • kiedy ja z tobą bracie na ten las … las krzyży Mietka i Haliny …
    ale może jednak nie trafione to zapomnij

 3. Otępiały naród WOŚP-owi wszystko wybaczy, teraz najgorsza prawda gdyby się takową okazała będzie odbierana przez naród jak stalinowska histeria spisku, Owsiak może dzis niemal dopuścić się aktu pedofilii a opozycja razem ze swoim elektoratem i tak powie że to nagonka…

  • Och###jały z wściekłości prawicowy sort (nie mylić z elektoratem PiS-u) nie może znieść, że ktoś zmienia zdanie i uchodzi mu to „bezkarnie”. A wręcz, że ludzie się z tego cieszą. Trzy lata rządów obecnej ekipy i prawdopodobnie cztery następne jako bonus – dużo czasu by posadzić Owsiaka. Ale – że kwity Jurka się zgadzają – pewnie ekipa ma problem i musi wystawić szczekaczki. Jak łowczy harty na polowaniu, które trwać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.
   Można mieć duże obawy co do jednego: w prawie 40 milionowym państwie znajdziesz takich którzy nienawidzą w absolutnym przekonaniu o słuszności swoich poglądów. Weźmiesz odpowiedzialność za śmierć Owsiaka lub Kaczyńskiego?

 4. Owsiaka zatrzymac a nie szefa ochrony . To organizator jest winny. A nie szukaja kogos zeby swietego owsiaka chroniac !!! Skandal !!

  • to miasto Gdańsk było organizatorem tej imprezy – a dokładniej ogłosiło przetarg i wygrała to firma eventowa, która posiadała licencję do ochrony organizowanych przez siebie imprez…. więc zanim zaczniesz gdakać jak potłuczona to sprawdź zamiast rzucać puste oszczerstwa…

 5. Teraz trzeba ruszyć z kopyta z ciągnącymi się od lat sprawami Pawła A.

 6. No nie trzeba byc geniuszem by wiedziec ze ochrona byla fatalna nawet bym.pokusil sie o.opinie ze jej nie bylo .bo.dobra profesjonalna ochrona powinna obstawic najbardziej newralgiczny punkt kazdej.imprezy jakim jest scena tam.nawet mucha bez kontroli nie powinna sie wslizgnac a tu nie bylo zadnej.kontroli i mamy to co mamy .jak tak.bedzie dzialac ochrona na kazdej.masowej imprezie to takich makabrycznych scen.mordow zapewne obejzymy jeszcze nie jedna .a tak to prawda owsiak odpowiada za to co mialo miejsce w gdansku bo to.on.podpisal umowe na organizacje

 7. Kto normalny będzie narażał życie lub zdrowie, za takie stawki jakie są w ochronie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo