690 680 960

Masowe kontrole trzeźwości w Lublinie. Pijani wpadają jeden po drugim (zdjęcia)

Lubelscy policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzą kontrole trzeźwości. Kierowcy narzekają na tworzące się korki, ale pochwalają działania mundurowych.

Od wczesnych godzin porannych w rejonie m.in. ul. Kunickiego, Abramowickiej i Zemborzyckiej w Lublinie prowadzona jest masowa kontrola trzeźwości. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki wspierani przez żandarmerię wojskową i nadzór ruchu MPK sprawdzają wszystkich kierowców, którzy poruszają się w tej okolicy. Wykorzystywane są urządzenia alco-blow, dzięki czemu każda kontrola trwa zaledwie kilka sekund.

Od godziny 4 do godziny 8 rano zatrzymano już sześciu nietrzeźwych kierowców, co pokazuje, że tego typu działania są bardzo potrzebne. Kierowcy narzekają, że z powodu kontroli utworzyły się znacznie większe niż zwykle korki, jednak pochwalają działania policjantów.

– Pijak za kółkiem to plaga na drogach. Ile było przypadków, kiedy ludzie ginęli w wypadkach przez nich spowodowanych. Ile razy pijani kierowcy wjeżdżali w spokojnie idące chodnikiem osoby. Dlatego trzeba tępić ich każdym możliwym sposobem. A te kilka minut spędzone w korku raczej nikogo nie zbawi – wyjaśniał nam pan Wojciech, który był kontrolowany na ul. Kunickiego.

Policjanci zapowiadają, że akcja nie jest jednorazowa i podobne działania będą kontynuowane.

(fot. lublin112.pl)

66 komentarzy

  1. Stojacy w dlugim korku

    A po za tym jak stali na nowym swiecie to trzeba bylo postawic i przy wojennej zeby lapali tych co zawrocili i pozdrawiam pana z opla llb ktory wjechal w osiefle i poszedl dalej piechota do jednej z firm…kwitnac tyle w korku dobrze go przyczailem…wiecej myslenia na przyszlosc…bo wiekszosc i tak umknela….

  2. Bardzo dobra akcja, więcej takich i nie tylko rano, ale może też wieczorem…?

  3. Bardzo dobrze więcej takich akcji

  4. Masakra, spóźniłem się do pracy 17 minut, zawsze jestem 6:40 a dziś byłem 7:17 czyli 17 minut po czasie.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas