Na Czechowie grasował podpalacz? Nocny pożar trzech aut (zdjęcia) AKTUALIZACJA

W nocy z czwartku na piątek strażacy w Lublinie gasili pożary pojazdów zaparkowanych na Czechowie. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

W ciągu niespełna godziny, w nocy z czwartku na piątek, na Czechowie w Lublinie doszło do trzech pożarów zaparkowanych pojazdów, uszkodzeniu uległo łącznie pięć aut.

– Przypadkowo schodząc do samochodu zobaczyłem, że pali się samochód oddalony o kilka od mojego. Myślałem, że to zwarcie instalacji. Powiadomiłem 112. Próbowałem go zgasić gaśnicą, ale nie dało rady. Po przybyciu służb okazało się, że to drugie dziś podpalenie. Po tym było kolejne – napisał do nas Czytelnik.

Trwa ustalanie okoliczności wszystkich pożarów. Prawdopodobnie w każdym z przypadków doszło do podpalania. Sprawą zajmują się policjanci. W nocnych pożarach ogień strawił lub uszkodził łącznie pięć pojazdów, w trzech pożarach na ul. Gorczańskiej i Zakopiańskiej. Przy pierwszej z ulic spłonęła toyota, później przy ul. Zakopiańskiej częściowo spłonęło audi. Ogień z tego auta uszkodził zaparkowaną w pobliżu mazdę. Następnie strażacy gasili dwa fordy. Wstępne straty oszacowano na ponad 80 tys. złotych.

To kolejne w ostatnim czasie podpalanie pojazdów w Lublinie. Na początku maja spłonęły zaparkowane auta przy ul. Jaczewskiego i ul. Hirszfelda. Pisaliśmy o tym tutaj – Nocny pożar czterech samochodów w Lublinie. Policja prowadzi śledztwo (zdjęcia). Prawdopodobnie podpalenie było również przyczyną pożaru trzech pojazdów dostawczych w Zemborzycach Tereszyńskich – Trzy samochody dostawcze doszczętnie spłonęły. Najprawdopodobniej zostały podpalone (zdjęcia, wideo).

(fot. nadesłane Czytelnik – dziękujemy!)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Na Czechowie, czyli przy jakiej ulicy dokładnie?

 2. To auto było akurat przy Zakopiańskiej.

 3. Ktoś nie lubi wł. bo podpalił Audi a nie inne auta obok.

  • Pewnie zazdrość że ktoś ma lepsze auto (chyba Audi A5) i podpalił bo „somsiad nie bedzie mi tu wył pod blukiem i zagłuszał mi passata”

 4. Gdy jest niszczone mienie prywatne w postaci samochodu – ludzie reaguję, dzwonią a służby przyjeżdżają i interweniują.
  Gdy jest niszczone mienie wspólne (miejskie, spółdzielcze, wspólnotowe) w postaci chodników/trawników – ludzie nie reaguję, konfidenci dzwonią a służby przyjeżdżają po wielu godzinach.

  • To narzekasz, że nikt nie reaguje na takie sytuacje? Czy narzekasz, że „konfidenci” dzwonią i informują o tym właściwe służby?
   Zdecyduj się, co Ci nie pasuje, bo teraz to marudzisz, że nikt nic nie robi, a jednocześnie na to, że ktoś z mieszkańców na takie sytuacje reaguje…

   • Nie rozumiesz doprawdy (przeczytaj jeszcze raz)czy tylko udajesz bo nie zgadzasz się z Franiem

 5. Z soboty na niedzielę na Czechowie przy Koncertowej / Legendy chcieli podpalić żółtą Pandę, ale tylko opona się nadpaliła i błotnik i chyba samo zgasło

 6. Polecam sprawdzić czy to przypadkiem nie ten świr z Oratoryjnej 7, który rzuca jajkami w samochody oraz w ludzi z 6-go albo 8-go piętra.

 7. Polacy podnieśli larum…..jedy

 8. Im mniej samochodów w lublinie tym lepiej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie