Na torze rowerowym zrobili tor motocrossowy. Takiego ścigania jeszcze w Lublinie nie było

Dwa dni motocrossowych atrakcji czekać będą miłośników tego sportu w najbliższy weekend. W Lublinie odbędą się zawody East Motocross Cup, w których wystąpią najlepsi zawodnicy z kraju i Europy.

W najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się impreza, której nie powinien przegapić żaden z kibiców motocrossu. Co więcej, jak zapowiadają organizatorzy, na długo pozostanie w ich pamięci. Chodzi o I rundę East Motocross Cup 2019- 18/19 Maj Lublin, zawodów które w nowej formule zastąpią dobrze znaną serię Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny. Zawodnicy będą ścigać się na specjalnie stworzonym na to wydarzenie torze, usypanym na terenie dawnego toru rowerowego przy ul. Janowskiej.

Całość organizuje klub KM Cross Lublin, który ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych ze sportem motorowym to dalej pnie się w górę i zaskakuje. Impreza ma być na najwyższym poziomie, m.in. z uwagi na najlepszych zawodników, którzy przyjadą do Lublina m.in. z Polski, Czech, Szwecji, Ukrainy czy Łotwy. Jednak jak podkreślają organizatorzy, chcą też uczcić pamięć swojego pierwszego trenera, którym był popularny „Kowboj”. Razem z pozostałymi członkami kadry postanowił zaszczepiać swoją pasję do sportu kolejne pokolenia. Uczył dyscypliny, zaangażowania oraz umiejętności pielęgnowania pasji.

– Przede wszystkim będzie to Memoriał śp. ppłk. Zbigniewa Matysiaka – mentora, trenera oraz wzór do naśladowania bez którego Lubelski motocross a w konsekwencji żużel nie byłby w tym miejscu w którym jest teraz. Takim postaciom jak Zbigniew Matysiak pokłon w pas to za mało. Należał on do żołnierzy wyklętych i jako kombatant zawsze walczył do końca. Patriota z krwi i kości, wiedział czym jest miłość do ojczyzny i tego też uczył. Dodatkowo jego życie wypełniał sport- boks, narciarstwo i kolarstwo. Głównie jednak pasjonował się w motocyklach i jeździe terenowej – wyjaśniają organizatorzy.

Zawody East Motocross Cup będą się odbywały w sobotę i niedzielę. Jednak największych emocji spodziewać można się drugiego dnia, kiedy to rywalizować będzie kilkunastu zawodników z zagranicy oraz najlepsi motocrossowcy z naszego kraju. Wstęp jest bezpłatny.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. żużlowców trzymać z daleka!!

 2. To jest właśnie podejście Żuka – zrobił tor rowerowy – porażka ! Teraz po układzie oddaje tor rowerowy do niszczenia dla motocrosu i kolegów Piątka i Więckowskich, kto ma układ rządzi Lublinem.

 3. dziś pytanie dziś odpowiedź

  gdzie znajde informacje odnośnie jakiegoś parkingu? dojazdu? impreza klasy światowej a podstawowych informacji nie ma

 4. Widzę ze lublin 112 udostępnia gotowce za grosz twórczości

 5. potem mieszkancy zaczna lawinowo skarzyc sie na halas i cyk stawiamy bloki xD

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online