Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Mróz zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyją dwie osoby

Podczas minionej doby na terenie województwa lubelskiego odnotowano dwa przypadki śmierci z powodu wychłodzenia. Ofiarami są dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego i lubelskiego.

Jedną z ofiar wychłodzenia jest 54-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów. – Leżące na polu ciało mężczyzny przysypane śniegiem znaleźli będący na polowaniu myśliwi. Lekarz na miejscu stwierdził zgon mężczyzny, który nastąpił najprawdopodobniej z powodu wychłodzenia – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Policjanci ustalili wstępnie, że mężczyzna wracając do domu, chciał skrócić sobie drogę przez pola.

Do drugiej tragedii doszło w gminie Konopnica. – Kilkaset metrów od zabudowań odnalezione zostało ciało 64-letniego mężczyzny. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Bełżycach, mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z domu – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

Na cele mężczyzny nie ujawniono żadnych śladów świadczących o udziale osób trzecich.

W całym kraju minionej doby odnotowano 7 przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia. Od 1 listopada 2016 roku Komenda Główna Policji odnotowała 53 zgony w wyniku wychłodzenia.

2017-01-07 09:54:17
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Wynika z tych informacji i ci dwaj mogli nie płacić skladki emerytalnej bo nie zobaczą ani złotówki z tych składek
  Jak tu dożyć 65 roku ??

  • Nie nadużywać alkoholu lub jeżeli już, to nie szlajać się na mrozie. To nie ofiary zimy lecz prawdopodobnie alkoholu. Mróz postawił tylko kropkę nad ” i „

 2. Szkoda chłopów tak zginąć tragicznie przez warunki atmosferyczne, jednego dobrze znałem no szkoda, ale cóż zima i już ❄❄❄

 3. Żal nie wiesz kim byli to nie wupowiadaj się widzę że zakładasz że to jacyś menele

 4. Kamil M Kto mnie zna wie jak mam na nazwisko

  Szkoda obydwu najbardziej mi szkoda 64-letniego mężczyzny znałem go od małego. Jego ciało znaleźli około 100-500m od mojego domu. Straszna tragedia.Wyrazy współczucia dla rodzin obydwu mężczyzn

 5. Trzeba było o jednego mamrota mniej wypić albo założyć kożuch zamiast kufajki !!!.

 6. Nie gadaj bo kufaja i waciaki to super sprawa tylko że tego już nie produkują cieple było ubranko.

 7. Pffff

 8. Dobry Bóg dał nam, ludziom rozum, a że ktoś z niego nie potrafi, albo co gorsza, nie chce korzystać – kończy jak opisano wyżej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo