690 680 960

Motor Lublin zagra ważne spotkanie z Legią Warszawa. Kibice chcą pobić rekord frekwencji na stadionie, zamknięte zostaną też ulice

Jutro Motor Lublin będzie walczył z aktualnym mistrzem kraju, czyli Legią Warszawa. Jest duża szansa, że spotkanie przyciągnie rekordową liczbę kibiców. Z kolei kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

W środę o godz. 20.00 na Arenie Lublin odbędzie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Motor Lublin zmierzy się z Legią Warszawa. Spotkanie jest wyjątkowe, gdyż nieczęsto się zdarza, aby drugoligowy klub walczył z aktualnym mistrzem kraju. Lubelska drużyna zapowiedziała, że da z siebie wszystko, aby to spotkanie wygrać, jednak Legia pomimo aż dziewięciu kontuzjowanych zawodników, z pewnością łatwo się nie podda. Zwłaszcza, że zdobycie Pucharu Polski jest jej głównym celem.

Mecz stał się również mobilizacją dla kibiców. Jak wskazują, nie brali udziału w tak prestiżowym spotkaniu od lat, gdyż po raz pierwszy od blisko trzech dekad Motor zagra o stawkę z Legią Warszawa. Dlatego też jest szansa, że zostanie ustanowiony rekord frekwencji. Obecnie wynosi on 14 911 osób, tyle widzów oglądało z trybun w 2017 roku mecz fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 21 pomiędzy reprezentacjami Polski i Słowacji. Kibice mają nadzieję, że na jutrzejszym spotkaniu, pojawi się jeszcze więcej miłośników piłki nożnej.

Spotkanie klubów z Lublina i Warszawy zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że wprowadzone zostaną dodatkowe środki bezpieczeństwa. W godzinach od 17:00 do 18:30 ruch pojazdów w obrębie stadionu zostanie całkowicie zamknięty. Ulica Muzyczna od skrzyżowania ulicą Szczerbowskiego do mostu na Bystrzycy, a następnie ul. Stadionowa do skrzyżowania z ul. Lubelskiego Lipca ’80 będzie przeznaczona tylko dla osób poruszających się pieszo. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci, którzy mają ruchem.

Organizatorzy apelują też do kibiców, aby pozostawiali swoje auta na parkingach przy Targu pod Zamkiem, Placu Zamkowym oraz przy Zarządzie Dróg Miejskich. Z tych miejsc dotrą oni na stadion za pomocą specjalnej linii komunikacji miejskiej. Autobusy oznaczone „Arena” będą kursowały z al. Unii Lubelskiej przez ul. Lubelskiego Lipca ’80 pod stadion. Po zakończeniu spotkania zostaną podstawione autobusy powrotne.

Dodatkowo, kibice z Lublina będą mogli dotrzeć do domów dodatkowymi kursami regularnych linii. Z przystanku obok Areny odjadą autobusy linii nr 1 w stronę ul. Żeglarskiej, 7 na Zbożową, 13 na os. Poręba i Paderewskiego, 17 na Paderewskiego, 30 na ul. Sławinkowską, 34 na ul. Koncertową, 45 na Węglin, 151 na ul. Abramowicką, oraz 161 na os. Poręba i na Felin.

Natomiast w trakcie meczu, w związku z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu, od godz. 17.00 linie nr 1, 13, 30, 34, 45, 154 i 161 będą kursowały objazdami. Sam mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport Extra.

(fot. Motor Lublin)

26 komentarzy

 1. To ja mam przez kopaczy i ich cymbał ufff kiboluff objazdem jeździć?

 2. ***** *** i Motor

 3. Nikt nie powinien chodzić na mecze dopóki nie zmieni się zarzad.

 4. Patałachy kontra dziady.

 5. Podpis elektroniczny

  Ilu zamkną ?

 6. Mamy spadki zakażeń więc zaraz znów będziemy na 1 miejscu w Polsce

 7. POległa była mistrzem polski ale w ubiegłym sezonie teraz w ekstraklasie są w strefie spadkowej na 16 miejscu, Pozdrawiam kiboli Motoru.

  • szlagier zamykać ekstraklasy z średniakiem 3 klasy rozgrywkowej, którego kibicom przeszkadzają dzieci trenujące bo to nie szkółka wsk czy tam innego motóru. w sumie to chyba każdy wie że w Lublinie jest tylko żużel, a te stadionowe obiboki z armią prowincjonalnego buractwa na trybunie, wolałbym na okręgówkę pójść niż na ten chłam motoru, przynajmniej za podobny poziom nie wołają kasy, i nie grają tam ludziki z najmu.

 8. Z tego co mi wiadomo to największy sukces Spartakusa Szarowola nie Motoru

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej