Miała jeszcze dwa kroki, aby znaleźć się w bezpiecznym miejscu. Została potrącona przez hondę (zdjęcia)

Starsza kobieta została potrącona, kiedy przechodziła przez jezdnię. Na miejscu pracują policjanci. Są utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 16:40 na ul. Elsnera w Lublinie. Na wysokości ul. Żelazowej Woli kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący hondą mężczyzna jechał w kierunku ul. Choiny. Na oznakowanym przejściu dla pieszych wjechał w starszą kobietę, która wchodziła już na znajdujący się po środku jezdni azyl.

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane)

25 komentarzy

 1. jedzie się tak, jak warunki pozwalają
  ciemno, mokro i śnieg – jedzie się wolno
  na tyle wolno, żeby nie wcelować w człowieka ani w nic innego, np. poprzedzający samochód, psa itp.
  tyle w temacie

 2. A mogla się rozejrzeć

  • może się rozejrzała
   ale jest stara, ślepa i porusza się wolno
   wtedy, kiedy zaczęła przechodzić i dotąd, dokąd widziała – nic nie jechało?
   dlatego, że jest stara i powolna – to nie może pójść do spożywczaka po zmroku, czyli po 16?

 3. Ciekawi mnie gdy Wy cwaniacy quert,Ewa 23,gdy będziecie w wieku tej kobiety będziecie sprawni w każdym calu?bo z tego co czytam to już macie braki ze znajomości przepisów ruchu drogowego ponadto skoro się wolno porusza i brakowało kilku kroków do zejścia z pasów więc z jaką prędkością musiał jechać kierowcą i kto mu wogole kwity wydał skoro jest ślepy i nie zauważył kobiety która przechodzi wolno przez pasy przejścia dla pieszych niby bezpiecznych? Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu na pasach powinni zabierać prawko na minimum 5 lat.

  • W takich sytuacjach, to oprócz ślepoty i, delikatnie mówiąc, niefrasobliwości kierujących, szkodliwą rolę odgrywa złe ustawienie świateł pojazdów jadących z naprzeciwka. Jak taki silnie świeci po oczach, to z kilku metrów nic nie widać i przed przejściami trzeba bardzo mocno zwalniać.

 4. Pokłosie zmiany przepisów. Jaśniepaństwo nawet głowy nie odwroci żeby sprawdzić czy nie jedzie samochód. Pogarszają sie warunki , jak taki wlezie na jezdnie wprost pod koła to samochód przy ostrym hamowaniu może nie wyhamować, jest ryzyko ze wpadnie w poślizg i może skosić nie tylko tego barana bez wyobraźni ale i innych w pobliżu

 5. Słuchajcie, jechałam tamtędy dosłownie 5 min wcześniej, nie jestem stara, jestem ostrożna i mimo ledów na ulicy i powolnej jazdy jeszcze sobie pomyślałam że strasznie kiepska jest widoczność. Na chodnikach ciemnica i naprawde nie widac jak się ktoś zbliża do przejścia.. fatalna sytuacja.

 6. Mieszkanka Czechowa

  Niestety do niektórych buraków jeszcze nie dotarło, że pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, a na tym akurat przejściu na Elsnera zginęła już nie jedna osoba. Bardzo ruchliwa ulica. Kiedyś były plany na sygnalizację świetlną ale się rozmyły….

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  ala- to jak ciemnica na chodnikach i wszędzie to 30 kmh się jedzie

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi