Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Młodzież wyjeżdża z Lublina na Wołyń. Będą porządkować polskie cmentarze

W poniedziałek rano z Lublina na Ukrainę wyjedzie grupa młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy. Będą porządkować polskie cmentarze na Wołyniu.

W Środowiskowym Hufcu Pracy w Lublinie prowadzone są przygotowania do tegorocznej, jedenastej już z kolei, wyprawy na Wołyń. W poniedziałek 4 czerwca o godzinie 8.00, sprzed siedziby hufca przy ul. Łabędziej 15 na Bronowicach, na Ukrainę wyjdzie pierwsza grupa młodzieży. Uczestnicy wyprawy pochodzą z jednostek OHP z Lubelskiej, Małopolskiej i Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

Grupa około 20 osób pod opieką wychowawców i Wojewódzkiego Komendanta OHP Piotra Gawryszczaka zakwaterowana będzie w Sołowiczach w powiecie turzyskim w województwie wołyńskim. Program wyjazdu obejmuje prace na cmentarzach w Turzysku, Przewałach, Łukowie, Kupiczowie i Zasmykach. Młodzież OHP zapali znicze także na cmentarzach w Lubomlu, Rymaczach, Ostrówkach oraz w miejscu pamięci narodowej w Radowiczach.

Zaplanowano też wycieczkę rekreacyjno-turystyczną do Kowla. Powrót do Lublina przewidziano w piątek 8 czerwca 2018 r. Główna wyprawa wołyńska odbędzie się tradycyjnie w sierpniu br. W tym roku obóz będzie przebiegał pod hasłem „Wołyń 2018. ReMisja”. Wakacyjne wyjazdy młodzieży OHP i wolontariuszy na Wołyń organizowane są od 11 lat z inicjatywy Wojewódzkiego Komendanta OHP Piotra Gawryszczaka oraz komendanta Środowiskowego Hufca Pracy w Lublinie Jacka Burego.

(fot. OHP)
2018-06-03 23:26:36

7 komentarzy

  1. Ponton zachlejesz się tam

  2. Wkonc historia polski wróciła do nauki.niech młodzież się uczy kim był bandera,upa,rzez wołyńska itp…a nie pokemon,teletubisie itp.

  3. Dokładnie. Więcej takich działań. Popieram . Trzeba przypominać straszny los ofiar , szczególnie malych dzieci . Jak można coś takiego zrobić . Kim trzeba byc ?

  4. My nie lepsi. Polacy też mordowali na Kresach

  5. Brawo! Inicjatywa godna Polaka, a nie budowa tęczy…