Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Minister rolnictwa gościł w Lublinie. Ursus chce wysyłać więcej maszyn do Afryki

W poniedziałek na naradzie w zakładach Ursus w Lublinie gościł minister rolnictwa. Spółka poinformowała, że zmierza uruchomić produkcję ciągników i maszyn rolniczych w miejscowości Al Jazirah w Sudanie.

Poniedziałkowa wizyta ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego w Lublinie związana była z naradą, dotyczącą pomocy dla polskich producentów maszyn i urządzeń rolniczych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele producentów oraz organizacji rolniczych. Tematem rozmów było m.in. wykorzystanie środków PROW 2014 – 2020 oraz możliwość zwiększenia eksportu maszyn rolniczych m.in. do Afryki. Uczestnicy narady zastanawiali się, jak zmienić zasady wydatkowania środków unijnych, tak aby wspierały one polskich producentów maszyn i urządzeń dla rolnictwa.

Tymczasem lubelski producent poinformował, o podpisaniu z Dyrektorem Agricultural Bank of Sudan Salaheldin Hassanem Ahmedem porozumienia o ustanowieniu strategicznej współpracy zmierzającej do uruchomienia produkcji ciągników i maszyn rolniczych w miejscowości Al Jazirah w Sudanie. Do tego na terenie całego kraju ma zostać utworzona sieć centrów serwisowych. Strony zobowiązały się zakończyć proces negocjacyjny w najbliższym możliwym czasie oraz zawrzeć pełną umowę po ustaleniu ostatecznej wartości projektu, którego spodziewana wartość może wynieść kilkadziesiąt milionów euro.

Agricultural Bank of Sudan to państwowy bank o ponad 60 letniej historii aktywności w zakresie finansowania projektów z zakresu rolnictwa. Od wielu lat bank, poprzez spółki zależne, posiada doświadczenie w zakresie montażu maszyn rolniczych. Sudan jest trzecim pod względem powierzchni krajem Afryki, wraz z szybko rosnącym poziomem ludności oraz stabilizacją gospodarczą i polityczną po wydzieleniu się Sudanu Południowego w 2011 roku wszedł na dynamiczną ścieżkę rozwoju. Podstawą ekonomii kraju jest rolnictwo, funkcjonujące w przeważającej części kraju wzdłuż Nilu. Mechanizacja rolnictwa kraju, będąca obecnie na bardzo niskim poziomie, stała się priorytetem dla obecnych władz Sudanu.

61

62

(fot. Ministerstwo Rolnictwa, Ursus)
2018-07-23 20:48:11

5 komentarzy

  1. Ciekawe czy zaczną w końcu regulować zobowiązania na czas bo teraz bardzo dużo firm ma przez nich problemy z płynnością

  2. całe szczęście już emeryt

    To już wiem czemu do dziś nie dostarczyli do nas żadnego autobusu. Mieli gości to musieli coś pokazać poza drukarkami 3D.

  3. Zdejmować flagi unijne to wojewoda pierwszy. Ale ciągnąć kasę z unii i przy tej okazji świecić gębą to mu już nie przeszkadza? A taka unia zła? hipokryzji Himalaje …

  4. My Afryce traktory, a Afryka nam pomór świń.

  5. co tam robi A. Ryl to gdzie go teraz pracuje … wypie… z Elizówki juz slizga sie kolo Ministra ..