W Tucznej odbył się turniej piłki błotnej

Niecodzienne zmagania sportowe odbyły się w niedzielę w miejscowości Tuczna. Na boisku pełnym błota zmierzyły się drużyny w Powiatowym Turnieju Piłki Błotnej. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie – Lubelskie Smakuj życie!

W niedzielę w miejscowości Tuczna w powiecie bialskim odbył się Powiatowy Turniej Piłki Błotnej. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Starosty Bialskiego.

Reguły gry są podobne jak w grze w tradycyjną piłkę nożną, z następującymi różnicami; mecze trwały 15 minut bez przerw, nie ma spalonego, pierwsze wybicie piłki w spotkaniu piłkarskim, (kick off), rzuty z autu, rzuty rożne i wolne są wykonywane przy użyciu rąk do wypuszczenia piłki na wybraną stopę.

Rzuty karne są wykonywane z ziemi, gracze jednej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki, zawodnik, który zgubi obuwie podczas meczu musi zejść z boiska, a jego miejsce może zająć inny zawodnik z drużyny.

Nie wolno zmieniać butów podczas meczu, zmiany wykonywane są przy linii środkowej, ilość zmian jest nieograniczona. Wymiary boiska wynoszą 20 na 40 metrów, pole karne to linia biegnąca od linii bramkowej ok. 5 metrów. Uniemożliwianie zawodnikowi drużyny przeciwnej dalszej gry poprzez ochlapanie błotem w oczy, traktowane jest jako faul, przewidywane są kary wychowawcze 2 min. za nieodpowiednią postawę na boisku, wybitne nie sportowe zachowania będą rozpatrywane indywidualnie przez organizatorów i sędziego głównego.

Klasyfikacja niedzielnych zawodów:
I miejsce – FC Tuczna
II miejsce – KMP Biała Podlaska
III miejsce – Nowosiółki
IV miejsce – Wielka Niewiadoma Tuczna
V miejsce – Oddział Zabłocie.

2018-07-23 20:09:26
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Super zabawa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.