690 680 960

Mieszkańcy Świdnika zadecydowali. Wiadomo już, jakie projekty zwyciężyły w tegorocznym Budżecie Obywatelskim

Zakończyło się głosowanie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego w Świdniku. Wiadomo już, że zrealizowanych zostanie 15 zgłoszonych przez mieszkańców projektów.

W poniedziałek działający w Urzędzie Miasta zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego ogłosił. które ze zgłoszonych przez mieszkańców projektów, cieszyły się największym powodzeniem wśród głosujących. Do realizacji zakwalifikowanych zostało 15 projektów. Łącznie oddano 11 280 głosów, przy czym 3 694 osób głosowało w sposób tradycyjny, zaś 1 531 za pomocą internetu. Jak obliczyli urzędnicy, swoje głosy oddało 14,11% mieszkańców Świdnika.

Najwięcej mieszkańców poparło projekt „Zielone tarasy – miejscem rekreacji i integracji mieszkańców Świdnika”. Decyzją 1 587 głosów wykonany zostanie nowy taras naziemny zaś taras na I piętrze budynku, stanowiącego jednocześnie zadaszenie sali rehabilitacyjnej przy ul. Kościuszki 8, przejdzie remont. Kolejnym projektem, który będzie realizowany, to „Interaktywne analityczne laboratorium chemiczne”. Projekt zakłada wyposażenie ZSO nr 1 w profesjonalną pracownię – laboratorium chemiczne. Ma ono służyć uczniom i mieszkańcom Świdnika zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i otwartych eventów naukowych.

Kolejne zakwalifikowane projekty to: „Pomagajka” – Projekt specjalistyczny, skierowany do dzieci wymagających diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej, pomocy psychologicznej oraz treningu umiejętności społecznych i konsultacji fizjoterapeutycznych, „Bezpieczne Parkingi dla motocykli i rowerów”, specjalistyczny projekt „Na dobry początek III” skierowany do dzieci zmagającymi się z różnego rodzaju dysfunkcjami czy niepełnosprawnościami i przejawiających zaburzenia integracji sensorycznej. Z kolei specjalistyczny projekt „Mały Świat” ma na celu objęcie diagnozą funkcjonalną oraz indywidualną terapią pedagogiczną z elementami logopedii najmłodszych mieszkańców Świdnika.

Dzięki projektowi „Aktywne Maluchy” możliwa będzie budowa stacjonarnego, wielofunkcyjnego boiska sportowo-rekreacyjnego przeznaczonego głównie dla młodszych dzieci z klas 0-III. Jeden obiekt może zapewnić różne, powiązane ze sobą funkcje, np.: boiska sportowe, plac zabaw czy też siłownię zewnętrzną. Zrealizowana zostanie także „Świdnicka Noc Kultury”, powstanie od podstaw plac zabaw na działce przy ul. Klonowej, pomiędzy kościołem pw. Św. Kingi, a budynkami Klonowa 20 i Cisowa 24. Będzie on wyposażony w nowoczesne i bezpieczne urządzenia. Osoby wymagające specjalistycznej pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych otrzymają zajęcia terapeutyczne, a dzięki projektowi „Strefy aktywności” – możliwa będzie budowa infrastruktury zewnętrznej przewidzianej w projekcie, która pozwoli osobom w różnym wieku wybierać różne formy ruchu.

W każdy czwartek lipca i sierpnia 2018 r. odbywać się będą „Letnie potańcówki”, czyli cykl imprez tanecznych dla mieszkańców Świdnika. „A z teatrem nam po drodze” to projekt zapewniający edukację teatralno-literacką. Ma na celu propagowanie idei teatru w środowisku lokalnym, wśród młodzieży i osób dorosłych, w oparciu o autorski spektakl inspirowany twórczością Antoniego Czechowa. „Escape Room oparty na historii Świdnika” to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz promocję miasta. Wykonany będzie też tor do nauki jazdy na monocyklu.

(fot. Piotr Wikipedia)
2017-10-09 20:48:41

19 komentarzy

 1. Uuu … szkoda ze juz rozstrzygnieto. Zglosilabym projekt doszkalania kierowcow LSW z parkowania pod Kauflandem. Mysle ze oni po prostu nie wiedza, ze nie nalezy parkowac na drodze …

  • A pod Jullą można zaparkować? 😀

   • nawet na parkingu niektórzy kierowcy mają problem aby parkować w MIEJSCACH WYZNACZONYCH, bylejakośc parkowania, bylejakośc jazdy, cwaniactwo to dalej standard

  • LSW to nie tylko Świdnik (czego wielu ‚rodowitych’ LU nie wie), to również pobliskie wsie. Ludzie nie zawsze się odnajdują w Świdniku, nie wspominając o Kozim-grodzie. Wystarczy trochę cierpliwości i wyrozumiałości a jad przestanie zamieniać się w pianę.

   • „Łącznie oddano 11 280 głosów, przy czym 3 694 osób głosowało w sposób tradycyjny, zaś 1 531 za pomocą internetu.”…!?!?! Czyżby: Głosowali jak chcieli wybrali kogo trzeba…!

 2. A na budowę nowego domu dla mnie nikt nie zagłosował – skąd tyle zawiści w ludziach?

 3. Letnie potańcówki – oho, będzie się działo

 4. Świdniczanie załóżcie sobie świdnik112, od tygodnia dzień w dzień o Świdniku,chyba to juz lekka przesada,wątpię żeby kogoś interesowało co się dzieje w Świdniku!!!!!!

  • Załóż sobie stronę Leo112, chyba to już lekka przesada,wątpię żeby kogoś interesowało twoje zdanie!!!!!!

  • Wątpię, żebyś był na tyle inteligentny aby zrozumieć, że to nie świdniczanie piszą tutaj artykuły o Świdniku. Jeżeli Ciebie nie interesuje to po prostu nie czytaj każdego artykułu tylko te które Cię interesują i po kłopocie, z czego więc robisz problem? Nikt Ci nie każe czytać wszystkiego co tu się pojawia…

 5. Ja bym chciał projekt Powstrzymać falę migrantów z Chamburka

 6. ooo labolatorium chemiczne, w koncu cos fajnego!

 7. polecam lublinianom wykąpać się we własnym basenie na kąpielisku litewskim (placu) i ostudzić swoje mieszczańskie zachowania

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas