690 680 960

Mężczyzna źle się poczuł, klęczał przy ławce. 13-latek wezwał służby ratunkowe

Widząc klęczącego mężczyznę, 13-latek podszedł do niego i wezwał na miejsce służby ratunkowe. 68-latek trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Postawa 13-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 z Żuromina (woj. mazowieckie) zasługuje na uznanie i pochwałę. Chłopiec wracając po lekcjach na jednej z ulic zauważył przy ławce klęczącego starszego mężczyznę. Senior poprosił 13-latka o pomoc, jak się okazało mężczyzna źle się poczuł.

Chłopiec korzystając z telefonu 68-latka poinformował o sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego w Żurominie. Opisał sytuację, podając w przybliżeniu wiek mężczyzny, na co się uskarża oraz gdzie dokładnie się znajdują. Skierowana na miejsce załoga pogotowia udzieliła niezbędnej pomocy 68-latkowi, który został przewieziony do szpitala w Żurominie.

Okazało się, że mężczyzna doznał urazu nogi. Lekarze założyli mu gips, po czym opuścił szpital.

Jak relacjonują policjanci, chłopiec mówił, że jego zachowanie nie jest niczym szczególnym, że tak własnie należało postąpić. Dodał, że taki jest obowiązek każdego człowieka, aby pomagać innym.

Wyjaśnił, że wszystkiego nauczył się podczas organizowanych w jego podstawówce szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Często uczestniczył w spotkaniach o tematyce bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, które prowadzili policjanci z żuromińskiej komendy. Stróże prawa informowali dzieci także o ważnych numerach alarmowych, które każdy powinien znać i wiedzieć, kiedy z nich korzystać. Tę wiedzę wykorzystał chłopiec, aby pomóc 68-letniemu mężczyźnie.

(fot. Policja.pl)

10 komentarzy

 1. Brawo, wyrazy uznania dla tego chłopaka i dla jego rodziców za wychowanie.
  Uważam, że należy mu się nagroda i wyróżnienie.
  Siema, elo.

 2. Pochwała dla chłopca, a przede wszystkim dla jego rodziców.

 3. Oczywiście szacun dla chłopaka i szkoły, ale spójrzcie co za czasy. Mój kolega mając 15 lat został ojcem, a tu artykuł, bo 13 latek wiedział jak pomóc…

  • akurat to, że dzieciak zapylił dzieciaka, to żaden wyczyn, raczej godny nagany niż pochwały, więc nie wiem, do czego to porównanie

 4. Teraz w tych czasach to rodzynki z taką postawą, oby jak najwięcej , bo w innym wypadku zatracimy człowieczeństwo.

 5. Warto takie rzeczy nagłaśniać

 6. Warto takie rzeczy nagłaśniać

 7. Brawo MŁODY 🙂

 8. Historia zna dwóch takich co ukradli księżyc w wieku 13 lat.

 9. widać ,że nie ogląda TVP

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas