690 680 960

Mateusz Morawiecki: „Rozpoczynamy międzynarodową kampanię informacyjną #StopRussiaNow” (zdjęcia)

Rząd rozpoczął specjalną akcję billboardową i w mediach społecznościowych, aby przypominać krajom Europy Zachodniej o okrucieństwie wojny, która toczy się na Ukrainie. Specjalne billboardy pojawią się w wielu europejskich miastach. Kampania ma na celu zatrzymanie działań Rosji poprzez wprowadzenie szybkich i mocnych sankcji.

Obudzić sumienie Europy

– Rozpoczynamy specjalną akcję billboardową #StopRussiaNow, która ma budzić sumienia – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. To, co się dzieje na ulicach ukraińskich miast, wstrząsa naszym sumieniem, ale zbyt krótko. Zbyt szybko nasi partnerzy w Europie Zachodniej i Południowej chcieliby wrócić w koleiny normalności – wyjaśnił.

Jak zaznaczył szef rządu, nad tym, co dzieje się na Ukrainie, nie można przejść do porządku dziennego. Reakcja na wydarzenia na Ukrainie świadczy bowiem o naszym człowieczeństwie.

– Widząc zbrodnie, które dzieją się na Ukrainie, mamy szczególny mandat do tego, aby budzić sumienia w Zachodniej Europie –  powiedział premier Mateusz Morawiecki. Niemcy, Francja, Austria i Włochy muszą zrobić jak najwięcej, żeby zatrzymać wojnę i zakończyć  finansowanie wojennej machiny Putina – dodał.

Premier poinformował także, że do tej pory Polska przekazała Ukrainie sprzęt wojskowy o wartości ok. 7 mld zł, czyli ponad 1,6 mld dolarów. Sprzęt ten ratuje ukraińską, polską i europejską suwerenność.

Tylko mocne sankcje mogą zatrzymać Rosję

Obecnie nałożone sankcje na Rosję w związku z jej atakiem na Ukrainę nie działają tak, jak trzeba i nie zatrzymują agresora. Rosyjska gospodarka nie odczuwa bowiem poważnych strat, przynajmniej w okresie krótkookresowym. Natomiast Ukraina potrzebuje natychmiastowej pomocy, aby obronić swoją suwerenność.

– Dlatego potrzebne są miażdżące sankcje, dużo mocniejsze niż te, które do tej pory udało się nałożyć – powiedział szef rządu. Nasza praca polega na tym, żeby przekonywać partnerów w Zachodniej Europie, żeby działali szybciej i mocniej na rzecz wolnej Ukrainy – wyjaśnił.

Międzynarodowa kampania informacyjna #StopRussiaNow

Specjalna akcja #StopRussiaNow informuje o okrucieństwach wojny i bestialskich mordach żołnierzy rosyjskich na Ukrainie. Do wielu europejskich miast ruszą billboardy, m.in. z hasłami w języku angielskim i niemieckim. Kampania będzie także wzmacniana w mediach społecznościowych.

Akcja billboardowa będzie prowadzona m.in. w Berlinie, Paryżu i Rzymie. W stolicach tych odbędą się konferencje polskich dyplomatów. W wielu miejscach polskim dyplomatom będą towarzyszyć ambasadorowie Ukrainy.

Wyruszające grafiki na billboardach nawołują do natychmiastowego zatrzymania rosyjskich zbrodni. Akcja ma przebić się przez mur europejskiej obojętności.

(fot. źródło KPRM)

36 komentarzy

 1. mam nadzieją ze za swoje miliony to robi , naszych nie damy

 2. Trole lewackie i pełowskie dostali podwyżki 20 groszy od komentarze i klepią buchachha.

 3. na pewno twój elektorat wateuszki zrozumie co tam naskrobałeś po angielsku za nasze

 4. Wielkanoc u Prawosławnych

  Zmartwychwstały Chryste pomóż zmartwychwstać Narodowi Ukraińskiemu na całej własnej ziemi.

 5. niech zorganizuje kampanię „covid w pl,lockdown itd”,krzywousty oszust i kłamca

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas