Maszt Niepodległości w Lublinie coraz większy (zdjęcia)

Maszt Niepodległości na rondzie im. R. Dmowskiego w Lublinie z dnia na dzień staje się coraz wyższy. Trwają intensywne prace przy metalowej konstrukcji, która będzie miała 35 metrów wysokości.

Od kilku dni trwają prace związane z montażem Masztu Niepodległości. Konstrukcja będzie miała wysokość 35 metrów i upamiętni przypadającą na ten rok 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jej szczycie zawiśnie mającą 50 metrów kwadratowych biało-czerwona flaga.

Elementy masztu zostały dostarczone z Puław. Do stawiania konstrukcji wykorzystywane są dwa potężne dźwigi. W chwili obecnej trwają prace przy górnych elementach. W rejonie ronda nie ma utrudnień w ruchu. Większość prac wykonywanych jest w nocy.

Uroczyste poświęcenie masztu odbędzie się 11 listopada, w dzień obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Pomysł budowy masztu zrodził się kilka lat temu w Fundacji Niepodległości. Inwestycję sfinansowały trzy największe spółki w regionie: PGE Dystrybucja, Zakłady Azotowe Puławy oraz kopalnia węgla w Bogdance. Całość kosztować będzie ponad 670 tys. złotych.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

36 komentarzy

  1. Zamknijcie wszyscy mordy. Kazdemu sie nie dogoci. W tej chwili jestem za pisem, bo widze, ze cos w koncu robia w tym kraju. Wzieli sie za ubekow i zlodzieji podatkowych, a co do prezydenta Zuka to sam na niego glosowalem chociaz jest z PO. Nie obchodzi mnie z jakiej czlowiek jest partii. Jak widze, ze cos robi dobrze dla miasta to na niego glosuje.
    Teraz czekam na wasze komentarze hehe, no dawac !!! Chetnie sie posmieje.

  2. Ani to ładne, ani praktyczne, a lokalizacja … chyba gorszą trudno wskazać. Przy odrobinie szczęścia maszt zniknie za Zamkiem i nie będzie szpecił widoku ze Starego Miasta (np. Plac po Farze). Jeżeli jednak będzie „wystawał” to będzie komplet do COZL. Czy w tym mieście jest ktoś odpowiedzialny za architekturę?

  3. No tak skoro juz w Lublinie wszystko jest to tylko masz…..brawo

  4. Jak by tak zamiast flagi dać na szczycie turbinę wiatrową z biało czerwonymi łopatami to by przynajniej prąd dawał a tak to go jeszcze będą oświetlać z sieci miejskiej.

  5. WIATRAK NIEPODLEGŁOŚCI to by dopiero było CUŚ . Projekt lepszy niż skup łez Teatru NN

  6. ciekawe czy wzrost masztu jest wprost proporcjonalny do wzrostu ptaszków, czyli erekcji, narodowców. a nie, sorry, zapomniałem, oni nie mają ptaszków

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!