Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mariusz Kamiński rozpoczął protest głodowy. „Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa CBA”

W środę rano doradca prezydenta RP Błażej Poboży przekazał informację, że Mariusz Kamiński rozpoczął w areszcie protest głodowy. Co więcej, żąda on zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa CBA objętych aktem łaski wydanym w 2015 roku przez Prezydenta RP.

Doradca Prezydenta RP Błażej Poboży przedstawił w środę rano oświadczenie Mariusza Kamińskiego skierowane do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara.

– Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dotyczących pozbawienia mnie mandatu poselskiego traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z tym, jako więzień polityczny od pierwszego dnia mojego uwięzienia rozpoczynam protest głodowy. Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa CBA objętych aktem łaski wydanym w 2015 roku przez Prezydenta RP – czytamy w treści oświadczenia.

Maciej Poboży dodał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik stali się wczoraj pierwszymi po 1989 roku więźniami politycznymi.

– W momencie gdy pan prezydent spotykał się z białoruskimi opozycjonistami, służby podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji dokonały siłowego zatrzymania posłów na Sejm. Posłów wyposażonych w immunitet, uniewinnionych, ułaskawionych przez pana prezydenta. To są więźniowie polityczni – powiedział Błażej Poboży podczas briefingu prasowego przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

– Jestem posłem i tylko przemoc fizyczna może uniemożliwić mi udział w obradach Sejmu. Bezprawie, które mamy teraz w kraju, może doprowadzić do tego, że trafię do więzienia. Ale nawet tam będę walczył i będąc pierwszym więźniem politycznym po 1989 roku pozostanę wolnym człowiekiem – informował w poniedziałek w mediach społecznościowych Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński rozpoczął protest głodowy. „Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa CBA”

77 komentarzy

  1. „nie zjedzenie kolacji to jeszcze nie jest strajk głodowy” – cytat z JK

Dodaj komentarz

Z kraju