Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Marek Poznański do Jacka Sasina: „Jest Pan dla mnie pustym dzbanem”. Teraz wyjaśnia dlaczego (foto)

Nietypowy przebieg miało wczorajsze wystąpienie Jacka Sasina w Chełmie. Marek Poznański, znany ze swojej wieloletniej działalności w Lublinie jako „menadżer śródmieścia”, wręczył ministrowi dzbanek.

W poniedziałek w Chełmie minister aktywów państwowych Jacek Sasin opowiadał o rządowych inwestycjach w mieście, jak też na Lubelszczyźnie. Wyjaśniał, ile przez ostatnie 8 lat zostało w naszym regionie zrobione. Wymieniał 140 km dróg ekspresowych oddanych do użytku i ponad 260 km kolejnych w budowie, szereg zrealizowanych zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Inwestycji Lokalnych i Programu Inwestycji Strategicznych czy też zadania związane z koleją.

Wskazał także na programy społeczne, czy też spadek bezrobocia z 18 proc. za czasów rządów PO-PSL do obecnych 8 proc. Miasto Chełm określił zaś jako dobry przykład polityki, którą prowadzi niezmiennie od ośmiu lat rząd Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie wystąpienia do ministra podszedł Marek Poznański, znany ze swojej wieloletniej działalności w Lublinie jako „menadżer śródmieścia”. Do tej pory z resztą często wytyka lubelskim urzędnikom sprawy, które często należy w mieście poprawić lub ulepszyć. Obecnie zaś kandyduje do Senatu.

Poznański wręczył Sasinowi kolorowy dzbanek, ten jednak nie chciał go przyjąć. Wówczas postawił go obok jego nóg i powiedział „Jest Pan dla mnie pustym dzbanem”. Minister niewzruszony kontynuował swoje wystąpienie, a „prezent” został zabrany przez jego współpracowników. Jak wyjaśniał później Marek Poznański, cała sprawa dotyczy Krajowej Grupy Spożywczej.

– Jacek Sasin w okręgu chełmskim w województwie lubelskim w ostatnich wyborach otrzymał prawie 100 tys. głosów poparcia. Jako wicepremier i minister aktywów państwowych utworzył Krajową Grupę Spożywczą w Toruniu, u Tadeusza Rydzyka, a nie tutaj, na Lubelszczyźnie, w okręgu związanym z rolnictwem – mówił Poznański.

Dodał również, że tego typu firmy związane z przetwórstwem rolno-spożywczym powinny być lokowane w naszym regionie, który jest typowo rolniczy. Natomiast mieszkańcy naszego regionu, którzy zaufali Jackowi Sasinowi i oddali swoje głosy na PiS, powinni mieć z tego korzyści w postaci miejsc pracy.

64 komentarze

 1. A minister powiedział że nie ma gli gościa zatrzymać i już wiem , że nie zagłosuje na PiS

 2. Oglądał ktoś ostatni „reset”.? Widzieliście jak W 2010 za rządu ryżego polscy oficerowie z kontrwywiadu układali się z ruskimi służbami „fsb”?
  Takich to właśnie mamy kandydujących POpaprańców.
  Jak ktoś myślał że NATO by nas obroniło przed atakiem ruskich którzy napadli na ukrainie a chcieli iść dalej, to był w dużym błędzie.

 3. na giełdzie sprzedają [***] wołowe jako psi przysmak – sasin niech się zrewanżuje i mu wręczy

 4. POZNAŃSKI to nieślubny syn Janusza Palikota ?
  Janusz balował w Hrubieszowie i zostawił ślad ?
  ???????????

 5. Poznańskiemu to już podziękujemy… Jeszcze Sasin mu utrze nosa po wygranych wyborach

 6. Moja ciocia pracuje w ministerstwie i słyszała że Tusk chce dać 1000 plus !!! Jak tylko wygrają wybory !!!

 7. Jak będzie przeprowadzał na Lubelszczyźnie inwestycje tak jak organizował lot do smoleńska i wybory to już po nas.

 8. Z Poznańskiego taki był menadżer śródmieścia jak z Palikota jest teraz biznesmen…

 9. Po co używać takich słów? Dla mnie Pan Jacek Sasin to odpowiednia osoba, która dba o obywateli! Chętnie na niego zagłosuję!

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112