Szczeniak obiektem przemocy ze strony dziecka. Interweniowała policja i przedstawiciele Fundacji EX LEGE (zdjęcia)

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE z Lublina otrzymała zgłoszenie dotyczące znęcania się nad małym psem w centrum Lublina. Zwierzę zostało odebrane właścicielom, a sprawą ma się zająć Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do interwencji przedstawicieli Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE z Lublina doszło wczoraj w centrum miasta. W asyście policjantów został odebrany rodzinie mały piesek, który miał być obiektem przemocy ze strony 7-letniego dziecka. O całej sprawie Fundację powiadomili sąsiedzi, którzy widzieli zachowanie wobec zwierzęcia.

– Sąsiedzi wielokrotnie zgłaszali fakt zaniedbywania zwierząt policji i straży miejskiej. Toczyło się się nawet postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, jednak finalnie odmówiono wszczęcia dochodzenia. Tymczasem psy znikały, trafiały do schroniska, były odbierane rodzinie przez empatycznych sąsiadów lub oddawane przez właścicieli w niewiadome ręce. Sąsiedzi twierdzą, że maleńka sunia to może być nawet ich 8 zwierzę na przestrzeni 5 lat. Na dzień dzisiejszy znamy los tylko jednego z nich – relacjonuje Marta Włosek z Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Podczas interwencji suczka na widok wchodzącej do domu dziewczynki uciekła pod kanapę. Z trudem udało się stamtąd wydostać zwierzę. Wczoraj suczka zaczęła nowe życie i będzie przeznaczona do adopcji. Obecnie musi otrzymać pomoc weterynaryjną. Niestety jej małe ciało jest zjadane przez pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne.

– Dziękujemy całej grupie okolicznych mieszkańców za reakcję. Bez Państwa to zwierzę nie miało szans na przetrwanie. Brawa za godną naśladowania postawę, o którą tak ciężko w dzisiejszych czasach – dodaje Marta Włosek.

Prezes Fundacji poinformowała nas, że sprawą ma się zająć Sąd Rodzinny i Nieletnich. Trwa obecnie kompletowanie dokumentacji w tej sprawie.

 

 

Niestety to nie jedyna w ostatnim czasie interwencja Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE w centrum Lublina. 9 lipca wolontariusze Fundacji wraz z policjantami przerwali dramat jamnika. Pies został wyniesiony z domu właściciela na rękach. Był skrajnie odwodniony, na psie widać było wszystkie kości.

Zwierzę miało zapadnięte i zaropiałe oczy. Nieliczne zęby był pokryte kamieniem, a dziąsła ropą, która leciała także z nosa. Dodatkowo pies nie mógł się wypróżniać, gdyż jego odbyt i część jelit były zaczopowane kamieniami kałowymi. Pies obecnie jest pod opieką weterynaryjną i wraca do siebie. Obecnie niczego mu nie brakuje.

Więcej zdjęć pieska znajdziecie na zbiórce w linku poniżej:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zywytrupjamnika

 

(fot. Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE)

Zobacz również

51 komentarzy

 1. Ludzie to **rwy 🙁

  • Jeżeli kilkuletni bachor znęca się nad małym pieskiem, zamiast go głaskać, to patologia rodziny sięga dna. Tego się już z gówniary nie wykorzeni. Stracony temat.

  • CHOWAJA MAŁEGO DOKTORA MENGELE. ZACZYNA SIĘ OD OBRYWANIA MUCHOM SKRZYDEŁ, PÓŹNIEJ TORTUROWANIA KOTÓW I PSÓW A PÓŹNI.J… NO WIECIE.

   • To nie jest przesadzone. Mnóstwo filmów dokumentalnych o wielokrotnych mordercach, sadystach, psycholach, zawsze zaczynali od zwierzątek. Dziecko może nie rozumieć ale starzy odpowiadają za ten stan rzeczy, czyli rodzącą się nową patologię.

 2. Potwory. Taki motłoch zasługuje na to co najgorsze. Jak tak można postąpić z kompletnie bezbronnym zwierzęciem.

  • Ale zobacz gdzie mieszkają. „Centrum”. N-te pokolenie patoli, może to wysiedli jaki developer niedługo.

 3. Powinni im jeszcze dziecko zabrać za to, że pozwolili na takie zwyrodnialstwo. Co potem będzie z tego dziecka jak dorośnie?

 4. Do poprawczaka albo chociaż do Policyjnej Izby Dziecka.

 5. 7 letnie dziecko???? To mały potwór!!! Nic dobrego z tego bachora nie wyrośnie.

  • Wyrośnie, tylko trzeba odseparować od rodziców i umieścić w kochającej rodzinie. Ale w polsce prędzej trafi do domu dziecka, pod opiekę dziadków, albo do pseudo rodziny zastępczej… a dziewczynka jest tak samo ofiarą jak i pies.

  • Potwór w ludzkiej skórze!

   • Niestety nie wyrośnie, ten bachor na pewno wiedział co robi, w tym wieku już wszystko rozumie, po prostu psychopatka i tyle.

 6. Ale patologia! Pod okiem rodziców uczy się sadyzmu już od dziecka. Syneczku, nie kop tak mocno pieska, bo się zmęczysz.

 7. Ale przecież ważniejszym problemem i zagrożeniem jest gender, czy LGBT, a nie przemoc wobec zwierząt. Przecież prawa zwierząt to obca, wroga, lewacka ideologia, cywilizacja smierci – zmienić tę kwestię może jedynie kaprys prezesa, a nie rozsądek i odpowiedzialność środowiska rządowego. A tymczasem człowiek dewastuje mniejszych braci… bezkarnie.

  • Co ty bredzisz? Słońce ci przegrzało głowę, czy co się stało?

  • Nie *** się lewaku. Zoofile są wśród was.

   • Typowy prawak, któremu obce jest poczucie empatii i nie potrafi zrozumieć cudzej krzywdy. Ważniejsze są etykietki i zniewagi na poziomie podstawówki, bo to nic nie kosztuje i nie zmęczysz sie mysląc?

   • Nie wiem, co chcesz wniesć do tematu zoofilią? Mowa o cierpieniu zwierzat. Koles słusznie zauważa bezsensowne prawackie myslenie i znieczulice, a ty trafiasz idealnie w punkt, ktory on wysmiewa i krytykuje. Widocznie sluszne uwagi, skoro wpisujesz sie jako ten zakompleksiony swoja nizszoscia „ideolog”.

   • Bywalcu, milcz, jesli nie masz nic konstruktywnego do napisania.

  • Zgadzam się z każdym słowem

 8. Brak słów. Z dziecka nic dobrego nie wyrośnie, stracone dla społeczeństwa jak zostanie w tej rodzinie. Kary są zamałe i dlatego nie odstraszają takich bydlaków.

 9. to pewnie przykładna, porządna, polska, katolicka rodzina, której nasz stary-nowy prezio tak żarliwie będzie bronić
  szlag powinien trafić całą tą patologię i jej genetycznych pobratymców

  • Nie szalej tak bo i ty udaru dostaniesz!

  • taa, na pewno katolicka, uczą na religiach jak dokopać pieskom, podpalać koty. Od czasów władzy sowieckiej przywiezionej na czołgach, zwierzęta w tym kraju nie mają właściwej ochrony, można je krzywdzić a kary są ( jeśli w ogóle są ) śmiechu warte. Niezależnie od tego które świnie są przy korycie, lewe czy prawe, mają w nosie ten temat bo zwierzaki nie głosują, nie trzeba im nawet niczego obiecywać. Wydaje mi się że tak będzie się działo dalej ponieważ nasze elity to dopiero wylęgarnia zwyroli z poczuciem bezkarności.

 10. Kochane BIEDULKI. Serce pęka, jak widzi się ich cierpienie. 💔

 11. Prezenty w postaci zwierzęcia!!!!!!! To nie zabawka to żywe stworzenie ale tak uczą rodzice. Przykład idzie z góry. Biedne zwierzątka bezbronne tak cierpią. Ci co je krzywdzą nigdy nie powinni ich mieć. Zwierzątka są dla ludzi odpowiedzialnych nie dla idiotów!!!

 12. Rośnie chora psychicznie osoba. Zresztą rodzice też się wcześniej lub później o tym przekonają na własnej skórze.

 13. Nie mogę zrozumieć, rodzice NIE widzą agresji? Nie widzą czy nie chcą widzieć, że jest problem. Po pierwsze powinno się zrezygnować z posiadania zwierząt w tej sytuacji, a dziecko od razu do specjalisty. Znam osoby, chowane przez ślepe matki co to twierdziły, że ich syn to anioł. Ludzie nie bądźmy hipokrytami.

 14. teraz bije małego pieska , za kilkanaście lat będzie lała czym popadnie chłopa .

 15. dlaczego w szkołach się nie uczy dzieci jak traktować zwierzęta i przyrodę, to jest elementarna wiedza, szacunek dla otaczającego nas świata.

  • A myślisz ze jak w domu rodzice wykazują przemoc wobec zwierząt czy wobec innych ludzi to nie spaczą dziecku psychiki?

  • Fiono, z którym programem nauczania zapoznałaś się by publicznie uznać, że w szkole nie uczy się szacunku dla przyrody, w tym zwierząt? Możliwe, że sama sporo w szkole opuszczałaś, bo odkąd pamiętam dzieci mają wręcz wpajane wartości poszanowania ludzi, zwierząt i roślin. Może spróbuj teraz przerzucić winę na Kościół lub świetlicę środowiskową?

 16. Kary za znęcanie są w porządku, tylko dlaczego k**wa nie są egzekwowane?!

 17. Brawa i szacunek dla sąsiadów, którzy mieli odwagę zawiadomić służby. niech będą przykładem dla innych jak postępować gdy dzieje się krzywda, i nie ważne czy chodzi o pieska czy o dziecko<3

 18. A na to wszystko dostają 500+

 19. Tyle tu słów oburzenia, a przez 8 godzin jedna wpłata … 10 złotych. Zmilczcie mordy nieczułe….

 20. Uśpić pchlaża i po kłopocie

 21. Takimi pierdołami się zajmują wstyd.

  • opadem,skoro twierdzisz,że ten temat jest pierdoła,taki gówniarz za parę lat będzie nad człowiekiem sie znęcał

 22. i o dziecku.a rodzice? to oni mieli karmic psa

 23. g owniarzowi pińcet i na roboty społeczne wysłać małego patola,a te zdjęcia maltretowanych zwierzat powinny wisieć nad ich łóżkami zacementowane,wiedzieli by co zrobili biednym zwierzakom

 24. Wszyscy wychwalają sąsiadów… ale jak dziecku działa się krzywda to odwracali wzrok, bo „, to nie moja sprawa, nie będą się w czyjeś życie wpie…przać”, ale „OLABOGA PIESKI MALTRETUJO, DZWONIĆ PO POLICJE!!!!”… takie chore społeczeństwo…

 25. Chwała z akcję, ale to „jej małe ciało jest zjadane przez pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne” to ewidentnie zagranie po ciemną, rozemocjonowaną publiczkę (żeby bardziej nr konta był w użyciu?) skuteczne odrobaczenie i odpchlenie takiego pieska to ok 30zł.

 26. To jest jednak podły naród!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach