690 680 960

Szczeniak obiektem przemocy ze strony dziecka. Interweniowała policja i przedstawiciele Fundacji EX LEGE (zdjęcia)

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE z Lublina otrzymała zgłoszenie dotyczące znęcania się nad małym psem w centrum Lublina. Zwierzę zostało odebrane właścicielom, a sprawą ma się zająć Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do interwencji przedstawicieli Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE z Lublina doszło wczoraj w centrum miasta. W asyście policjantów został odebrany rodzinie mały piesek, który miał być obiektem przemocy ze strony 7-letniego dziecka. O całej sprawie Fundację powiadomili sąsiedzi, którzy widzieli zachowanie wobec zwierzęcia.

– Sąsiedzi wielokrotnie zgłaszali fakt zaniedbywania zwierząt policji i straży miejskiej. Toczyło się się nawet postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, jednak finalnie odmówiono wszczęcia dochodzenia. Tymczasem psy znikały, trafiały do schroniska, były odbierane rodzinie przez empatycznych sąsiadów lub oddawane przez właścicieli w niewiadome ręce. Sąsiedzi twierdzą, że maleńka sunia to może być nawet ich 8 zwierzę na przestrzeni 5 lat. Na dzień dzisiejszy znamy los tylko jednego z nich – relacjonuje Marta Włosek z Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Podczas interwencji suczka na widok wchodzącej do domu dziewczynki uciekła pod kanapę. Z trudem udało się stamtąd wydostać zwierzę. Wczoraj suczka zaczęła nowe życie i będzie przeznaczona do adopcji. Obecnie musi otrzymać pomoc weterynaryjną. Niestety jej małe ciało jest zjadane przez pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne.

– Dziękujemy całej grupie okolicznych mieszkańców za reakcję. Bez Państwa to zwierzę nie miało szans na przetrwanie. Brawa za godną naśladowania postawę, o którą tak ciężko w dzisiejszych czasach – dodaje Marta Włosek.

Prezes Fundacji poinformowała nas, że sprawą ma się zająć Sąd Rodzinny i Nieletnich. Trwa obecnie kompletowanie dokumentacji w tej sprawie.

 

 

Niestety to nie jedyna w ostatnim czasie interwencja Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE w centrum Lublina. 9 lipca wolontariusze Fundacji wraz z policjantami przerwali dramat jamnika. Pies został wyniesiony z domu właściciela na rękach. Był skrajnie odwodniony, na psie widać było wszystkie kości.

Zwierzę miało zapadnięte i zaropiałe oczy. Nieliczne zęby był pokryte kamieniem, a dziąsła ropą, która leciała także z nosa. Dodatkowo pies nie mógł się wypróżniać, gdyż jego odbyt i część jelit były zaczopowane kamieniami kałowymi. Pies obecnie jest pod opieką weterynaryjną i wraca do siebie. Obecnie niczego mu nie brakuje.

Więcej zdjęć pieska znajdziecie na zbiórce w linku poniżej:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zywytrupjamnika

 

(fot. Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE)

51 komentarzy

 1. Takimi pierdołami się zajmują wstyd.

  • opadem,skoro twierdzisz,że ten temat jest pierdoła,taki gówniarz za parę lat będzie nad człowiekiem sie znęcał

 2. i o dziecku.a rodzice? to oni mieli karmic psa

 3. g owniarzowi pińcet i na roboty społeczne wysłać małego patola,a te zdjęcia maltretowanych zwierzat powinny wisieć nad ich łóżkami zacementowane,wiedzieli by co zrobili biednym zwierzakom

 4. Wszyscy wychwalają sąsiadów… ale jak dziecku działa się krzywda to odwracali wzrok, bo „, to nie moja sprawa, nie będą się w czyjeś życie wpie…przać”, ale „OLABOGA PIESKI MALTRETUJO, DZWONIĆ PO POLICJE!!!!”… takie chore społeczeństwo…

 5. Chwała z akcję, ale to „jej małe ciało jest zjadane przez pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne” to ewidentnie zagranie po ciemną, rozemocjonowaną publiczkę (żeby bardziej nr konta był w użyciu?) skuteczne odrobaczenie i odpchlenie takiego pieska to ok 30zł.

 6. To jest jednak podły naród!!!

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…