Kompleks pływacki w Tomaszowie Lubelskim uroczyście otwarty. Rocznie ma z niego korzystać 100 tys. osób (zdjęcia)

Zakończyła się modernizacja zdegradowanych budynków tomaszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz remont budynku hali sportowej z zapleczem administracyjno-socjalnym. Dzisiaj miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu.

W piątek w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste otwarcie basenu w zmodernizowanym kompleksie sportowym OSIR Tomasovia. Projekt realizowany z funduszy europejskich obejmował modernizację zdegradowanych budynków tomaszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz remont budynku hali sportowej z zapleczem administracyjno-socjalnym. Zakres prac, które były prowadzone od października 2019 roku, obejmował m.in.: budowę krytej pływalni wraz z zagospodarowaniem terenu, powstanie nowoczesnej siłowni, remont i termomodernizację hali sportowej z zapleczem administracyjno-technicznym oraz budowę 75 miejsc parkingowych.

Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji basen pływacki o długości 25 m i głębokości od 130 do 200 cm, basen rekreacyjny o długości 12,5 m i głębokości od 90 do 120 cm z „rwąca rzeką” i gejzerami, brodzik dla dzieci, całoroczną zjeżdżalnię zewnętrzną o długości 60 m, dwa jacuzzi, suchą saunę, podwodną leżankę z rozdziałem powietrza, gejzery powietrzne czy też zjeżdżalnię dla dzieci „słoń”. W kompleksie basenowym jednocześnie będzie mogło przebywać 156 osób, obecnie liczba ta jest zmniejszona o połowę ze względu na sytuację epidemiologiczną.

W otwarciu, oprócz lokalnych samorządowców, wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek Michał Mulawa czy też wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 34 mln zł, z czego niemal 15,7 mln zł to dofinansowanie unijne. Przebudowa kompleksu była długo wyczekiwana przez mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego. Według wstępnych szacunków każdego roku skorzysta z niego ponad 100 tys. osób.

(fot. Piotr Wójcik/UMWL)

Zobacz również

3 komentarze

 1. W listopadzie będą tam ryby plywacybo będzie kolejna fala wirusa a później wściekłe krowy, chude byki, rude bobry itp

 2. Wygląda na to, że więcej skorzysta niż Tomaszów Lub. ma mieszkańców…

 3. Z tej okazji lokalni samorzadowcy podejmą ”chalenge” i zrobią wspólnie po 20 pompek :p

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki