690 680 960

Przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 63 mają być bardziej bezpieczne

Wśród zatwierdzonych przez ministerstwo infrastruktury zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, zatok autobusowych i montaż sygnalizacji świetlnej, jedno dotyczy naszego regionu. W Łukowie poprawione zostanie bezpieczeństwo pieszych.

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 Programów inwestycji dla zadań drogowych w całym kraju. Są one związane z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, budowę chodników, zatok autobusowych i montaż sygnalizacji świetlnej. Ich łączna wartość wynosi około 20 mln złotych.

Zadania te będą realizowane w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim. Jeżeli chodzi o nasz region, będzie to tylko jedno zadanie. Dotyczy ono budowy sygnalizacji świetlnej na ulicy Piłsudskiego w Łukowie oraz montażu znaków informujących o przejściu dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr 63 na terenie Łukowa.

Celem inwestycji jest ochrona uczestników ruchu drogowego na drodze krajowej nr 63 w Łukowie. Montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego ma wpłynąć na poprawę widoczności pieszych na przejściach. Jak wynika z projektu, w jego ramach na jednym z przejść zbudowana zostanie sygnalizacja świetlna, z kolei w obrębie dwóch kolejnych zamontowane zostaną podświetlane znaki z pulsatorem, same zaś przejścia zostaną dodatkowo podświetlone. Całość inwestycji ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Przejścia są bezpieczne, tylko niektórzy kierowcy to idioci

    • Bzdura. W Polsce przejść jest za dużo i są niebezpieczne. Polecam opinie prof. PK o przejściach

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!