Ma sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Jechał motocyklem, zderzył się z renaultem

Wczoraj w miejscowości Stryjno Pierwsze doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Stryjno Pierwsze w powiecie świdnickim. Policjanci ustalili wstępnie, że 66-latek kierujący samochodem marki Renault zatrzymał się, aby skręcić w lewo na jedną z posesji. W tym czasie doszło do zderzenia z jadącym od strony Krzczonowa motocyklistą.

– Kierujący jednośladem 21-letni mieszkaniec gminy Rybczewice w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Motocyklista na swoim koncie posiada dwa sądowe orzeczenia zakazujące prowadzenie pojazdów mechanicznych – informuje kom. Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

– Kierującemu motocyklem grozi odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez sąd – wyjaśnia kom. Paweł Leśny.

2017-05-09 15:43:15
(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

16 komentarzy

  1. Niestety winny Pan kierowca Renault będzie miał problemy i dobrze. Ale kierujący motocyklem, nie motocyklista (różnica jak znachor – lekarz, jakby ktoś pytał) powinien dostać wpiernicz, i taka karę aby mu się odechcialo i aby nie mógł sobie pozwolić na kolejny pojazd. Nie nie bronie jelopa, bo inaczej nazywać nie można. Mimo że jeżdżę na motocyklu, samochodem. Z takim durniem, jak z pijanymi. Wpierd. I do lochy.

    • człowiek-kiełbasa

      A skąd to „winny”? Czyżby sędzia tutaj pisał? W artykule nie podano gdzie był wypadek, jaka była widoczność, ile jechał ten „motocyklista”

  2. Grabarz - członek (rozmiar europejski) oczywiście niezależnego związku zawodowego grabarzy parafialnych

    Ciuteńkę za szybko zakończył sezon pasji, szkoda tylko, że korzysta z pośrednictwa lekarzy, byłoby taniej jakby tak do mnie od razu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew