690 680 960

Lublin: Zwyzywał Tunezyjczyka od „ciapaków”. Zapłaci wysoką grzywnę

Za napaść i publiczne znieważenie obywatela Tunezji, 33-letni mieszkaniec Lublina mógł spędzić w więzieniu 5 lat. Sąd skazał go na grzywnę.

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie 33-letniego Włodzimierza P. Mężczyzna został oskarżony o napaść na obywatela Tunezji Mohameda A. i jego publiczne znieważenie z powodu przynależności rasowej. Mężczyzna przyznał się jedynie do napaści słownej.

Włodzimierz P. przyznał się do zwyzywania Tunezyjczyka, jednak jak tłumaczył, nie pamięta, czy go uderzył. Kluczowym dowodem były jednak nagrania całego zdarzenia, które wykonał za pomocą telefonu komórkowego poszkodowany. Sąd uznał mężczyznę winnym i skazał go na grzywnę w wysokości 3 tys. złotych.

Sprawa dotyczy wydarzeń, do których doszło w piątkowy wieczór 11 listopada 2016 roku. Wtedy to do pubu przy ul. Okopowej wszedł Tunezyjczyk Mohamed A. Wraz ze swoim kolegą zamierzał obejrzeć transmisję meczu. Zauważył ich Włodzimierz P., który od razu zaczął wyzywać obu obcokrajowców. Ci postanowili przejść do baru licząc, że awanturujący się mężczyzna da im spokój.

To jednak nie pomogło. Napastnik krzyczał w stronę Mohameda A. „Ty Ciapaku”. Gdy obcokrajowcy zaczęli nagrywać zachowanie 33-latka za pomocą telefonów komórkowych, ten podszedł do jednego z nich i uderzył go dwukrotnie pięścią w żebra, wytrącając mu jednocześnie telefon. Po wszystkim Włodzimierz P. wyszedł z pubu, wsiadł do taksówki i odjechał.

Za stosowanie przemocy i publicznego znieważenie z powodu przynależności rasowej Włodzimierzowi P. groziło do 5 lat pozbawienia wolności.

2017-03-30 11:17:26
(fot. ilustr. pixabay.com)

15 komentarzy

 1. Podobno zniewazyl Mohameda A., a potem Mike’a T,, Lennoxa L. i Andrzeja G.

  • A czy oskarżony pracujący jako kelner latający z tacą po lokalach , brał napiwki od ludzi różnego koloru skóry i różnych wyznań ? Jeżeli tak , to jest zwykłą materialistyczną chorągiewką popadającą ze skrajności w skrajność .

 2. Pampalini łowca zwierząt

  Co za czasy, do głupka nie można powiedzie, że jest idiotą, do murzyna że jest czarny, do żyda że jest żydem. Jak żyć pani Beato?

  • Cieszę się, że to napisałeś, bo w końcu mogę wyrazić to, co myślę o Tobie Pandu*pini od dawna… Jesteś idiotą i poje*em, a mózg to musi ci Putin wyprał na zlecenie Jarka

 3. Jak tak dalej będzie to obudzimy się a potem cała europa jako słudzy islamu.

  • wpuścili muzułmanina do lokalu? Powinni napisać jaki to był lokal, żeby każdy wiedział…

 4. a to nie był musli sinuch ?

 5. Polacy rasiści, każdy to powie… śpiewał kiedyś słusznie big cyc.

  • Sąd też się popisał – grzywna za napaść na tle rasistowskim? Może jeszcze na 'do widzenia ’ go po główce powinni pogłaskać… Brunatne szambo wylewa się na ulice, w stolcu można już zarobić po buzi za mówienie w obcym języku w tramwaju… A sądy sprawcom grożą paluszki i głaskają po pustych główkach.

 6. Ja dziś mam na sobie ciapate pantalony

 7. A mógł mu odmówić podania alkoholu z wiadomej przyczyny i Mohamed sam by sobie poszedł.

 8. ciapuch to ciapuch. nie widze tego słowa w słowniku.Tym bardziej jako wulgarne lub obraźliwe. Weź sie Ziobro za czyste sądów lewackich,bo teraz to byle uje..ać białego,jjeśli w procesie wystepuje kolorowy z białym. Robią to specjalnie,dla pokazu,żeby lewacka ideologia tolerancji(jednostronnej oczywiscie)działała w najlepsze.

 9. Wa…. ?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas