Ul. Lubartowska: Peugeot potrącił kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, jaki miał miejsce rano na ul. Lubartowskiej. Poszkodowana piesza trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 9:00 na ul. Lubartowskiej w Lublinie. Samochód osobowy potrącił tam kobietę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania z ul. Kowalską. Kierująca peugeotem jechała w kierunku al. Solidarności. W pewnym momencie potrąciła przechodzącą przez ulicę kobietę.

Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca peugeotem była trzeźwa. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

p1

p2

2017-03-30 11:11:18
(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. „Samochód osobowy potrącił tam kobietę” – auta się buntują, to się już zaczęło. Pozabijają nas wszystkich.

 2. O jednego niebezpiecznego kierującego mniej. Bo to chyba oczywiste, że kobieta powinna stracić lejce.

 3. Następna ….. ! Na razie delikatny tytuł .” Samochód potrącił … ” . Może kierująca okazać się ważną szyszką .

 4. Też jadę sobie czasem samochodem, mijam takie białe namalowane na jezdni prostokąty i zastanawiam się po co to ktoś namalował.

  • Jak czytam takie komentarze to się zastanawiam po co ludzie płodzą takie idiotki jak Ty, chyba tylko dla uciechy cielesnej bo byś nawet kanapki przypaliła.

 5. Samochód poruszał się z dopuszczalną prędkością. Kierująca zachowała należytą szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych. Zmniejszyła prędkość i uważnie obserwowała przejście oraz okolice przejścia dla pieszych.
  Wszystko odbywało się prawidłowo do czasu, aż starsza kobieta wyskoczyła zza krzaku i nie wiedząc czemu rzuciła się wprost pod nadjeżdżający samochód.
  Niedługo, w wyniku wyjaśniania przyczyn wypadku przyzna się, że chciała zrobić kierowcy na złość.

  • Dodałbym jeszcze, że: kierowca nie rozmawiał przez telefon, ani nie pisał SMSa. oraz nie był w kapturze. Piesza miała natomiast: 3 kaptury, 1 turban na głowie oraz 2 smatrphony w dłoniach.

  • dobre ……. dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie

   • Nie zgodzę się z tym paragrafem dla każdego.
    Bo można przez 10 lat jeździć i popełniać bezkarnie tysiące wykroczeń typu: przekraczanie prędkości, niezatrzymania na strzałce czy STOPie, przejazd na wczesnym czerwonym, wyprzedzanie rowerzysty na gazetę, niewłaściwe parkowanie i mnóstwo innych wykroczeń, za które przy pewnym szczęściu kierowcy obędzie się bez mandatu.
    Tylko, że jest duża różnica pomiędzy wymienionymi powyżej wykroczeniami, a tym dzisiejszym (to być może będzie zakwalifikowane jako przestępstwo spowodowania wypadku).
    Przy popełnieniu „zwykłego” wykroczenia nie ma ofiar, ani nikogo poszkodowanego. Można też powiedzieć, że nie wpływa to na bezpieczeństwo ruchu (choć nie każdy się z tym nie zgadzam).

    Inaczej jest gdy już dojdzie do wypadku. Wtedy bada się wszystkie okoliczności tego w jaki sposób kierowca przyczynił się do zaistnienia wypadku: świadomie czy nie świadomie.
    Niezauważenie pieszego może być działaniem nieumyślnym. Ale przekroczenie dozwolonej prędkości lub pisanie SMSa w trakcie jazdy to już świadome naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
    To już Sąd ocenia (na podstawie opinii biegłych) i na tej podstawie wymierza karę. Uwzględniając wszystkie okoliczności.

   • Nie ma przymusu bycia kierowcą. Jeżeli ktoś nie jest w stanie sprostać obowiązkom niech jeździ autobusem. Może nie każdy się do tego nadaje.

   • Większość kierowców jeździ dość prawidłowo. Popełnia co prawda wiele wykroczeń, ale potrącenia pieszych zdarzają się stosunkowo rzadko. To, że do takich potrąceń dochodzi nie jest winą paragrafów, lecz nie dość ostrożnych kierowców.

 6. Kolejna „święta krowa” potrąca niczemu niewinną osobę. Piszę „Święta krowa”, bo jak krowa nic innego poza nią samą ją nie obchodzi. Nie ważne, że to centrum miasta, że przejścia dla pieszych itd. Jedzie taka nawet gorzej niż krowa, bo krowa zauważyłaby przeszkodę na swojej drodze i się zatrzymała.

 7. Ludzie , w mieście jest mnóstwo przejść dla pieszych na które wy jako Kierowcy MUSICIE uważac. Zapraszamy na obwodnicę tam można się od przejść uwolnić, zostwic auto przy przystanku MPK na obrzeżach miasta i MPK wygodnie dojechać np. do centrum, a tam pieszo dotrzeć do miejsc docelowych

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew