Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin, wraz z 11 miastami z całego kraju, startuje z kampanią skierowaną do turystów

Co tydzień, w każdą sobotę, na profilach facebookowych 11 miast, w tym Lublina, będą pojawiały się wpisy zachęcające do ich odwiedzenia przez turystów. To w ramach wspólnej kampanii, która potrwa do połowy sierpnia.

W sobotę 22 maja wystartuje kampania #MiastowMiasto, której głównym założeniem jest podtrzymanie zainteresowania podróżami krajowymi wśród odbiorców głównych profili Facebookowych miast. W ramach działań prowadzonych w social mediach, promowane będą najciekawsze atrakcje i obiekty turystyczne w różnych zakątkach naszego kraju, takie jak muzea, instytucje kultury, obiekty noclegowe, parki rozrywki, centra handlowe, galerie sztuki czy wydarzenia. W akcji weźmie udział 11 polskich miast, w tym Lublin.

–Taka współpraca pomiędzy różnymi ośrodkami turystycznymi jest potrzebna, szczególnie teraz. Dotyczy to przede wszystkim lokalnej branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej, które szczególnie ucierpiały na skutek pandemii i braku turystów odwiedzających nasze miasto. Mamy nadzieję, że branża turystyczna aktywnie włączy się w nasze działania wykorzystując potencjał zasięgów generowanych przez główne kanały społecznościowe miast – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wspólne działania promocyjne mają pomóc pobudzić krajowy ruch turystyczny i zachęcić do odwiedzania poszczególnych miast. Oprócz Lublina, w kampanii wezmą udział: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Jak obliczono, sumaryczna liczba odbiorów profili Facebookowych uczestników wynosi ponad 2 miliony.

W kampanii Lublin zostanie przedstawiony, jako miasto z bogatą i długą historią oraz licznymi zabytkami. Obecnie zaś jako największy i najważniejszy ośrodek miejski wschodniej części Polski. Oczywiście prezentowane będą najcenniejsze zabytki, takie jak Donżon i Kaplica Trójcy Świętej, Stare Miasto, zrewitalizowane przestrzenie Placu Litewskiego i deptaka, ale także tereny zielone, np. Ogród Saski czy Park Ludowy.

Nie zapomniano również o informacjach o najciekawszych wydarzeniach, które wielokrotnie ściągały do Lublina turystów z całego kraju. Będą też informacje o miejscach rzadziej odwiedzanych przez turystów.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

16 komentarzy

 1. Z czym do ludzi?

  • haha bardzo trafnie powiedziane. 5-10 lat temu jak Polska była w UE i UK, to w Lublinie było trochę turystów. A teraz od kiedy ściana wschodnia wybrała narodowy socjalizm. Wróciliście pod ruski pręgież.

   • Pojedz na zachód Europy i postaraj się zasięgnąć nieco wiedzy na temat socjalizmu europejskiego. Uważaj tylko żebyś się trochę nie zdziwił bo może wyjdzie na to że nasz socjalizm faktycznie jest iście ruski, tzn biedniejszy. Jakoś odkąd funkcjonuje 500+ nie spotkałem ani jednego jego przeciwnika który będąc uprawnionym do jego poboru odmówił jego przyjęcia. Za to zawiść jaka w tych ludziach wzbiera w związku z tym że inni biedniejsi też go dostają, jest wprost porażająca. A co do kiepskiej turystyki w Lublinie to powód jest prozaiczny – jak nie ma czego oglądać, poznawać lub zwiedzać to i nie ma zainteresowanych. Mieszkam z rodziną od pokoleń w Lublinie i lubię to miast, ale z żalem muszę stwierdzić że nie mamy za bardzo z czym do ludzi wychodzić.

 2. TURYŚCI PRZYJEŻDŻAJCIE – POKAŻEMY WAM JAK SIĘ TRUJE SKUTECZNIE SOKOŁY

 3. Babcia emerytka

  Emerytury ledwo wystarcza mi na leki, opłaty i michę, ale zachęcona tą kampanią wezmę bankowy kredyt, doopę w kupę i pojadę se na miesiąc popatrzeć np. co słychać w Szczecinie, Białymstoku, czy innym Ciechocinku

 4. no, jest jeszcze ścieżka na górkach czechoskich, pomnik przyjaźni publiczno-prywatnej, więc turyści … przybywajcie!

 5. Omijajcie to dziurę szerokim łukiem szkoda zawieszenia.

 6. Ciekawe czy w innych miastach tak jak w Lublinie komunikacja miejska jeździ stadami w podobnym kierunku z tego samego miejsca a później dłuugo dłuugo dłuugo nic?

 7. Niech łysy najpierw zrobi porządek z Rondem Honorowych Krwiodawców

  • Co zal ci d.. ściska że kulawy karzeł i reszta nigdy nie zawłaszczy Lublina? Przenies się na wiochę!tam twoi rządzą.

   • Zbulwersowany chory na umyśle pełowiec .Was już niema czas się z tym pogodzić.

    • Jakich nas niema?sama jestes babo chora na umyśle. Tutaj chodzi o zło i niszczenie Państwa i wszystkiego co w nim najlepsze. A to się dzieje.

 8. Lublin ma potencajal. To JEDYNE miasto we wschodniej Polsce które sobą coś reprezentuje. Lubelszczyzna to ciemnogrod !to podli ludzie to zacofanie wiejskie… Tak było od zawsze,od pokoleń! Tylko Lublin na tym tle się wyróżnia. Jest największym miastem po prawej stronie Wisły. Jest miastem akademickim,ma bardzo dobrą na wysokim poziomie służbę zdrowia.
  Nigdy PiS tu nie będzie rządził. Lublin jest miastem fajnych tolerancyjnych ludzi.

  • od wjazdu rokossowskiego niewiele się w głowach lublina zmieniło, ale to pokoleniowe

 9. Gdy by rządził PiS było by ful turystów a tak żopa.

Z kraju