Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin szykuje się na protest rolników. Autobusy pojadą objazdami, policjanci w pełnej gotowości

Jutro przez kilka godzin zablokowana będzie al. Tysiąclecia w Lublinie. To sprawi, że spodziewane są utrudnienia w ruchu również na wielu innych ulicach, którymi skierowane zostaną pojazdy.

68 komentarzy

 1. Prawdziwy rolnik z Agro szczujnią i z PSL nie chce mieć nic wspólnego.

  • Bingo! Mam wielu znajomych prawdziwych rolników na wsi, często z nimi rozmawiam i gdy zachwalam PSL czy Agrounię to pukają się w czoło. Jan Bez Ziemi, czyli lekarz Kosiniak-Kamysz przywódcą partii chłopskiej. Gnojek Kołodziejczak POdpatrzył m.in. niejakich Jachirę, Sterczewskiego i. in. i też misio chce się dostać do miodku. Szalał już niejaki Tanajno (niedoszły prezydent RP) jako przywódca przedsiębiorców, szalała niejaka Lempart. I co? I nic, Polacy swoje wiedzą.

  • 100/100 zwykli rolnicy sa przeciwko agoruni i psl widza to towarzystwo , ktorym nie chodzi o dobro chłopów tylko o walke z polsaką i polskim rzadem agresywni prymitywni za ktorymi czuc oddech służb i moskwy

 2. A mozna zrobić protest przeciwko ich protestowi?? ?

 3. A gdyby tak zablokować tych jełopów, jak zechcą wracać do kurników? Niech sobie tak postoją jeszcze dzień.

  • Popieram. Zrobić strajk chodząc ciągle na przejściu przy zamku i niech stoją aż krowa zacznie ryczeć do udoju.

 4. I po co ten cały cyrk i blokowanie miasta przecież mieszkańcy i tak nie mogą im pomóc skoro państwo ma ich postulaty gdzieś daleko w szambie. AgroTraktorzyści narobią sobie tylko wrogów wśród miejscowych. A tak na przyszłość niech robią w trakcie przejazdu korytarz życia jak będę jechał karetką na wezwanie. Mam kamerkę i nagrywam wszystkich niedouczonych szoferów a potem wysyłam to wiadomo gdzie. Jak dostaną nowy mandat to i krowa pójdzie na przelew.

 5. Życzę je…. nym mieszczuchom by od marca kupowali chleb po 12 zł. lub tańszy po 11zł z mąki pochodzenia chińskiego lub h… J WIE skąd.

  • Grzesiu, to my mamy kasiorę i my decydujemy co i od kogo oraz za ile chcemy kupić. Jeśli będziesz tak kozakował to zostanie ci eksport twoich wypocin do Chin.

  • I Ty myślisz że takie blokowanie głównej drogi w mieście obniży cene chleba. Tylko AgroIdiota mógł to napisać. Takimi pseudostrajkami nakręcacie tylko swoich guru a jak się dostaną do rządzenia to was oleją jak zawsze. Zobaczcie który z tych głośnokrzykaczy jest rolnikiem ? Wodzą was kochani rolnicy i traktorzyści jak chcą by im było lepiej nie Wam. Tak samo jest w PIS sami biedni bez majątku w żyją e pałacach. Rolnika nigdy na stłamsi rolnik tylko polityk dla własnych celów. Stara prawda od lat i dawno już zniknęła spod strzech ale mentalność wiejska pozostała.

  • ja zycze agrunjikom aby udali sie do pisuarzystow do ty ktorym zapewnili dwie kadencji bagna pis. pis jest źródlem jakiegokolwiek twojego problemu. jakos was tam nie ma. dlaczego?bo morawieckiemu i kaczynskiu sie nie spodobacie? mogliscie odwiedzac i pytac morawieckiego zawsze tam gdzie pojechał prawic propagandę i nie było was. to teraz przelknij te 11 zł od pisu je masz sam naważyłeś glosowales za pis teraz połknij ? gdy Polak zus płaci od pisuaru bo wy glosowaliscie na pis dwa razy to nie płakałes na protestach. nikt nie widzial rolniczych protestow przeciwko podwyżkom zusu. chyba, że przewodnik waszej grupy nadal chce sie podobac pisowi bo jest był radnym z pis pan Michał.

 6. i bardzo dobrze ciekawe ilu głosowało na PIS ? i ciekawe ilu zagłosuje , a Tusk miał być wszystkiemu winny , piniądze z Unii przestali dawać i zonk , kasa z Torunia popłynie ?

  • wiekszosc byla za pisem i to dwa razy. przewodnik agrouni pan michał jest bylym radnym pisu. moze dlatego nie odwiedza kancelari premiera. chodzi ewidentnie o utrudnianie Polakom życia czyli platnikom Zusu. swego rodzaju zemsta.

 7. U siebie niech protestują. P….ało baranów. Zablokujmy wjazdy na pola bo paliwo drogie.

 8. Podczas żniw trzeba rolników zablokować, że produkują drogi syf.

 9. A podczas żniw to który kombajn po drodze porusza się przepisowo ? Święte krowy….

 10. Ostatnio w takiej blokadzie stałem ponad 40 minut. Nic złego nie uczyniłem tym ludziom i nie ważne czy się z nimi zgadzam czy nie. Jeżeli chcą dociekać swoich praw, lub wywrzeć jakieś zmiany, to nie na zwykłych użytkownikach dróg. Postanowiłem, że każdy źle zaparkowany samochód z rejestracją z poza miasta, zostanie obfotografowany i zgłoszony na straż miejską. A w szczególności, dotyczy to pojazdów zaparkowanych na trawniku. Przeciętna kwota takiego mandatu przed podwyżką, to około 200 zł, dzisiaj nawet do 1000 zł. Nadmienię, że co dziennie idąc do pracy, przechodzę obok DSK i widzę mnóstwo samochodów zaparkowanych na trawniku. Większość z nich posiada rejestrację wieloliterową. Proponuję rozpowszechnić taką formę protestu, to może cymbałki na traktorach się opamiętają i przestaniemy dostawać rykoszetem. Dodatkowo w okresie żniw, nie odpuszczę żadnemu kierowcy kombajnu, który będzie się poruszał po drodze publicznej z założonym hederem. A przy okazji dopilnuję, aby przybyła na miejsce policja, sprawdziła czy pan rolnik posiada pozwolenie na poruszanie się kombajnem po drogach publicznych. Wiem, świata nie uzdrowię, ale niech zobaczą jak to jest być po drugiej stronie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo