690 680 960

Lublin stanie w korkach? Kolejne ważne ulice będą niebawem przebudowywane

Ciężkie czasy czekają kierowców poruszających się po Lublinie. W kilku miejscach miasta trwają już utrudnienia związane z przebudową ulic, niebawem pojawią się one również w kolejnych.

Rozstrzygnięte zostały przetargi na kolejne drogowe inwestycje w Lublinie. Tym razem chodzi o przebudowę al. Kompozytorów Polskich oraz ul. Narutowicza. W pierwszym przypadku, drogowcy wezmą się za odcinek od al. Smorawińskiego do al. Solidarności. Co ważne, jest już pewne, że przez pewien czas, ulica zostanie w obu kierunkach zamknięta dla ruchu. Związane jest to z fatalnym stanem wiaduktów, które trzeba będzie prawie w całości rozebrać. Objazd będzie poprowadzony osiedlowymi uliczkami. Przebudowa rozpocznie się właśnie od wiaduktów. Prace mogą ruszyć już w kwietniu. Przeprowadzi je Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które otrzyma za wykonanie inwestycji 9,9 mln złotych.

Kolejną ulicą, na której również w kwietniu mogą już pojawić się robotnicy, jest ulica Narutowicza. Przebudowa obejmie odcinek od ul. Lipowej do ul. Ochotniczej. Wyremontowane zostaną również sąsiednie uliczki: Ochotnicza, Rowerowa i Strażacka. W tym przypadku ma nie być zamykania ruchu, jednak ulica na czas robót będzie zwężana. Prace będzie wykonywała ta sama firma, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Koszt inwestycji wynosi 3,3 miliona złotych.

Remont ul. Narutowicza jeszcze bardziej utrudni ruch w centrum miasta. Obecnie, ze względu na zamkniętą dla ruchu ulicę Muzyczną, kierowcy muszą korzystać właśnie w ul. Narutowicza. Ulica Muzyczna ma być zamknięta do czerwca, z kolei prace na Narutowicza mają potrwać do końca sierpnia.

Trochę później niż zapowiadano, gdyż dopiero po świętach, zaczną się największe utrudnienia w obrębie przebudowywanego skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego. Do końca roku będą występowały w tym miejscu bardzo duże problemy komunikacyjne. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Ducha oraz ulica Północna od Kosmowskiej do Ducha. Mieszkańcy osiedla Sławin, by dostać się do centrum, będą musieli korzystać z objazdów przez ulice Poligonową, Zelwerowicza a następnie przez Czechów lub też ulicą Zbożową i al. Warszawską. Z kolei al. Solidarności, w obu kierunkach, z dotychczasowych czterech pasów, zostanie zwężona do jednego.

To nie jedyne ulice, które w tym roku miasto chce wyremontować. W planach jest wakacyjna przebudowa ulicy Sławinkowskiej od ronda Reagana do ul. Lisa. Jezdnia zostanie poszerzona i uzyska nową nawierzchnię.

(fot. lublin112)
2016-03-14 20:59:20

29 komentarzy

  1. narzekać tylko potraficie, cieszcie się, że coś robią, w warszawie jeszcze większe korki i jakoś żyją.

  2. jakby ktoś to z włodarzy czytał… miłoby było gdyby w końcu ktoś dziury połatał na ul, Grenadierów – dojazd do Szpitala…

  3. CHCESZ UNIKNĄĆ KORKÓW – PRZESIĄDŹ SIĘ DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ 🙂

  4. To się nazywa planowana polityka remontowa. Zablokować, ile się da, w tym samym czasie.
    Dlatego ratusz zatrudnia radę mędrców, sztab fachowców no i oczywiście, inteligentny, komputerowy system świateł i tablic.

  5. Z tego co kojarzę to wspomniana firma z „Lubartowa” jakiś czas temu remontowała rondo w Chełmie i sie nie popisała oby w Lublinie było lepiej…

  6. Jak tu pisze sporo osób logistyka…to coś o czym w Lublinie nie słyszano…po otwarciu Muzycznej powinna ruszyć przebudowa Narutowicza…a po dokończeniu Zelwerowicza…żeby dochodziła do Zbożowej robić Ducha z Solidarności…
    a tak cały Botanik i Sławin będą odcięte od miasta

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel