Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na Ponikwodzie wybudują szkołę. Zobacz wstępną koncepcję

Miasto ma już wstępną koncepcję zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Ponikwoda w rejonie ulic Daliowej i Majerankowej. Szacunkowy koszt projektu to ok. 50 mln zł.

Nowa szkoła będzie przeznaczona dla około 600 uczniów, znajdzie się w niej również 6-oddziałowe przedszkole dla 150 dzieci oraz żłobek dla 90 maluchów a także dzielnicowy ośrodek kultury. W nowej placówce pojawi się sala gimnastyczna oraz pomieszczenia dla działań kulturalnych i część dla najmłodszych.

Wstępna koncepcja użytkowa będzie podstawą do opracowania szczegółowej, tak, by w 2017 roku móc pozyskać niezbędne pozwolenia do realizacji inwestycji.

– Po szkole przy ul. Berylowej, która odciąży obiekt w dzielnicy Czuby, ta placówka jest dla nas priorytetową inwestycją. Zależy nam, by powstał obiekt wielofunkcyjny spełniający potrzeby mieszkańców zarówno z ofertą edukacyjną jak i kulturalno-sportową dla dzielnicy. Chcemy, aby w przyszłości przy szkole można było dobudować także basen – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Od strony północnej przewidziane są miejsca pod lokalizację parkingu. Od strony południowej planowane są boiska z bieżniami (prosta i okólna) oraz dwa place zabaw, osobne dla przedszkola i żłobka.

Obiekt ma układ leżącej litery „T”. Od wschodu przewidziany jest żłobek, z przedszkolem, dalej szkoła stołówka oraz aula dla 300 osób. Od strony zachodniej mamy część sportową i gimnastyczną oraz zespół pomieszczeń dla domu kultury. Dalej przewidziana jest rezerwa terenu pod budowę pływalni, która mogłaby powstać w przyszłości.

2016-03-14 20:23:15
(grafika UM Lublin)

3 komentarze

  1. A może zróbmy mniejszą szkołę i na połowie działki postawmy kościół z 40-metrową dzwonnicą?
    Na Węglinku tak przecież można było zrobić…

    • Pan derechtor Solejuk w relacji na żywo z ławeczki

      Taaa, kościół byłby mniejszym złem, a w dodatku mohery mogłyby mieć komu oddawać może nie całe, ale przynajmniej pół emerytury.

  2. Kończą mi budować chałupę na ponikwodzie i niedługo się tam sprowadzam. Moja stara będzie rada, że do kościoła blisko. Trzymta się niedługo się sprowadzam…