Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin solidarny z ofiarami zamachów. Ratusz w barwach Francji

Dzisiaj wieczorem lubelski Ratusz został podświetlony we francuskie barwy narodowe. W ten sposób lublinianie solidaryzują się z narodem francuskim.

W niedzielę o godzinie 16:30 uruchomiona została specjalna iluminacja lubelskiego ratusza. W obecności Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Przewodniczącego Rady Miasta Lublin Piotra Kowalczyka budynek magistratu przybrał kolory niebiesko -biało-czerwone, symbolizujące flagę Francji.

W ten sposób mieszkańcy Lublina wyrażają solidarność z pogrążonymi w żałobie Francuzami. Wczoraj władze miasta wydały oświadczenie z kondolencjami dla bliskich ofiar zamachów w Paryżu: „W związku z wczorajszymi tragicznymi wydarzeniami w Paryżu, wyrażamy głębokie współczucie dla Rodzin ofiar zamachów terrorystycznych. Jednoczymy się w bólu z bliskimi, którzy dziś stoją w obliczu tych tragicznych wydarzeń. Jednocześnie wyrażamy potępienie dla sprawców tej tragedii i wszelkiego terroryzmu. Dziś, tu w Lublinie, tak jak powiedział Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna, wszyscy jesteśmy Francuzami.”

Już od dnia wczorajszego wiele obiektów w całej Polsce uzyskało iluminację w kolorach flagi francuskiej. W Warszawie jest to m.in. Pałac Kultury i Nauki, budynek Kancelarii Premiera Rady Ministrów oraz most Śląsko-Dąbrowski zaś na elewacji Stadionu Narodowego wyświetlono hasło „Paris, Paris”.

We francuskich barwach narodowych podświetlono także wrocławski stadion, katowicki Spodek, ratusz w Otwocku, Tauron Arena w Krakowie, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu jak też dziesiątki innych budynków w całym kraju. Z kolei na meczu rugby Polska – Mołdawia zabrzmiała Marsylianka.

Iluminację lubelskiego ratusza będzie można oglądać także w poniedziałek.

(fot. lublin112)
2015-11-15 16:38:01

21 komentarzy

  1. Obrzydliwe są wasze komentarze. To, że polityka państw jest taka a decyzje poprawne politycznie doprowadziły do dnia zamachów, nie znaczy, że niewinni ludzie mają ponosić tego konsekwencje i ginąć. Jesteście tacy mądrzy przy klawiaturach ale pamiętajcie, że również poruszacie się po mieście, jeździcie autobusami itd. Was też mogło to spotkać więc zastanówcie się co wypisujecie.

    • własnie dlatego ze my takze jeździmy autobusami, poruszamy sie po mieście nie chcemy tej anonimowej hołoty w PL! My nie mamy eskorty i BOR do ochrony,więc w razie bum! to my dostaniemy po tyłku. Jak jestescie tacy tolarancyjni to wypad do Francji, Szwecji itp.! Ja tutaj nie chce multikulti ! i tak jak ktos powiedział wole PIS I KATOLAND! jestem ciekawa jak te wszystkie pandory i inne tolarencyjne by gadały jakby to ich rodziny zginęły.

  2. PANDORA „pozamiatała”, SZACUN DLA CIĘ

  3. Jeśli już miałbym się z kimś solidaryzować, to z rodzinami Rosjan którzy stracili swoich bliskich w zamachu na samolot. Rosjanie walczą z tym bydłem, a nie ściągają ich do siebie jak Francuzi.

    • no tak biedni rosjanie bo im samolot zestrzeili, a jak oni zagarneli czesc Ukrainy i zabijali tam ludzi to wszystko bylo ok? tez biedni rosjanie bo ukraina powinna poddac sie bez walki zeby rosjanie nie mieli strat, tak?

  4. Te światełka pan Żuk zapalił za to,że żabojady wiedząc o tajnym pakcie ribentrop – mołotow nie powiadomiły nas o tym i, że mimo odpowiednich umów, gdy hitler na Nas napadł udawały że nic się nie stało… Anglicy zachowali się podobnie honorowo… Gdyby mój Dziadek żył- widząc te światełka by go jasny szlag trafił chyba!

Z kraju

Sport