Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły zapisy do Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej

Na początku grudnia w Lublinie odbędzie się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Już teraz chętni mogą się zapisywać do udziału.

W Lublinie już po raz szósty odbędzie się Konkurs Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Skierowany jest on do wszystkich gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, chcących poznać bliżej komunikację miejską, jak też stać się jej czynnym uczestnikiem, a nie tylko biernym pasażerem. Poprzednie edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem, sala za każdym razem była wypełniona po brzegi.

– Konkurs daje niepowtarzalną szansę nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej, ale także wypowiedzenia się na temat rozwiązań komunikacyjnych w Lublinie. Co roku pytamy uczestników o ich własne zdanie i pomysły, nie oczekując jednocześnie zachwalania transportu miejskiego. Liczy się dla nas tutaj przede wszystkim kreatywność, umiejętność oceny sytuacji i przedstawienia własnego zdania, ale także wysunięcia propozycji rozwiązania poruszanych problemów – wyjaśnia Maciej Mikulski z Lubelskiego Towarzystwa Zrównoważonego Transportu, które jest organizatorem konkursu.

Najlepsi uczestnicy jak zawsze mogą liczyć na nagrody. W tym roku do wygrania będzie odtwarzacz mp3 i głośnik bluetooth, uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz atrakcyjne akcesoria związane z komunikacją miejską. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w konkursie prowadzone będą do 1 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres [email protected]. W tytule maila należy wpisać „Zapisy na VI Edycję” zaś w treści podać swoje imię, nazwisko, wiek, szkołę/uczelnię, klasę/rok i kierunek. Najpóźniej ostatniego dnia zapisów chętni otrzymają wiadomość zwrotną z potwierdzeniem zgłoszenia.

Konkurs objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Patronami są: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Solaris Bus&Coach oraz portal lublin112.pl. Na naszej stronie będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach do konkursu.

Ruszyły zapisy do Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej

(fot. materiały organizatora)
2015-11-15 17:50:14

2 komentarze

  1. łoś super ktoś

    fajna zabawa dla dzieci…

  2. Absztyfikant Pierdółko

    Sądząc po ilości komentarzy, jest tylu chętnych do wzięcia udziału w konkursie, że nikt nie komentuje, a wszyscy pobiegli dokonać zapisu. 🙂

Z kraju