690 680 960

Lublin: 16 marca odbędzie się kolejny protest pracowników Poczty Polskiej

Ogólnopolski Protest Pracowników Poczty Polskiej odbędzie się 16 marca. Po raz kolejny w Lublinie pocztowcy będą domagać poprawy warunków pracy i podwyżek.

– Czy nie uważasz, że za swoją ciężką pracę powinieneś otrzymywać lepsze wynagrodzenie? Czy nie czujesz się czasami jak niewolnik? Nasza cierpliwość ma swoje granice, a z miesiąca na miesiąc jest tylko gorzej. Jak długo chcemy być tak traktowani? Czy powinniśmy na to pozwolić? Co mamy do stracenia? – stawiają pytania organizatorzy protestu i nawołują do jak najliczniejszego udziału w proteście.

Pracownicy Poczty Polskiej mówią, że ich zarobki są już tak dramatycznie niskie, że wielu odchodzi, a nowych nie widać.

– Przez to mamy coraz więcej pracy, która stała się katorgą. Kolejni pracownicy, widząc bierność załogi, będą odchodzić, a sytuacja tych, którzy zostaną stanie się tragiczna. W ostatnim czasie wiele firm, m.in. hipermarkety zostały zmuszone do podwyższenia wynagrodzenia do minimum 2800 brutto. Poczta również, jeśli nie chce upaść, musi znaleźć środki na zwiększenie płac. Nie liczmy jednak na to, że Zarząd sam od siebie nam coś da, albo wywalczą coś za nas tzw. reprezentatywne związki zawodowe. Jeśli już coś uzyskają, będą to ochłapy rzędu 200–300 zł brutto po tzw. „ciężkich” negocjacjach, które będą miały za zadanie nas uciszyć i podzielić. Realną, godną podwyżkę musimy wywalczyć sami, zorganizowani oddolnie. Najgorsza jest bezczynność, dlatego pokażmy 16 marca podczas Ogólnopolskiego Protestu, że jesteśmy solidarni. Innym grupom zawodowym daje się podwyżki, bo potrafią się zebrać i powiedzieć dość. Najwyższy czas, abyśmy my też się postawili, walcząc o poprawę swojej sytuacji materialnej, a przede wszystkim abyśmy odzyskali naszą godność i poczucie siły – informują organizatorzy protestu.

W Lublinie demonstracja odbędzie się przed wejściem głównym do UP Lublin 2 przy ul. Pocztowa 1, o godzinie 16.

Poprzedni protest odbył się 17 grudnia 2016 roku. Tutaj możecie zobaczyć fotorelacje z tego wydarzenia:
Lublin: Protest pracowników Poczty Polskiej (wideo, zdjęcia)

2017-03-09 07:12:51
(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

 1. banda nieudaczników, chcecie zarabiać więcej sektor prywatny czeka na ludzi zdolnych i ambitnych, wróć na poczcie takich nie ma

 2. Aaron Fleischman

  Hejterzy każą pocztowcom zmieniać pracę, jeśli im się nie podoba. Dzieje się dokładnie wg ich życzenia 🙂 Ciekawe, co powiedzą hejterzy, kiedy będą musieli zasuwać na urząd, żeby dowiedzieć się, czy nadeszła do nich jakaś korespondencja 🙂

  Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, ile kosztujesz, aż się zepsujesz. Tak samo z wieloma zawodami. Nie zostaną docenione dopóki ich przedstawiciele któregoś dnia nie odmówią wykonywania swojej pracy albo się z tej pracy nie zwolnią.

  Nauczyciele, pocztowcy, pielęgniarki, górnicy, urzędnicy – wszyscy oni to w oczach hejterskiej tłuszczy lenie, nieroby i roszczeniowa hołota. Czas sprawdzić, jak bez tej hołoty jaśnie państwo sobie poradzi.

  • Cichobiorek cichodajek

   Szanowny Aaron’ie – od kilku lat nie korzystam z usług bohaterskich Urzędów Pocztowych (dawniej: Poczta Polska), a jednak otrzymuje zarówno listy, jak i paczki, czyli można żyć bez tych bohaterów.
   Mało tego – tak jak nie płakałem nad żadnym bankrutem, tak i nad plajtą Urzędu Pocztowego też nie mam zamiaru przelewać krokodylowych łez.
   Co też innym polecam.

   • Aaron Fleischman

    Rozumiem, że kiedy przyjdzie Ci odebrać list z sądu, to w swym obrzydzeniu wobec Poczty Polskiej honorowo go nie przyjmiesz (zanim skłamiesz, że tego typu listów również nie dostarcza Ci PP, przypominam, że PP ma monopol na tzw. „sądówki”, gdyż wygrała przetarg z InPostem, który kompletnie sobie z tymi listami nie radził).

    Poczta Polska ma także wyłączność na obsługę wszelkiej korespondencji administracji publicznej, czyli np. Urzędów Skarbowych. Takich listów też zapewne nie przyjmujesz, podobnie jak rachunków za prąd oraz za ciepło (na lubelszczyznie doręcza je PP)?

    Zakres wszelakiej korespondencji dostarczanej przez PP jest tak szeroki, że bajek o całkowitej niezależności od usług tego podmiotu nie powinno się opowiadać nawet dzieciom, bo przy tym to nawet istnienie Świętego Mikołaja wydaje się o wiele bardziej wiarygodne.

    Można być hejterem, nie będąc przy tym kłamcą. Jeśli trochę się postarasz, wierzę, że uda Ci się to osiągnąć. Nie licz jednak na to, że wszyscy komentujący na lublin112 to idioci, którzy uwierzą w każdą Twoją konfabulację.

    • czy ty się dobrze czujesz ? odgrażasz się klientowi ! Niebywałe ! Pełen profesjonalizm listonoszy z poczty. Wam trzeba obniżyć zarobki a nie podwyższyć, choćby za szantaż taki jak ten. I na czarna listę żebyś szukał pracy długo długo. Co za dno.

 3. bardzo dobrze, spółka skarbu państwa,a zarobki najniższa krajowa.

 4. Jaka praca taka płaca!
  Zapraszam w Lublinie na Jutrzenki, tam czas się zatrzymał – podejście do petenta jak za komuny.

 5. Ja Wam powiem lepszy numer. Dzwoni do mnie listonosz żeby mu drzwi otworzyć, grzecznie otwieram i czekam, a on bezczelnie mi awizo zostawia w skrzynce. I to już rytuał. Sąsiedzi mówią to samo. Tak im źle.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas