Lublin: 16 marca odbędzie się kolejny protest pracowników Poczty Polskiej

Ogólnopolski Protest Pracowników Poczty Polskiej odbędzie się 16 marca. Po raz kolejny w Lublinie pocztowcy będą domagać poprawy warunków pracy i podwyżek.

– Czy nie uważasz, że za swoją ciężką pracę powinieneś otrzymywać lepsze wynagrodzenie? Czy nie czujesz się czasami jak niewolnik? Nasza cierpliwość ma swoje granice, a z miesiąca na miesiąc jest tylko gorzej. Jak długo chcemy być tak traktowani? Czy powinniśmy na to pozwolić? Co mamy do stracenia? – stawiają pytania organizatorzy protestu i nawołują do jak najliczniejszego udziału w proteście.

Pracownicy Poczty Polskiej mówią, że ich zarobki są już tak dramatycznie niskie, że wielu odchodzi, a nowych nie widać.

– Przez to mamy coraz więcej pracy, która stała się katorgą. Kolejni pracownicy, widząc bierność załogi, będą odchodzić, a sytuacja tych, którzy zostaną stanie się tragiczna. W ostatnim czasie wiele firm, m.in. hipermarkety zostały zmuszone do podwyższenia wynagrodzenia do minimum 2800 brutto. Poczta również, jeśli nie chce upaść, musi znaleźć środki na zwiększenie płac. Nie liczmy jednak na to, że Zarząd sam od siebie nam coś da, albo wywalczą coś za nas tzw. reprezentatywne związki zawodowe. Jeśli już coś uzyskają, będą to ochłapy rzędu 200–300 zł brutto po tzw. „ciężkich” negocjacjach, które będą miały za zadanie nas uciszyć i podzielić. Realną, godną podwyżkę musimy wywalczyć sami, zorganizowani oddolnie. Najgorsza jest bezczynność, dlatego pokażmy 16 marca podczas Ogólnopolskiego Protestu, że jesteśmy solidarni. Innym grupom zawodowym daje się podwyżki, bo potrafią się zebrać i powiedzieć dość. Najwyższy czas, abyśmy my też się postawili, walcząc o poprawę swojej sytuacji materialnej, a przede wszystkim abyśmy odzyskali naszą godność i poczucie siły – informują organizatorzy protestu.

W Lublinie demonstracja odbędzie się przed wejściem głównym do UP Lublin 2 przy ul. Pocztowa 1, o godzinie 16.

Poprzedni protest odbył się 17 grudnia 2016 roku. Tutaj możecie zobaczyć fotorelacje z tego wydarzenia:
Lublin: Protest pracowników Poczty Polskiej (wideo, zdjęcia)

2017-03-09 07:12:51
(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

 1. Jaka poczta ? To chiński sklep ze wszystkim i jeszcze ,,abonament” mają ściągać…. jestem za likwidacją !!

  • Dołożyć kasę listonoszom na diety żywnościowe . Bidulki nie mają siły chodzić po schodach jak np. na ul. Organowej i zamiast doręczać przesyłkę do adresata , to listonosz zostawia w skrzynce awizo . Cwaniak , czy leń ?

   • Przeleć się z jednym po rejonie tylko jeden dzień. Zobaczysz co to znaczy zap**dol

    • Jak za ciężko to zmień pracę . Dlaczego mam zap**ać na pocztę z awizem , gdy cały dzień byłem w domu a jaśnie spompowany doręczyciel nie chce wyjść po schodach i doręczyć przesyłkę osobiście . Z ryntą to za**la na górę nawet po drabinie by dostać parę groszy .

    • Na tym chyba polega ta praca….

 2. Tak zlikwidować. Listy przejmie Inpost.

  • Jaki kur…Inpost? Juz dawno skonczyli sie bawic w poczte

   • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

    Masz pan złe info, panie „marcus” – Inpost ma się zupełnie dobrze, a zaryzykowałbym nawet twierdzenie, że nawet bardzo dobrze.
    Natomiast nasza ponoć bohaterska Poczta Polska dostała komunistycznego niedowładu obrośniętego w biurokratyzm, gdzie więcej pracuje osób nadzorujących pracę niż pracujących.
    Niech zmniejszą zatrudnienie po stronie „nadnaczelników”, naczelników i „podnaczelników” i przesuną ich do prac związanych z bezpośrednim doręczaniem przesyłek a okaże się, że wydajność świętych Urzędów Pocztowych znacznie wzrośnie.

 3. Niech zmienia pracę jak im się nie podoba. Poczta to sp akcyjna więc niech wypracuja zysk są potem dra mordy o podwyżki. Ja uważam że oni i tak za dużo zarabiają. Są złośliwi i nieereformowalni.

  • Dyrdymałko prasowy

   Masz rację Asiu, są pokomunistycznie niereformowalni.
   Wielu na stanowiskach dostanie wysokie pensje tylko za przychodzenie i bycie w pracy.

  • Droga Aniu.
   Czyżbyś TY zechciała pracować za zawrotną kwotę 2083 pln BRUTTO (średnia za miesiąc za 2016 rok)? Ponosząc pełną odpowiedzialność finansową za swoją pracę i pracując, w niektórych przypadkach, praktycznie bez przerwy na załatwienie potrzeb fizjologicznych?
   Niektórzy lubią swoją pracę, jednakże za tą pracę należy się uczciwy zarobek.
   Listonosze mają jeszcze lepiej. Wystarczy jeden na urlopie/zwolnienieniu a reszta pracuje za niego. nadgodziny? Nie wolno wykazywać.
   Ale przecież, lepiej pozostać malkontentem, czyż nie droga Aniu?
   Nie pozdrawiam, aczkolwiek z szacunkiem
   Grzegorz

   • Przepraszam najmocniej, za pomyłkę w imieniu. Droga Asiu.

    • Listonosze nie narzekają. Drugą pensję maja z roznoszenia rent i emerytur. Mojej mamie listonosz sam potrąca końcówkę 8 zł. Od przyszłego miesiąca renta będzie szła na konto. Ile starszych osób korzysta z konta w banku? Zwłaszcza po za miastem?

   • Pełna racja Grzegorz. Mam ojca listonosza i jest dokładnie jak mówisz. Może Ania powinna przelecieć rejon z listonoszem (bez noszenia torby ok 20-30kg) to by zmieniła zdanie.

   • Grzegorz, wykazujecie ignorancję, niekompetencję i oczekujecie godności. Wypierz się, zadbaj o wygląd i oddech a nie chodzisz po ulicach jak menel. Potem oczekuj czego tam chcesz. I nie p..cz że poczta nie ubiera, każdy szanujący się człowiek nie czeka na darowizny i o higienę z wyglądem dba sam bo nie cierpi syfu.

 4. Mi jak sie praca nie podoba to ja zmieniam.jak interes sie nie kreci to go zwijam.moze was kur..a jeszcze doinwestowac jak pasozytow gornikow? Z powietrza kasa na podwyzki? I tak juz paczki drogie.niedlugo przerzuce sie na kurierow.podniescie jeszcze o pare zlotych i ta firma padnie.

 5. moglbym dostarczac przesylki pracujac na 3/4 etatu za 1000zl.wiecej nie moge zarobic poniewaz jestem rolnikiem.skoro nowi nie przychodza do pracy na poczcie to mam rozumiec ze pojde i prace dostane?

 6. a może czas porozmawiać o dodatkach które pracownicy PP dostają, np po 500 zł za nie chodzenie na zwolnienia lekarskie w czasie świat dla wszystkich pracowników to się nie liczy ?

  • Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

   Poczcie Polskiej bardziej by pomogło bycie Pocztą Polską niż Urzędem Pocztowym

  • Nie 500 tylko 200 brutto jesli chodzi o scislosc

 7. Kotek i myszka

  Jakie 500 zł? Chyba, że Administracja ale na pewno nie Eksploatacja. Tak piszą ludzie, którzy nie mają pojęcia jak jest.

  • Jest tak, że najtańsze znaczki podrożały z 2zł na 2.60zł, inne usługi też.
   Chyba na coś te pieniądze poczta przeznaczy, może nawet na podwyżki dla personelu. 🙂

 8. Cicho siedźcie, bo zaraz wyjdą kolejni – górnicy i nauczyciele.

  Każdemu listonoszowi co przynosił polecone / paczki dawałem po 2, 3 złote – gdzie są te pieniądze ja się pytam?

 9. przykro mi że Ty nie dostałeś ja jestem listonoszem i dostałem

 10. Ludzie wola płakać i użalać się nad sobą. Nie podoba się można pracę zmienić na pracę w markecie. Ja jestem zadowolony dopłatę za wczasy w której firmie tak dają.

 11. banda nieudaczników, chcecie zarabiać więcej sektor prywatny czeka na ludzi zdolnych i ambitnych, wróć na poczcie takich nie ma

 12. Aaron Fleischman

  Hejterzy każą pocztowcom zmieniać pracę, jeśli im się nie podoba. Dzieje się dokładnie wg ich życzenia 🙂 Ciekawe, co powiedzą hejterzy, kiedy będą musieli zasuwać na urząd, żeby dowiedzieć się, czy nadeszła do nich jakaś korespondencja 🙂

  Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, ile kosztujesz, aż się zepsujesz. Tak samo z wieloma zawodami. Nie zostaną docenione dopóki ich przedstawiciele któregoś dnia nie odmówią wykonywania swojej pracy albo się z tej pracy nie zwolnią.

  Nauczyciele, pocztowcy, pielęgniarki, górnicy, urzędnicy – wszyscy oni to w oczach hejterskiej tłuszczy lenie, nieroby i roszczeniowa hołota. Czas sprawdzić, jak bez tej hołoty jaśnie państwo sobie poradzi.

  • Cichobiorek cichodajek

   Szanowny Aaron’ie – od kilku lat nie korzystam z usług bohaterskich Urzędów Pocztowych (dawniej: Poczta Polska), a jednak otrzymuje zarówno listy, jak i paczki, czyli można żyć bez tych bohaterów.
   Mało tego – tak jak nie płakałem nad żadnym bankrutem, tak i nad plajtą Urzędu Pocztowego też nie mam zamiaru przelewać krokodylowych łez.
   Co też innym polecam.

   • Aaron Fleischman

    Rozumiem, że kiedy przyjdzie Ci odebrać list z sądu, to w swym obrzydzeniu wobec Poczty Polskiej honorowo go nie przyjmiesz (zanim skłamiesz, że tego typu listów również nie dostarcza Ci PP, przypominam, że PP ma monopol na tzw. „sądówki”, gdyż wygrała przetarg z InPostem, który kompletnie sobie z tymi listami nie radził).

    Poczta Polska ma także wyłączność na obsługę wszelkiej korespondencji administracji publicznej, czyli np. Urzędów Skarbowych. Takich listów też zapewne nie przyjmujesz, podobnie jak rachunków za prąd oraz za ciepło (na lubelszczyznie doręcza je PP)?

    Zakres wszelakiej korespondencji dostarczanej przez PP jest tak szeroki, że bajek o całkowitej niezależności od usług tego podmiotu nie powinno się opowiadać nawet dzieciom, bo przy tym to nawet istnienie Świętego Mikołaja wydaje się o wiele bardziej wiarygodne.

    Można być hejterem, nie będąc przy tym kłamcą. Jeśli trochę się postarasz, wierzę, że uda Ci się to osiągnąć. Nie licz jednak na to, że wszyscy komentujący na lublin112 to idioci, którzy uwierzą w każdą Twoją konfabulację.

    • czy ty się dobrze czujesz ? odgrażasz się klientowi ! Niebywałe ! Pełen profesjonalizm listonoszy z poczty. Wam trzeba obniżyć zarobki a nie podwyższyć, choćby za szantaż taki jak ten. I na czarna listę żebyś szukał pracy długo długo. Co za dno.

 13. bardzo dobrze, spółka skarbu państwa,a zarobki najniższa krajowa.

 14. Jaka praca taka płaca!
  Zapraszam w Lublinie na Jutrzenki, tam czas się zatrzymał – podejście do petenta jak za komuny.

 15. Ja Wam powiem lepszy numer. Dzwoni do mnie listonosz żeby mu drzwi otworzyć, grzecznie otwieram i czekam, a on bezczelnie mi awizo zostawia w skrzynce. I to już rytuał. Sąsiedzi mówią to samo. Tak im źle.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie