690 680 960

Lublin: Kierowcy komunikacji miejskiej w oku Waszych kamer samochodowych

Po ostatnim materiale z nagraniami z kamer samochodowych Czytelnicy wzięli na widelec kierowców komunikacji miejskiej. Okazuje się, że niektórzy nie rozróżniają kolorów na sygnalizatorze lub nie widzą oznakowania poziomego na jezdni.

124 komentarze

 1. Na tą sytuację można spojrzeć też z drugiej strony, fakt, że kierowca autobusu nie ustąpił Ci pierwszeństwa, czyli zmusił Cię do zmiany prędkości jazdy, ale:
  Po 1: Ty zamierzając go wyprzedzić też powinieneś zachować szczególną ostrożność po 2: zamierzałeś go wyprzedzić na trzeciego w momencie gdy on wyprzedzał rowerzystę, po 3: w efekcie wyprzedziłeś go na przejściu dla pieszych (jesli nie ma tam świateł to jest to poważne wykroczenie). Cytat z kodeksu:
  Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić
  się w szczególności, czy:
  3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował
  zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa
  ruchu.
  2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować
  szczególną ostrożność,
  Uprzedzając komentarze mistrzów od przepisów ruchu drogowego: to że są dwa pasy do jazdy w jednym kierunku nie oznacza, że nie jest to wyprzedzanie.
  Art. 2 pkt 28) wyprzedzanie – przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika
  ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;
  Może nie chwal się tak bardzo tym filmikiem 🙂 A tak w ogóle to mam wrażenie, że takie filmy wrzucają ludzie, którzy albo od niedawna jeżdżą samochodem i każda jazda to dla niech wielkie przeżycie, albo mający ogromne kompleksy i problemy ze sobą

 2. mój ostatni komentarz był kierowany do Jasia, który zamieścił link do filmu na Youtube

  • każdy może zbłądzić nawet Jaś, Jasio chciałby już na Wolskiej mieć 80km/h na zegarze mimo, że zaraz są światła, swoim zachowaniem pokazał swoją frustrcję, musi jeszcze trochę poćwiczyć w mieście, kiedyś pewnie zmieni pogląd co do podobnych zachowań na ulicy.

 3. @B. strasznie nagły musiał być ten rowerzysta skoro kierowca zdążył użyć kierunkowskazu co oczywiście nadaje mu pierwszeństwo przejazdu 🙂
  @Kierowca w momencie mojego hamowania troll zmieniał już pas na lewy.
  Sprawa została zgłoszona do MPK i otrzymałem pisemne przeprosiny za zaistniałą sytuację, więc najwyraźniej firma poczuwa się do odpowiedzialności co jest na pewno dużym plusem.

 4. A wymuszać pierwszeństwo też mogą? jak wyjeżdżają z zatoki przystankowej?

 5. Nie zacytuję dokładnie, bo piszę z pamięci, ale jest w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym zapis, że kierujący ma obowiązek ułatwić kierującemu pojazdem komunikacji publicznej zmianę pasa i włączenie się do ruchu. Gdyby wszyscy krytykanci kierowców MPK byli tacy święci jak sami o sobie myślą, jeździli zgodnie z przepisami i stosowali się m.in. do tego zapisu, to większość nieprawidłowych zachowań kierowców MPK nie miałaby miejsca, bo najzwyczajniej na świecie nie byliby do tego zmuszeni.

  Do Ciekawskiej – Nie mogą. A teraz pytanie do Ciebie: Ile razy, jak często i czy w ogóle zdarza Ci się zatrzymać lub choćby zwolnić, by umożliwić wyjazd autobusu z zatoki?

  ps. Nie jestem kierowcą MPK. Jestem pieszym, kierowcą kat. A i B, czasem rowerzystą i pasażerem autobusu/trolejbusu i ruch drogowy obserwuję z różnych pozycji. Polecam czasem zmianę „punktu obserwacji” choćby po to, by zobaczyć własne błędy, bo nikt nie jest bez winy. Trochę pokory i kultury przyda się nam wszystkim.

 6. zieja jak by mpk opublikowalo wszzystkie swoje nagrania z moinitoringu w aytobusach to byscie kur….a niemieli tyle miejsca na dysku zeby tu wrzucac a lublin to mialby najwiekszy dochod z mandatow wystawionych z monitoringu przeslanego z autobusow wy mali to myslicie ze tez jestescie poza przepisami jak autobus sobie zostawia miejsce przed soba wrazie hamowania nagle niestety niemoze gwaltownie chamowac ze wzgledu na pasazerow zeby sobie krzywdy nie zrobili to ciagle do tego zmuszac wbijajac sie na chama z lewego pasa na prawy !!!!!!!!! MALE MOBILKI TO TEZ IDIOCI !!!!!!! I to wam sie najbardziej spiesz mimo ze niejezdzicie wedlóg rozkladu !!!!!!!!!!!

 7. DO WIDZ Buraku ty a wiesz ze atobusem to mozna skreci z innego pasa!!! Postudiuj kodeks drogowy

 8. kszyma jak uderzysz w tyl jakiego kolwiek pojazdu to winna(ny) jestes ty i niewazne czy on jechal prosto czy sobie skrecal poczytaj kodeks drogowy ty musisz zachowac bezpieczna odleglos i to ty masz uwarzac zeby w niego nie uderzyc nawet jak zachamuje ostro on ewentualnie mandat za niedostowanie sie do znaku poziomego 😛 I wy wrzucacie takie komentarze

 9. sory tpo o lewy pas chodzilo to masz racje

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…