Lublin: Od jutra zmiany w komunikacji miejskiej. Łatwiej dojedziemy nad Zalew Zemborzycki

Jak co roku przed majowym weekendem zwiększona zostanie liczba autobusów kursujących w rejon Zalewu Zemborzyckiego. Pasażerów czekają też inne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Najważniejsza z wprowadzanych zmian dotyczy zapewnienia lepszej obsługi komunikacyjnej rejonu Zalewu Zemborzyckiego, który zwłaszcza w letnie weekendy, jest tłumnie odwiedzany przez mieszkańców. Dlatego też od piątku wybrane kursy linii nr 37 we wszystkie dni tygodnia zostaną wydłużone do pętli Dąbrowa. Z kolei rozkład jazdy linii nr 38 w sobotę i dzień świąteczny zostanie zmieniony, tak aby pasażerowie mogli łatwiej dojechać nad zalew. Dodatkowo na linii nr 1 w niedzielę i święta zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Rano o godz. 4:58 z przystanku Grygowej 02 w kierunku Żeglarskiej, oraz wieczorem, o godz. 22:05 z przystanku Żeglarska 02 w kierunku Pancerniaków Felicity.

Kolejne zmiany dotyczą dwóch linii kursujących na Felin. Wybrane kursy autobusów linii nr 47 zostaną wydłużone z przystanku Rondo Przemysłowców do przystanku Felin Spiessa. Z kolei kursy linii nr 70 w dzień powszedni o godz. 12:07 i 21:07 pojadą z pominięciem przystanku Brzegowa – wiadukt. Zmienione też zostaną godziny odjazdów wybranych kursów na liniach nr 1, 3, 7, 30, 70, 73 i 85.

Dodatkowe kursy pojawią się też na liniach nr 12, 25 i 38. Dodatkowy kurs linii nr 12 będzie w dzień powszedni o godz. 12:34 z przystanku Wojciechowska 03 w kierunku Konopnica – las. Również w dzień powszedni pojawi się dodatkowy autobus linii nr 25, który o godz. 22:35 wyjedzie z przystanku Prawiedniki 02 w kierunku Parku Bronowice. Z kolei w dzień powszedni o godz. 6:08 wyjedzie dodatkowy kurs linii nr 38 z przystanku Poczekajka 04 w kierunku Abramowic.

(fot. lublin112)
2017-04-27 23:05:50

3 komentarze

  1. A linia 8???

  2. Po kiego wuja przy takiej pogodzie jechać nad zalew? Marnotrawienie publicznych pieniędzy…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!