Leśniowice: Ucieczka jak w amerykańskim filmie. Zabezpieczono papierosy o wartości ponad 500 tys. złotych

Trzy osoby zatrzymane i zabezpieczona kontrabanda o wartości ponad 500 tys. złotych, to efekt działań funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Chełma.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, ślady, które mogły wskazywać na dokonanie przemytu wyrobów akcyzowych z Ukrainy do Polski. Ślady te zaprowadziły mundurowych na jedną z posesji na terenie gminy Leśniowice w powiecie chełmskim.

– Gdy funkcjonariusze SG zbliżali się do typowo wyglądającego gospodarstwa, ze stodoły znajdującej się na jego terenie z dużym impetem wyjechał terenowy jeep. Kierowca oraz pasażer auta nie bacząc na bezpieczeństwo funkcjonariuszy, wyłamali ogrodzenia otaczające posesję i podjęli próbę ucieczki. W podjętym pościgu, funkcjonariusze zatrzymali uciekających przed nimi mężczyzn, okazali się nimi być 49 oraz 29 – letni mieszkańcy powiatu chełmskiego – informuje rzecznik NOSG Dariusz Sienicki.

Przed zatrzymanie mężczyźni zdążyli wyrzucić z pojazdu 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

– Kolejne papierosy ujawniono na terenie posesji w gminie Leśniowice, gdzie w budynkach ujawniono ponad 20 tys. paczek nielegalnych papierosów. Do sprawy zatrzymano również właściciela, przeszukanej posesji – 51 letniego mężczyznę. W sumie ujawniono i zabezpieczono wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 500 tys. zł – dodaje Dariusz Sienicki.

Jak ustalili funkcjonariusze papierosy zostały przemycone do polski za pomocą łodzi pontonowej. Wkrótce zatrzymani odpowiedzą przed sądem za przemyt oraz posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych.

2016-10-21 07:10:14
(fot. NOSG)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. jakie ślady ten jeep zostawił skoro prowadziły aż do Leśniowic? jak by nie patrzeć to parę kilometrów. Wydaje mi się, że jakaś konkurencja zadziałała

 2. no i bardzo dobrze jeszcze niech polikwidują tych handlarzy na osiedlach

 3. Moze zamiast likwidowac handlazy to niech obniza cene polskich papierosow i nie bedzie problemu wtedy przemyty znikna a nie placic za paczke 13 zl kiedys za 3.40 elemy mozna bylo kupic a teraz

 4. jeszcze taniej żuć palenie

 5. A dlaczego nie ma zdjecia stodoły?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!