Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz przyjdzie po kolędzie, zostawi ulotkę od policji

Początek roku to zwykle czas wizyt duszpasterskich. Księża odwiedzając domy, oprócz spraw typowo duchowych, zadbają o sprawy dotyczące bezpieczeństwa swoich wiernych. Wszystko we współpracy z policją.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ruszyła wspólna akcja lubelskiej policji oraz księży z parafii naszego regionu. Jej celem jest przypomnienie mieszkańcom podstawowych zasad bezpieczeństwa. Są to dwie sprawy, które w ostatnim czasie są zmorą policjantów, a pomimo licznych apeli, wciąż wiele osób nie jest świadomych grożącego im zagrożenia. Cały czas starsze osoby tracą oszczędności życia, oddając je oszustom podających się za członków rodziny lub policjantów. Kolejne z kolei osoby tracą życie, lub odnoszą obrażenia, gdyż poruszają się drogami w ciemnych ubraniach i bez żadnych elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze z wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przygotowali ulotki, które zostały przekazane duchownym. Ci z kolei zostawią je wiernym podczas wizyty w ich domach. Zawarto na nich zbiór zasad, którymi należy się kierować w kontaktach z nieznajomym, oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Policyjne statystyki pokazują, że w ubiegłym roku znacząco wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych. Niestety również tych, które kończą się tragicznie w skutkach. W ciągu 11 miesięcy 2017 roku odnotowano 48 ofiar śmiertelnych wśród osób pieszych, w analogicznym okresie 2016 roku było ich 34. W 2016 roku w listopadzie zanotowano dwie ofiary śmiertelne wśród pieszych, w 2017 roku było ich aż 11. Co trzecia osoba, która ginie w wypadkach w naszym regionie, to osoba piesza. Podobnie sprawa się ma z oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób. Coraz częściej podają się oni za policjantów, opowiadają zmyślone historie o prowadzonych akcjach itp. żądając wydania wszystkiej posiadanej gotówki. Wiele osób traci w ten sposób oszczędności całego życia.

60

61

(fot. policja, lublin112, pixabay)
2018-01-02 23:27:18

26 komentarzy

  1. No przecież kościół do polityki miał się nie mieszać. Krawężniki zamiast babciom i starym piernikom wlepiać mandaty niech ruszą cztery litery i sami rozniosą tę durną makulaturę. Ale boją się wysiąść z radiowozu bo bez antyterrorystów to może być niebezpieczne więc szukają darmowego kolportażu.

  2. Dobrze,że ja tej patologii nie wpuszczam do domu.

  3. I jak się uchronić przed czarnym naciagaczem.

Wiadomości z info112