Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kredyt dla firmy vs kredyt gotówkowy – czym to się różni?

Dodatkowe środki finansowe mogą rozwiązać wiele problemów. Dzieje się tak zarówno w przypadku osób prowadzących własny biznes, jak i pozostałych, którzy potrzebują zastrzyku gotówki. Dlatego banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, stworzyły oferty pożyczek gotówkowych oraz propozycje dla firm. Czym różnią się między sobą te dwie formy kredytowania?

Kredyty dla firm – czym wyróżnia się oferta banków dedykowana przedsiębiorcom?

Produkty bankowe takie jak kredyty dla firm powstały z myślą o klientach biznesowych. Oznacza to, że mogą z nich skorzystać:

  • spółki, czyli spółki cywilne, partnerskie, jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowe, akcyjne;
  • osoby, które prowadzą indywidualną działalność gospodarczą;
  • rolnicy.

Kredyt dla firmy może być wsparciem finansowym związanym z jej bieżącymi potrzebami. Jednak często przedsiębiorcy decydują się na niego, aby inwestować w rozwój swojego biznesu. Dlatego też banki, analizując potrzeby klientów z tego sektora rynku, stworzyły kilka możliwości w obszarze kredytów dla przedsiębiorców.

Ponadto banki chwalą się tym, że procedury udzielania pożyczek firmom są ograniczone do minimum i znacznie uproszczone. O atrakcyjnych ofertach dla firm można dowiedzieć się ze strony https://finanse.rankomat.pl/kredyty/ranking-kredytow-firmowych/.

Rodzaje kredytów dla firm

Oferta kredytowa skierowana do firm jest naprawdę szeroka. Do najważniejszych rodzajów produktów zalicza się:

  • kredyt obrotowy – dzięki niemu przedsiębiorca może pozyskać środki na bieżącą działalność firmy. Chcąc otrzymać taką pożyczkę, należy wybrać między kredytem odnawialnym a kredytem na rachunku bieżącym. Ten pierwszy rodzaj służy do tego, aby regulować zobowiązania firmy czy koszty administracyjne – właściciel nie musi ujawniać bankowi celu, na który wyda pieniądze. Natomiast ten drugi typ pożyczki jest udzielany w ściśle określonym celu – na przykład, aby pokryć braki w kasie;
  • kredyt inwestycyjny – udostępnione przez bank środki finansowe to kapitał lokowany w rozwój firmy – realizację nowych projektów czy zakup sprzętu;
  • kredyt pomostowy – to pożyczka przyznawany w przypadku, kiedy przedsiębiorca ubiega się o dotację z Unii Europejskiej;
  • kredyt płatniczy – służy on temu, aby firma mogła zachować płynność finansową. Mogą na niego liczyć firmy w dobrej kondycji finansowej;
  • kredyt na innowacje technologiczne – jest udzielany przedsiębiorcom, którzy planują wdrażać nowe rozwiązania technologiczne.

Na czym polega specyfika kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy nie jest kredytem celowym. Jest przeznaczo Można go przeznaczyć na dowolny cel – wakacje, samochód, pokrycie innych zobowiązań. Może go zaciągnąć każda osoba fizyczna, która spełnia określone wymagania.

Bank przed udzieleniem takiej pożyczki analizuje przede wszystkim dochody potencjalnego kredytobiorcy, ich źródło oraz przygląda się jego historii kredytowej. Zobowiązanie może być zaciągnięte tylko przez jedną lub przez kilka osób.

Kredyt gotówkowy spłaca się w ratach. Pieniądze można zwykle pożyczyć na okres do 120 miesięcy.

Decydując się na pożyczkę gotówkową z banku, trzeba dokładnie przyjrzeć się temu, jakie są jej koszty. Należą do nich RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, prowizja banku oraz koszty dodatkowe – na przykład ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach można znaleźć na https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.