Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Robi się coraz cieplej, morsy kończą więc sezon. W ostatniej kąpieli w Jeziorze Firlej wzięło udział kilkadziesiąt osób (zdjęcia)

Wraz z nadejściem wiosny dobiega końca sezon zimowych kąpieli. Wczoraj ostatnie morsowanie miało miejsce na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Firleju.

W niedzielę, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Firleju odbyło się zakończenie sezonu zimowych kąpieli. W wydarzeniu udział wzięło około 60 osób nie tylko z grupy Morsujący Firlej, lecz również m.in. z Lubelskiego Klubu Morsów, z Klubu Morsów – Krasnostawskie Karpie oraz z Nieformalnego Klubu Morsów – Z łabędziem być.

Po wspólnej rozgrzewce morsy wskoczyły do zimnej wody. Następnie wszyscy przenieśli się na brzeg, gdzie zorganizowano ognisko. Tam każdy miło spędził czas piekąc kiełbaski oraz gotując pyszny mięsno-warzywny kociołek. Panowała miła atmosfera, wszyscy dobrze się bawili biorąc też udział w zabawach integracyjnych.

Kolejny sezon na morsowanie rozpocznie się na przełomie października i listopada. Nie oznacza to jednak, że w międzyczasie morsy będą próżnowały. Jak co roku w planie jest organizacja różnego rodzaju wydarzeń, choć niezwiązanych z przebywaniem w zimnej wodzie.

2 komentarze

  1. cieplo po co oni recee trzymaja do góry? dziwne

  2. Robi się coraz cieplej? Nie sądzę!

Dodaj komentarz