Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koncert Kult-u przerwany, na miejscu pracują strażacy. Blisko tysiąc osób ewakuowanych (foto)

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się dzisiejszy koncert Kultu w Lublinie. Wszystkie bilety zostały sprzedane. Wydarzenie zostało jednak przerwane przez alarm pożarowy.

Dość nietypowy przebieg miał koncert zespołu Kult, jaki wieczorem rozpoczął się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie odbywa się w ramach trasy Kult Akustik 2024 obejmującej występy w kilkunastu miastach kraju. W pewnym momencie uruchomił się alarm przeciwpożarowy.

O wszystkim powiadomiona została straż pożarna. Na miejscu interweniowały cztery zastępy strażaków. Tego typu alarm zgodnie z przepisami oznacza też wdrożenie ewakuacji znajdujących się w środku osób.

Jak przekazuje straż pożarna, w momencie przyjazdu ratowników, na zewnątrz obiektu znajdowało się ok. tysiąca osób. Obecnie strażacy sprawdzają budynek pod kątem zagrożenia, jednak wiadomo już, że do żadnego pożaru nie doszło, zaś alarm był fałszywy. Trwa ustalanie przyczyn jego wystąpienia.

Tym samym publiczność mogła wrócić na salę a koncert został wznowiony.

38 komentarzy

 1. Pracownik ochrony w stopniu niepełnosprawności umiarkowanym nie dobiegł do centrali alarmowej by wyłączyć fałszywy alarm?
  A miało tam takich nie być w myśl zapisów SWZ z przetargu.

  • Pracownik ochrony w stopniu niepełnosprawności umiarkowanym, to też takich ochroniarzy można spotkać przy ochronie koszarów wojskowych- chronią wojsko. Poważnie, to nie żart.

  • Dobiegł na czas do centralki ,ale zapomniał okularów ,więc wrócił do cieciówki ,wziął okulary ,a potem zapomniał gdzie była centralka

 2. Nikomu nie ubliżam ale

  Czy
  tu piszą same srajtki z pampersami? Czy słoiki co wyrwały się spod skrzydeł mamusi? Co tu robicie? Nie pasuje to wynocha do koziej wólki cienkie bolki.

 3. Czujniki włączają się od różnych gazów (np. od odparowanych płynów do mycia podłóg).

Dodaj komentarz