Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komunikacja miejska: Od początku grudnia zmiany w rozkładach

Od najbliższego wtorku, pasażerowie w Lublinie i Białej Podlaskiej, muszą spodziewać się zmian w rozkładach i kursowaniu komunikacji miejskiej. Modyfikacje wprowadzono głównie na prośby pasażerów.

We wtorek 1 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza korektę rozkładów jazdy. Największe zmiany, które z pewnością ucieszą pasażerów, dotyczą przystanków. Nowy przystanek pojawi się na ul. Kunickiego, tuż za tunelem, dla pojazdów w kierunku Abramowic. Przystanek będzie nosił nazwę Dworzec Główny PKP – Kunickiego 01. Zlikwidowany zostanie z kolei przystanek Kawia 02 zlokalizowany na ul. Krochmalnej przed rondem Sportowców.

Na prośbę pasażerów, którzy mieli problemy z ustaleniem właściwego przystanku w rejonie Felicity, autobusy linii nr 7 w obu kierunkach przejazdu zatrzymywać się będą na przystanku Pancerniaków Felicity 02, zlokalizowanym po stronie centrum handlowego. Zmienią się także niektóre godziny odjazdów linii nr: 2, 7, 14, 57, 70, 75, 151, 155 i 160. Będą one przyspieszone lub opóźnione, uruchomione zostaną także dodatkowe kursy. Zmieni się także niedzielny rozkładu jazdy linii nr 3 na terenie Gminy Głusk.

Z kolei w Białej Podlaskiej największe zmiany dotyczą linii B. Skrócona zostanie ich trasa do pętli przy skrzyżowaniu z ulicą Jesionową. Będą też korekty godzin odjazdów. Linia A z ulicy Sidorskiej zamiast o 13.16 odjedzie o 13.30. Z kolei linia G z Czosnówki odjedzie zamiast o 7.28 dwie minuty wcześniej.

(fot. lublin112)
2015-11-25 18:26:50

12 komentarzy

 1. nareszcie sie doczekalem korekt rozkladow bo to jest efekt ich pracy ciezkiej i odpowiedzialnej uprzedze z wyprzedzeniem miesiecznym ze znowu beda korekty bo wchodzi od polowy grudnia zielona fala w miescie Lublinie i autobusy beda smigac ze papuga w autobusie nie nadazy gadac -to bedzie rewolucja albo rewelacja za 28mln zl

  • A ja bym chciał się doczekać byś pisał poprawną polszczyzną którą można by było przeczytać ze zrozumieniem.

 2. A linia 44 i jej powrót na starą trasę? Czyżby MPK dalej ignorowało petycje pasażerów?

  • Też się zastanawiam, po co te konsultacje były czysto teoretyczne chyba, skoro przy takich protestach zlikwidowano połączenie Czuby-Czechów. No i cisza dalej.

  • To nie Mpk ustala rozkłady,tylko ztm

   • A kogo po za tobą to interesuje? Pilnujący domu, pies rasowy czy burek , ma szczekać i nie ważne jak na niego wołają. Rozkład może ustalać i ksiądz proboszcz, byle autobusy komunikacji miejskiej jeżdziły o wyznaczonym czasie i na trasach odpowiadających zapotrzebowaniu pasażerów.

  • To sprawa dla ZTM. To oni kombinują i manipulują w rozkładać.

 3. już niedługo będą nam wmawiać, że podwyżki cen biletów to tez na prośbę pasażerów… a nie na utrzymanie urzędasów, aqua i areny

 4. Jak dla mnie po co zmieniać rozkłady przynajmniej 1 na kwartał skoro autobusy i trolejbusy jeżdżą jak chcą. Nie dotyczy godzin szczytu tylko zjazdowych autobusów. Praktycznie też zerowe połączenie po godzinie 22:00 felin- abramowice lub os. poręba….

 5. do abramowic po 22 karetka na porebe n2-zadowolona?

 6. ludzie wschodzą z drugiej zmiany na fabryce o 22, umyj się, przebierz, a dycha 7 po z pod fabryki…. szczyt debilizmu… niech by była choć 15 rozumiem, ale tak?

Z kraju