690 680 960

Sylwester na Placu Litewskim. Zobacz co będzie się działo podczas widowiska „Lublin Ognia!”

Sylwester na Placu Litewskim w Lublinie to już tradycja. Co roku w tym miejscu bawi się kilka tysięcy osób. Przez ostatnią noc 2015 roku atrakcje zorganizowane przez Centrum Kultury w Lublinie czekają zarówno dorosłych mieszkańców miasta jak i tych nieco młodszych. Zobacz program nocy sylwestrowej w ramach Lublin ognia! oraz Bawi Misie.

Tegoroczny Sylwester na Placu Litewskim zapowiada się niezwykle ciekawie. Podczas imprezy w ostatnim dniu 2015 roku zobaczymy niepowtarzalne widowisko „Lublin Ognia!”. Powstało ono specjalnie z myślą o powitaniu Nowego Roku. Na trzech scenach zobaczymy niezwykłe show z wykorzystaniem ognia, laserów, pirotechniki scenicznej i najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych. Wystąpi blisko 100 najlepszych tancerzy ognia i artystów światła z całej Polski.

Podczas widowiska wystąpią m.in.:

MultiVisual – finaliści 5. edycji programu „Mam Talent!”. Tworzą pokazy łączące w sobie sztukę cyrku współczesnego i iluzji z wykorzystaniem najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych.

Spin Me – poznańska grupa tworząca pokazy łączące elementy fireshow oraz technologii LED. Występują w programowalnych, świecących kostiumach.

Flagrantis – jeden z najbardziej oryginalnych składów ogniowych w Polsce. Zwycięzca wielu konkursów i przeglądów grup ogniowych. Ich znakiem charakterystycznym są nietuzinkowe kostiumy i liczne elementy choreografii tanecznych.

Antares – jedna z najdłużej działających w Polsce grup tańca z ogniem. Wykonują pokazy z użyciem elementów ekwilibrystyki, żonglerki i choreografii tańca. Wykorzystują płonące rekwizyty charakterystyczne dla fireshow, czyli: POI, kije, liny, wachlarze, ale także te nietypowe: parasolki, płonące konstrukcje, lalki.

Jerzy „Solo” Kozłowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich żonglerów. Specjalizuje się w solowych pokazach fireshow z wykorzystaniem różnego rodzaju kijów oraz unikatowych rekwizytów żonglerskich.

Synergy Art – tancerze ognia, którzy wykorzystują w swoich pokazach oryginalne elementy pirotechniki scenicznej.

Fundacja Sztukmistrze – została powołana, by reprezentować lubelską grupę żonglerską Sztukmistrze oraz wspierać rozwój sztuki nowego cyrku. Fundacja jest organizatorem lubelskiego Carnavalu Sztuk- Mistrzów, a w 2012 r. koordynowała 35. Europejską Konwencję Żonglerską, będącą największym na świecie i najbardziej prestiżowym wydarzeniem środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy.

Papa Zura – muzyk, DJ i kolekcjoner płyt winylowych z Lublina. Gra głównie klasykę czarnej muzyki: funk, soul, disco, acid jazz, wczesny rap, reggae (w tym wiele rzadkich, mało znanych nagrań), ale też najciekawsze nowe produkcje (np. broken beatowe), muzykę z Brazylii, Afryki, a także perełki z archiwum polskiej muzyki.

Sambasim – zespół perkusyjny z Lublina. W repertuarze grupy znaleźć można zarówno tradycyjne rytmy afro brazylijskie wywodzące się z północy kraju (afoxé, congo, côco), sambę uliczną (batucada), postrzeganą jako wizytówka Brazylii, jak i współczesne rytmy (drum&bass, charme czy samba-funk). Sambasim to potężny przekaźnik siły płynącej z rytmu.

Jarosław Koziara – performer, artysta plastyk, zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Stworzył kilkadziesiąt scenografii teatralnych, także dla widowisk oraz wydarzeń plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Z kolei w Centrum Kultury w Lublinie zorganizowane zostanie „bawisko sylwestrowe 2015 Bawi Misie”. To propozycja dla całych rodzin, które w ten szczególny wieczór chciałyby wraz ze swoimi dziećmi (2-12 lat) spędzić czas na atrakcyjnej i bezpiecznej zabawie sylwestrowej pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Podczas sylwestrowego balu przebierańców budynek Centrum Kultury w Lublinie przemieni się w dżunglę pełną wesołych zwierząt. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły przygotować swoje własne, niepowtarzalne przebrania. Wodzirejem balu będzie Pan Ząbek, znany z niezwykłej umiejętności do przenoszenia swych widzów do świata magii. Nie zabraknie też specjalnych pokazów sztucznych ogni.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy BawiMiSie do pobrania na stronie www.ck.lublin.pl.

PROGRAM:

17.00 – 22.00 – Bawisko sylwestrowe „BawiMiSie!” / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12

22.00 – 01.00 – Widowisko Sylwestrowo-Noworoczne „Lublin Ognia!” / Plac Litewski

od godz. 20.00 do wspólnej zabawy rozgrzewać będą: Papa Zura & Sambasim

2015-11-25 16:23:01
(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. gorszego gowna nie moze byc a gdzie jacys dobrzy piosenkarze ??????????

  • Piosenkarze chcieli za dużo w porównaniu do swoich umiejętności wokalnych.

   Przez kilka ostatnich lat Lublin przepłacał za jakieś beztalencia promowane przez tzw. jurorów z TVN i Polsatu. Może to i dobrze, że miasto przyoszczędzi. Chlać można w domu.

 2. to miasto spada na psy

 3. To, że większość zespołów i solistów nie jest znanych, nie znaczy że nie są profesjonalni. Chcecie żeby Kozidrak dała koncert czy wolicie poznać jakiś nowy rodzaj muzyki i trochę się dokształcić? Co do pokazów sztucznych ogni to lepiej w sylwestra niż podczas mostu kultury lub jarmarku jaggielońskiego.

 4. Jakie Miasto Inspiracji taki i program. Dziwne, że masowa impreza nie odbędzie się na Arenie. Przecież odwiedzających ten pomnik pychy na gwałt potrzeba , by nie zwracać dotacji do Unii. A Lublin ognia i tak zobaczymy jak osiedlą się goście makreli, odesłani z za Odry. Darmowa rozrywka aż bokiem będzie wychodzić razem z flakami.

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas