Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Komitet Obrony Demokracji zapowiada protest „My zostajemy w Europie”

Na niedzielę w całym kraju zaplanowane są protesty Komitetu Obrony Demokracji. W Lublinie manifestujący spotkają się przed siedzibą biura PiS przy ul. Królewskiej.

Protest ma związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość prawa polskiego nad prawem unijnym. TK uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z konstytucją RP.

Na niedzielę w całym kraju zaplanowano manifestacje organizowane m.in. przez Komitet Obrony Demokracji. Taka manifestacja odbędzie się również w Lublinie.

– Spotkajmy się na ul. Królewskiej 3, w niedzielę 10.10, o godzinie 18:00 w proteście w związku z wyrokiem Trybunału Julii Przyłębskiej, wadliwie obsadzonego sędziami dublerami. Nie zgadzamy się na wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Weźcie ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej, załóżcie koszulki z napisem Konstytucja. Traktat o Unii Europejskiej nie jest sprzeczny z Konstytucją RP. To ustawy PiS niszczące praworządność i niezależność sądownictwa są w sprzeczności z prawem polskim i unijnym. My zostajemy! Jesteśmy Europą! – informują lubelscy działacze KOD.

(fot. lublin112.pl)

47 komentarzy

 1. Paru resortowych gamoni ,pomioty komunistyczne czerwona zarazo, WON Z POLSKI

 2. Niech wyprowadzają i dadzą normalne ceny na zbiory a nie jak teraz wszystko tanie a paliwo i nawozy w gore

 3. Oj lewaki lewaki , wasi ojcowie i matki komuchy widać dobrze wam przekazali geny zdradzieckie …pisiory są jakie są ale dzięki Bogu że to oni rządzą a nie te zdradzieckie mordy ….

 4. I tak obydwie te panie naraz?

 5. Pogonić nierobów do roboty!!! A nie znowu będą mącić!!! Kijowskiemu trochę nosa utarli za fałszywe faktury, Lempart też chyba była skazana, to teraz następne świrusy!!! Unijne sługusy!!!

 6. Cieee chorobaaaa !!!

  Myślę, że członkowie (i pipki) z KOD’u powinni poznać Konstytucję lepiej niż „Ojcze nasz” i „Zdrowaś wiepszowa twarz*), a potem zwoływać protesty

  * – słowo zastępcze, bo oryginału nie przepuszcza redakcyjna maszynka do cenzury

 7. Niezidiociały mimo bulu

  Komuna przez 40 lat nie zdegenerowała tak Polaków jak przez 30 Niemiec .
  Pozostaje tylko bardzo przykra i boląca prawda że , wobec obecnych zachowań pseudo „polityków” i pseudo Polaków poniesione ofiary II wojny znaczą dla nich mniej niż zero !!!! Czyli życie Polek i Polaków oraz tych wywiezionych maluchów mają lekko mówiąc w zadach – razem ponad 6 milionów.!!!!Toż to hieny nie liczące się z nikim i niczym udowadniające , że dla własnej wygody gotowi są sprzedać,powiedzieć i zrobić wszystko nawet wbrew faktom, prawdzie i Narodowi.
  Judasze różnej maści gotowe za sute srebrniki handlować Nami jak swoją własnościa !!!
  TU POWINIEN BYĆ STOP !!!!! KOMU NIE PASUJE NIECH JEDZIE DO DOBRODZIEI(kierunek dowolny) – TAM GO „DOCENIĄ” może być pewny.!!

 8. *Poprawka, nie Europie a Eurabii.

 9. Nie może być tak żeby Polską rządził Polak. Nie ma na to naszej zgody! Ponad 40 lat „sojuszu” z ZSRR skutecznie nauczyło ten ciemny naród, że najlepsze dla nich są obce rządy.

 10. Ilu kodziarzy dotrzymało słowa i wyjechało wyborach?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo