Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Komisja Europejska podjęła ważną decyzję. 137 miliardów euro dla Polski odblokowane

Po blisko trzech latach odblokowane zostały środki finansowe dla Polski z Krajowego Planu Odbudowy a także polityki spójności. Pierwsze pieniądze trafią do naszego kraju w ciągu kilku tygodni.

46 komentarzy

 1. Czarnecki oddał kilometrówki i się kasa dla Polski znalazła.

 2. Celowe zadłużenie Polski przez szwabską unię gorzej niż wojna.

  • Tak sobie myślę (co każdemu sie może zdarzyć), że gdyby Adolf H. nie kazał strzelać, a „wynalazł Unię, to wielu ludzi by nie zginęło, a zawojowałby większość świata.

 3. Witam to propaganda a L112 w ostatnim czasie zajmuje się tylko gloryfikacja propagandy rządowej lub innymi głupotami zero merytoryki logiki tylko pogoń za sensacja a KPO cóż to jeden wielki kredyt polityczny który nie prędko zobaczymy w kraju a i nie za darmo bo dziwnym zbiegiem okoliczności nikt nie mówi za co tak szybko zdjeto blokadę

 4. Patologia Obywatelska

  Jeśli wierzyć KE, pierwsze pieniądze z KPO mogą zostać wypłacone w kwietniu. KE stwierdziła, że PL spełniła warunki, choć obecny rząd nie przeprocedował żadnej ustawy, za to podjął szereg akcji łamiących prawo. Szantaż i układ mający jedynie podporządkować ten rząd.

 5. Patologia Obywatelska

  Są jeszcze niuanse: PL ma ok 2 lata na realizację inwestycji z KPO. To wymusza pośpiech, kiepskie planowanie i zawyżone ceny na przetargach. Skorzystają zagraniczne firmy i różne cwaniaczki. A niezakończone na czas inwestycje to utrata środków. Karykatura europejskiego ładu.

 6. Może ktoś tu napisze jakie są warunki otrzymania i wydawania pieniędzy, jakie ryzyko inflacji przy tak dużych pieniądzach wpuszczanych na rynek, co będzie z dotacjami jeśli nie spełnimy wszystkich warunków(też staną się pożyczką), jaki jest procent i najważniejsze KTO pożycza wszystkim krajom unii tak wielkie pieniądze i z kąd MA?

  • SKĄD MA ??? Mają doskonalsze drukarki do pieniędzy od tych, które eksploatował PiS

 7. OBYWATEL, PATRIOTA

  Dobre, jaja…. nie możemy ich przekonać, TK damy im pieniadze to zawsze działa…
  A moze tak zaczęli by myśleć nad tym jak pomoc tym którzy wzięli kredyty na mieszkania i płacą teraz raty w wysokości wypłat!!!! może by tak to zasrane oprocentowanie zaczęło w końcu spadać!!!

 8. Presz z Unią Niemiecką

  Polska bez UE by zginęła nie było by nas tylko jakoś za komuny doiły nas ruskie i jakoś daliśmy rade wiec co to ma być.

 9. Ciekawe jak dużo przepadnie?

 10. Nie wiem z czego cieszą się jołopy że Polska otrzymała te pieniądze przecież nie dostaną z tego nawet grosza za to będą musiały spłacać te pożyczkę oni ich dzieci wnuki prawnuki.

  • Dobrodziej frasobliwy

   Jak z tego będą korzystać „oni, ich dzieci, wnuki, prawnuki, to niech kur…a, spłacają oni, ich dzieci, wnuki, prawnuki !!!
   To nie problem nas, dziadków. 😆

Dodaj komentarz