Kolonia Zahajki: „Uzbrojeni” po zęby poszli kłusować. Siedmiu zatrzymanych za jednym razem

Włodawscy policjanci podczas kontroli zbiornika wodnego w miejscowości Kolonia Zahajki zatrzymali siedmiu kłusowników. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadł nietrzeźwy kierowca.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Włodawy wspólnie z funkcjonariuszami Społecznej Straży Rybackiej przy kole PZW we Włodawie kontrolowali zbiornik wodny w miejscowości Kolonia Zahajki.

– Podczas prowadzonych działaniach najpierw przyłapali czterech mężczyzn, w wieku od 20 do 54 lat z gminy Podedwórze i gminy Włodawa, którzy dokonywali nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni ci przy użyciu tzw. ościeni dokonali połowu 18 sztuk szczupaka. Następnie podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zauważyli następnych 3 kłusowników, którzy również nie będąc osobami uprawnionymi dokonywali połowu ryb, tym razem przy użyciu podbieraka. Było to 3 mieszkańców gminy Podedwórze w wieku od 28 do 59 lat – informuje sierż. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Kłusownicy zostali zatrzymani i trafili do policyjnych aresztów we Włodawie i Chełmie. Policjanci zabezpieczyli też narzędzia, które posłużyły do popełnienia przestępstwa, natomiast złowione ryby zostały zutylizowane.

Co więcej podczas działań jeden z funkcjonariuszy zauważył kierującego, który ugrzązł autem na drodze w pobliżu zbiornika wodnego. Podczas zbliżania się do pojazdu kierowca wysiadł i zaczął uciekać pieszo.

– Policjanci z komisariatu w Urszulinie, którzy dojechali na miejsce, po dokonaniu penetracji pobliskiego terenu znaleźli uciekiniera, który schował się w pobliskim rowie. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni mieszkaniec Włodawy miał w organizmie ponad 2 promile – wyjaśnia sierż. Elwira Tadyniewicz.

Zatrzymanym kłusownikom grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei kierowca volkswagena odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jemu grozi podobna kara jak kłusownikom, czyli do 2 lat pozbawienia wolności.

2017-02-14 18:45:26
(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Po wsiach pracy mało, nie idzie zarobić, darowizne z Unii już przejedlim, dzieciuki jeść chcom, a chopy som odpowiedzialne to i poszli na łów.

 2. niech się wezmą za tych kłusowników z Zahajek

 3. Straż Rybacka niech zacznie brać przykład z Panów Policjantów i zacznie ścigać kłusoli którzy czynią duże straty w rybach na rzecz Pzw, a nie pajace czepiają się uczciwych wędkarzy za nie wpisane rejestr połowu ryb ! Patologia !

  • Od tego jest PSR i policja a kontrole które Ciebie spotkały to pewnie SSR a takim strażnikiem sam w każdej chwili możesz zostać i się wykazać!!! Ponadto masz telefon to dzwoń od razu jak widzisz że ktoś kłusuje i gdzie.

  • do „Wędkarz”- Co Ty za przeproszeniem pieprzysz? Jakie to straty czynią w.w. „kłusole”? Ryby wówczas tam złowione zostały z powodu tzw. przyduchy- czyli niedotlenienia wody. Jeżeli nie zostałyby wyjęte z wody, to i tak najpewniej by po prostu zdechły i byłby po tym przy roztopach jeden wielki smród (który i tak będzie bo nie sposób wszystkich ryb przy takich warunkach wyłowić). Trzeba tu podkreślić fakt, że gdyby Ci „kłusole” nie wybili przerębli w lodzie, to ryba wydusiłaby się niemal całkowicie i po roztopach nie byłoby w ogóle co łowić. Fakt, część ryb zostaje przez nich zabrana, ale wielka ilość dzięki temu jest w stanie ocaleć, ze względu na to, że woda poprzez wybite przeręble zostaje szybciej dotleniona! Nigdy nie widziałem, aby ktoś ze SSR robił przeręble w takich sytuacjach! Tylko nagonka, nagonka… W takich okolicznościach nie chodzi o to aby reagować, ale raczej zapobiegać- gdyby zbiorniki były odmulone, pogłębione, albo byłby utrzymywany wyższy, prawidłowy stan wody, do sytuacji jak ta, nigdy by nie dochodziło. Zbiorniki są zaniedbane, zarośnięte, z głębokością wody do max. 2m i wszędzie z ilością mułu przekraczającą 1 metr! W tych okolicznościach rok rocznie dochodzi tam do śnięcia ryb z powodu niedotlenienia wody! Tym się powinno zająć PZW, a nie nabijaniem statystyk w sytuacjach oczywistych. Ten artykuł i cała sytuacja, wymaga głębszej analizy! Nie wolno robić ludziom czytającym sieczki z mózgu, bo to nie owi „kłusownicy” są wszystkiemu winni, a Gospodarz wody(PZW), który zamiast przeciwdziałać zjawisku (przyczynie), obarcza winą(niesłusznie) Tubylców, którzy z tego najzwyczajniej korzystają. (Jak zobaczysz na ziemi pieniądze- to je zbierzesz)

  • żaden uczciwy wędkarz nie łapie ościeniem szczupaka w lutym i tyle w temacie…

 4. 18 szczupaków do śmieci? Marnotrawstwo. Było im jako wikt na te 48h w areszcie zaserwować. Przecież zaraz ich wypuszczą,

 5. człowiek-kiełbasa

  No to jak już siedzą to niech mają za co. Bieda w domach dziecka a 18 szczupaków się „utylizuje”…

  • Ja obca krajowca być

   Szczupak być smaczna ryba – ja być wiedzieć, bo mieć okazja raz pod wódeczkę go utylizować do obiad.

 6. Szczupaki do fajne chłopaki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska