690 680 960

Trzy kolizje na jednym rondzie w przeciągu godziny. Tym razem nie było to rondo przy Makro

Od dawna za jedno z najbardziej kolizyjnych rond w Lublinie i regionie jest uznawane to u zbiegu ul. Krańcowej, Chemicznej i al. Witosa. Jednak są skrzyżowania, na których do zdarzeń drogowych również potrafi dochodzić co kilkadziesiąt minut.

W piątek tylko w przeciągu jednej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych na rondzie u zbiegu ul. Chełmskiej i Korolowskiej we Włodawie. Najpierw o godzinie 16 samochód osobowy potrącił rowerzystę. Jak ustalili policjanci, kierujący Oplem Corsą 18-latek wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu opuszczającemu rondo rowerzyście. W wyniku tego 46-letni mężczyzna przewrócił się, na szczęście nie doznał jednak poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca został więc ukarany mandatem karnym.

Kilkanaście minut później, gdyż o godzinie 16:15, na rondzie zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i jaguar. Tym razem przyczyną było niezachowanie ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu. Kierujący volkswagenem mężczyzna zjeżdżając na sąsiedni pas ruchu wjechał w poruszającego się nim jaguara. Pojazdami podróżowały dwie osoby: kierowcy w wieku 57 i 27-lat. Nie odnieśli oni żadnych obrażeń ciała.

Z kolei kilka minut przed godziną 17 na rondzie samochód osobowy potrącił pieszego. Jak ustalili policjanci, pieszy wtargnął przed nadjeżdżającą Toyotę Yaris, zaś kierujący autem 77-latek z gminy Włodawa nie miał możliwości uniknięcia zderzenia. Pieszy wpadł na przednią cześć auta uszkadzając pokrywę silnika i szybę czołową. Po chwili powiedział, że mu się śpieszy i wsiadając do innego auta oddalił się z miejsca zdarzenia. Powiadomieni o wszystkim policjanci rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Został on zatrzymany w Sawinie koło Chełma. 46-latek wyjaśniał mundurowym, że musiał pilnie wracać do Chełma dlatego też oddalił się z miejsca kolizji. Przyznał się do wszystkiego i przyjął mandat karny.

(fot. policja)
2018-08-25 13:39:42

5 komentarzy

  1. A już myślałem że Łęczna.

  2. naprawdę musiał się spieszyć

  3. Nie wiem kto ich uczy na prowincji ,jazdy po rondzie

  4. A gdyby był tor ……..hehe

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas