Kolejny odcinek drogi krajowej nr 74 otrzyma nową nawierzchnię. To nie koniec planów związanych z tą trasą

Drogowcy konsekwentnie kontynuują przebudowę kolejnych odcinków drogi krajowej nr 74 w naszym regionie. Ogłoszono przetarg na prace na odcinku pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Na najbliższe lata zaplanowano przebudowę kolejnych prawie 75 km tej trasy.

Ogłoszony został przetarg na rozbudowę ponad 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Trasa ma zostać gruntownie przebudowana, dostosowana do parametrów drogi klasy GP czyli ruchu przyspieszonego a jej nośność wzmocniona do 115 kN/oś. Jezdnia ma zostać poszerzona do 7 metrów i uzyskać umocnione pobocza. W ramach inwestycji przebudowane zostaną również drogi krzyżujące się z tą trasą a także powstaną drogi zbiorcze do obsługi ruchu lokalnego. Wykonawca będzie musiał również poprawić odwodnienie trasy oraz zamontować bariery ochronne i oświetlenie.

Jest to kontynuacja przebudowy tej trasy na odcinku od Janowa Lubelskiego do przejścia granicznego w Zosinie. W poprzednich latach powstały obwodnice Frampola i Hrubieszowa a także przebudowano odcinki Zamość – Sitaniec oraz Miączyn – Horyszów. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, droga ta będzie sukcesywnie remontowana i przebudowywana na kolejnych odcinkach.

Na najbliższe lata zaplanowano rozbudowę odcinków Jarosławiec – Miączyn a także Gorajec – Szczebrzeszyn. W pierwszym przypadku prace będą prowadzone na długości 4,2 km w drugim na 17 km, przy czym będzie też wykonana korekta przebiegu drogi przez Gorajec. Kolejne odcinki tej trasy zostały również zatwierdzone do realizacji przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Dzięki temu w tym roku GDDKiA zamierza ogłosić przetargi na na dokumentację związaną z przeprowadzeniem korekty przebiegu drogi krajowej przez Szczebrzeszyn i Janów Lubelski a także jej modernizacji pomiędzy Janowem Lubelskim a Frampolem oraz pomiędzy Zamościem a Miączynem.

W następnym roku ogłoszone zostaną przetargi na dokumentację przebudowy trzech odcinków: Horyszów – Hrubieszów, Klemensów – Zamość i Hrubieszów – Zosin. Łącznie przebudowane zostanie prawie 75 km tej trasy.

(fot. GDDKiA)
2018-01-06 12:36:45

4 komentarze

  1. Zamość- Staniec to nie jest droga K74.

  2. Tj. Typowo wiesniacka dziadowska droga.
    Kto dał jej miano Krajowej? Ruch znikomy śmiech na sali. No teraz po modernizacji będzie wyglądało toto przynajmniej normalnie.

    • I dobrze że dał!!!! Przynajmniej odśnieżają i sypią jak należy a nie tak jak reszta zawiane, ślizgawica jak jasna ch..era, dziura na dziurze.

  3. wezcie sie za robote ,macie tyle miliardow ,ktore dal wam kaczynski z morawieckim a droga krajowa jest w gorszym stnie niz droga dojazdowa do pola w niemczech bo o drogach powiatowych i gminnych nie wspomne bo te juz powinny byc zaorane

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności