Wjechał samochodem do zalewu, w dalszą drogę udał się pieszo. Był nietrzeźwy

Dużo szczęścia miał 21-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana, który nietrzeźwy wsiał za kierownicę volvo i wjechał samochodem do zalewu. Mężczyzna wydostał się z pojazdu i w dalszą drogę udał się pieszo.

Policjanci z Krasnegostawu otrzymali przed północą zgłoszenie, że w Siennicy Różanej samochód osobowy wpadł do zalewu. Na miejscu okazało się, że w wodzie stał zatopiony pojazd marki Volvo z włączonymi światłami. W środku nie było nikogo. Wszystko wskazywało na to, że osoba podróżująca tym autem wydostała się na zewnątrz i oddaliła się. Strażacy wyciągnęli pojazd na brzeg, zaś policjanci ustalili, że autem kierował 21-latek z gminy Siennica Różana.

– Policjanci nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania, ale w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości na terenie powiatu chełmskiego. Podczas badania jego stanu trzeźwości młody mężczyzna wydmuchał 0,8 promila. Po wytrzeźwieniu 21-latek został przesłuchany. Przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jak wyjaśnił, w towarzystwie znajomych wypił alkohol. A później postanowił wrócić do domu. W trakcie jazdy, jak tłumaczy, musiał „odbić” kierownicą bo inne auto wyjechało mu na drogę. Wtedy stracił panowanie nad swoim samochodem, przejechał główną drogę Chełm-Siennica Różana i wjechał prosto do zalewu – informuje podkom. Anna Kamola z KWP Lublin.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 tys. zł. grzywny, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłata 5 tys. zł. na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym.

61

2018-01-07 12:29:20
(fot. policja)

Zobacz również

51 komentarzy

 1. Mietek spod budki z piwem

  Śmieszne jest to prawo i jeszcze śmieszniejsi sędziowie. Zrówko i za fajerę.

 2. Natomiast koszty akcji wydobycia wraku pokryją uczciwi podatnicy.

  • Specjalista od pokazywania gestu Pana Kozakiewicza

   Nie popieram zdania, że: „Dużo szczęścia miał…”, bardziej pasowało bytu zdanie: „Za dużo szczęścia miał…”
   Byłoby sprawiedliwiej gdyby się np. nieco podtopił.

   • Specjalista się znalazł … Żebyś ty się przypadkiem nie podtopił … Kierowca który zabił nastolatkę nie poniósł praktycznie żadnej kary bo ta kara jest śmieszna !! ( i niezle zapie*dalał … jakby jechał przepisowo to nic by się dziewczynie nie stało … I kto wie ..może też był pijany albo naćpany ale zatuszowali to bo przecież ma znajomości ) A ty tu mówisz o niesprawiedliwości w tym wypadku . Poniósł wystarczającą karę i dostał nauczkę …

    • co do potrącenia nastolatki to nie wiesz za wiele pewnie na ten temat a się wypowiadasz … ZNAJOMOŚCI Pfff śmieszny/na jesteś

     • Co do potrącenia wiem więcej niż myślisz 🙂 Tatuś kasę ma i znajomości to tak to jest … Za kradzież więcej dostają a ten zabił i gowno mu zrobili … Jeszcze biedny bo mu prawo jazdy zabrali 🙁 O jej jak mi przykro ! ;( . Powinien w pierdlu gnić !!!! Zero sprawiedliwości w tym chorym kraju … Ale Bóg sam go ukara jak należy

     • Tia, na pewno! Za kasę i znajomości wszystko można! Uważaj, bo to są pomówienia i to nie byle jakie, podważasz wiarygodność sądu, prokuratury i policji, oskarżając jednocześnie o protekcję (płatną?) sugerując że wyrok jaki zapadł jest „po znajomości”. Ministra też tatuś zna że nic nie wskórał? Nie ośmieszajcie się, i nie narażajcie na odpowiedzialność pisząc takie oszczerstwa, durna dziewucha sama się pod koła wepchała i ma co ma a mamusia skoro lata i opowiada że „wieś i musiała tak przejść” oskarżając kierowcę za to co jej bezmyślna córka zrobiła niech nie szuka współczucia tylko powinna odpowiadać za narażenie na utratę życia i zdrowia za takie „nauki”. Spójrzcie prawdzie w oczy, wina jest wyłącznie po stronie rodziny tej, co to spowodowała a nie kierowcy. Przepisy wbrew temu co myśli matka winnej obowiązują wszystkich i wszędzie, na wsi i bezmózgich też.

     • Ha no właśnie ! Przepisy obowiązują każdego więc dlaczego on nie jechał zgodnie z przepisami ? Zapie*dalał jak potłuczony a ty pieprzysz jak potłuczony i bronisz go jakby ci za to płacili …

     • Ha! A dlaczego durnowata wtargnęła mu pod koła? Dlaczego pieprzysz jak potłuczony i bronisz winowajczyni jakby ci za to płacili?

     • Bronię bo uważam że nie zasłużyła na to co ją spotkało a on zasłużył na zdecydowanie wyższą karę !! A tej dziewczyny osobiście nie znam … Jakby moje dziecko zabił jakiś oszołom to zrobiłbym wszystko żeby dostał to na co zasłużył !!! Albo sam bym wymierzył sprawiedliwość bo w tym kraju nigdy jej nie będzie !!!

     • Chcesz powiedzieć, że winnym za to, że dziewczyna wtargnęła pod koła jest kierowca? Poczytaj sobie kodeks drogowy, tam jest napisane, że nawet na przejściu zabrania się wchodzenia pod nadjeżdżający pojazd, a co dopiero poza przejściem. Tak, wiem, zaraz napiszesz ile to on nie jechał, ale rozumek takiej bezmyślnej włażącej pod koła osóbki jest odwrotnie proporcjonalny do prędkości pojazdu pod który wchodzi, więc dlaczego kierowca ma odpowiadać za lekceważenie przez taką bezmózgą osobę przepisów? On może odpowiadać co najwyżej za przekroczenie prędkości. Trzeba było wyciągać odpowiedzialność od niej kiedy żyła, uczyć ją przepisów a nie wyzywać kierowcę który ma przez nią problemy. Samosąd? No pięknie…… Trzeba było za życia samosądu na niej dokonywać to może by żyła.

  • Koszty pokrył kierowca 🙂 …

   • Ty Anonim ten cały obiektyw to prawdopodobnie słynny Ktoś co w zaszłym roku opluwał tę zabitą dziewczynę, zmienił nick i to samo robi. Bo tak ten język podobny że trudno nie podejrzewać o to. A co ciekawe to rodzina ofiary wie kto bo personalia ustalił prokurator i może złożyć prywatny pozew bo podstawy są.

    • Hahaha! A ty to pewnie ten osobnik, co wymyślał kim jest ktoś, i co, zgadłeś? A po co prokurator ustalił personalia, na usługach rodziny winnej jest żeby mogli pozew złożyć? I kto tu ma znajomości 😀

    • Na pewno on 🙂 od razu to widać … Robi wszystko żeby broń Boże nie obrazić tego bandyty .. A może to sam bandyta we własnej osobie !

     • Bandyta? Chyba przeholowałeś, za pomówienia i zniesławienie można odpowiadać karnie, nie wiesz o tym? Niebawem możesz się przekonać.

 3. Znowu Siennica Różana. Co z tym bandytą drogowym co zabił i rozczłonkował nastolatkę?

  • Kto kogo rozczłonkował? I co znaczy znowu Siennica Różana? Miejsce jak każde inne. Codziennie w radiu słyszę o wypadkach np. na drodze krajowej nr 74 i co? Znowu ta 74? Czubki są wszędzie. Jak to mówią, głupich nie sieją

  • A ty co, bezpodstawne pomówienia są karalne, nie wiesz o tym? Zabiła się sama o ile dobrze wiem bo nie myślała co robi, czyżby miał postawiony zarzut zabójstwa i znieważenia zwłok? Albo ktokolwiek uznał go za bandytę żeby można było w ten sposób pisać? Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności za swoje słowa.

   • Srutu tu tu majtki z drutu. Jak określić kierowcę przekraczającego (i to sporo) prędkość w terenie zabudowanym, jak nie bandytą drogowym? Swoją brawurą przyczynił się do śmierci a nie kalectwa. Kogo bronisz? Czyżby @Ktoś znowu się odezwał i bronić zaczyna?

    • Nie żadne srutututu tylko tak. Nie bronię, tylko stwierdzam fakt, który trudno chyba przyjąć do wiadomości. Kierowca, który przekracza prędkość jest kierowcą przekraczającym prędkość, bandyta to osoba dokonująca napadów lub morderstw, sprawdź w słowniku jak niedouczony jesteś. A do śmierci tej dziewczyny przyczyniła się ona sama i jej matka, która ją nauczyła tego, że na wsi to można pod koła wchodzić.

     • Ty obiektyw w takim tonie jak ty pisał w zeszłym roku o ofierze Ktoś taki słynny użytkownik tego forum. Coś mi się zdaje, że zaciągasz jego pomysłami. Wystarczy tylko zmienić nick ale ton nadal zostaje, co? Jak myślisz?

     • e… tam, ty za to zaciągasz kimś, kto odpowiada z komentarze z tamtego roku, podobnie jak pytajnik. Ile masz nicków? I do czego jeszcze się posuniesz? Mało spotkań z prokuratorem, chcesz więcej razy być wzywany do postawienia zarzutów?

     • Obiektyw, pierdaczysz jak potłuczony. To Ty kierowałeś tym Volvo? Wódę wodą ze stawu popiłeś i na szare komórki zaszkodziła? Chcesz zastraszyć komentujących, by nie daj Boże, ktoś nie wrócił do tematu tamtego wypadku? Chcesz by przysechł i został zamieciony pod dywan? Komu i jakie zarzuty chcesz stawiać, bo nie bardzo rozumiem.

     • Pytajniku, jak chcesz wiedzieć kto pierdaczy jak potłuczony to w lusterko popatrz 😀 Jakoś prawa nikt nie chce zmienić żeby „ofiarę” (chyba losu i głupoty) czyli nieżywą przez swoją głupotę uznać za ofiarę, nawet minister nie pomógł…. Oj biedni jesteście wszyscy wierzący w te durnoty co wymyślacie!

 4. Ładny zalew jest w Sennicy szkoda żeby go volvo zanieczyszczało

 5. Powinien też zapłacić na rzecz funduszu ochrony środowiska. Przecież zanieczyścił wody zalewu.

 6. Stanowczo za mała to kara i to dosc bardzo…10.000 grzywny..15 lat bez prawka 20.000 koszty wyciagania wraku plus kolejne 10 000 na rzecz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach przez pijanych kierowców…może wtedy dojdzie do tej pustej głowy ze się nie jeździ po alkoholu…!!!

 7. No dobrze, tylu pijanych złapanych na podwójnym gazie ma wpłacić na ten fundusz. A kto słyszał o tych co z tego funduszu skorzystali? I czy szefem tego funduszu nie jest przypadkiem kolejny misiewicz lub sadurska?

 8. I oni uwierzyli w to tłumaczenie?? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Jechał od cmentarza, wybiło go i przeleciał ładny kawałek……..

 9. „Musiał odbić ” tak tak …to wiecej niż pewne ..odbijał to on co najwyżej korki na winie ,albo kapsle na piwie którym sie nachlał

 10. Nie dość, że pijany to jeszcze pusty. Ale by to sensownie przedstawić należało najpierw przemyśleć. Przerosła ta czynność młodego obywatela.

 11. No to mors sobie popływał w nowym roku.

 12. Przynajmniej przyznal sie do winy i poniesie konsekwencje.. Prawo mamy jakie mamy ze znajomosci robia swoje a tutaj nie bylo szukania ich jak i klamania ze po fakcie wypil.. Co rowniez mogl zrobic zeby nie poniesc konsekwencji..
  Ale pokazal ze stac go na szczerosc przyznajac sie do wszystkiego! Pod tym wzgledem szacunek dla niego no a stalo sie czasu nie cofnie i zapewne zaluje i wiecej nie siadzie za kierownice pod wplywem alkoholu..
  A niektore komentarze sa nie namiejscu nikomu nic sie nie stalo na szczescie.. I to najwazniejsze a ci co maja najwiecej do napisania glupich komenatrzy mysle ze tez maja swoje za uszami tak samo jak kazdy.. Ale kogos latwiej oceniac niz patrzec w swoje..
  Niee nie bronie ! Bo zaraz bedzie
  Ale stwierdzam fakty madrze sie nie zachowal ale ludzie do bandyty czy jak tu piszecie to nie przesadzajmy..
  To mlody chlopak ktory zapamieta to podejrzewam do konca zycia..

  • Taaa ja też myślę, że dziecko pobawiło się samochodzikiem.
   Szkoda tylko, że się odrobinkę nie podtopił – dłużej by pamiętał tę zabawę.

  • Coś w tym jest bo się nasz wodnik przyznał i nie robił z siebie ofiary. Jak na siennickie standardy to się zachował rozsądnie choć na początku zrobił głupio.

 13. Tak o niczym innym nie marzę tylko o tym żeby mi stawiali zarzuty. Po prostu lubię to tak jak inni lubią poniewierać martwe ofiary wypadków. No co zrobię, tak mam.

  • e… tam, za pomówienia stawiają zarzuty, za prawdę nie. Zapamiętaj to sobie.

   • Jakie pomówienia? Rozwiń temat bo nudny się stajesz i po próżnicy gadać nie warto

    • Jakie? Ano takie, że się chłopaka któremu bezmyślne stworzenie wlazło pod koła od zabójców wyzywa i bandytów.

   • Mądrze obiektyw prawisz, dlatego ten pirat co dziewczynę rozczłonkował dostał zarzuty. Może nie wiesz ale jechał 126 w zabudowanym, przekroczył umyślnie zabił nieumyślnie. A skarżył się w gazecie na zatrzymanie prawka, bo co 70 jechał?

    • Dostał zarzut zabójstwa? Z tego co wiem to nie więc nie powtarzaj za szmatławcem, a zarzuty dostał też ten, co oszczerstwa wypisywał, nieprawdaż? On najlepiej wie czym pachnie wypisywanie oszczerstw gdzie popadnie.

     • No właśnie ten co pisał nie dostał hi hi

     • Zależy co pisał i kogo masz na myśli, ten co pisał prawdę nie dostał nic, bo za prawdę nie dostaje się zarzutów, za pisanie o kimś, komu durne dziewczę wchodzi pod koła „zabójca, bandyta” się dostaje. I za wiele innych pomówień i oszczerstw.

 14. i po co wyciagac? fajna atrakcja do nurkowania by byla 🙂
  a jak chce, to niech sam se wyciagnie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online