Wykonano kolejny ważny krok do budowy ekspresówki Lublin – Lubartów

Firma z Katowic złożyła najlepszą ofertę na opracowanie koncepcji programowej dla trasy S19 pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Wykonawca będzie też musiał wykonać badania geologiczne oraz przygotować dokumentację przetargową.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonała wyboru wykonawcy, który będzie miał za zadanie opracować koncepcję programową dla 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 węzła od węzła Lublin Rudnik na obwodnicy Lublina do węzła Lubartów Północ w miejscowości Wincentów. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice. Jeśli nie wpłyną odwołania od wyboru to jeszcze w styczniu podpisana zostanie umowa.

Wykonawca będzie miał za zadanie opracować dokumentację projektową obejmującej różne warianty rozwiązań technicznych drogi ekspresowej. Chodzi o obiekty inżynierskie, kształty węzłów, przebieg dróg do obsługi ruchu lokalnego czy też umiejscowienie chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Dodatkowo konieczne będzie przeprowadzenie badań geologicznych w terenie. Firma będzie miała na to 23 miesiące, po czym kolejne dwa na wykonanie dokumentacji przetargowej. Później w ciągu dziesięciu miesięcy będzie też musiała realizować swoje obowiązki w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Dokumentacja drogi ekspresowej S19 łączącej Lubartów z obwodnicą Lublina będzie zakładała przebudowę istniejącego obejścia Lubartowa. Zaprojektowana zostanie druga jezdnia, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. Dalej droga ekspresowa S19, zgodnie z zapisami w decyzji środowiskowej, pobiegnie nowym śladem na omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa postanie kolejny węzeł Niemce Południe.

Trasa pomiędzy Lublinem a Lubartowem jest jedną z najbardziej uczęszczanych przez kierowców dróg w naszym regionie. Według pomiarów ruchu przeprowadzonych w 2015 roku, każdego dnia korzysta z niej średnio od 20 do 25 tys. pojazdów. Zgodnie z zapisami w znowelizowanym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 realizację drogi ekspresowej przewidziano na lata 2020-2024.

(fot. lublin112)
2018-01-04 19:36:09

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Ludzie powecie jak ma się jedzic dobrze po Polskich drogach skoro jakas firma z Katowic ma nam projektować Eske do Lubartów. A skąd ta firma ma niby wiedzieć jak zaprojektować tą drogę aby jedzilo się dobrze skoro oni nawet nie wiedzą gdzie ta droga jest i co się na niej dzieję

  • Poproszą o pomoc zaprzyjaźnionego Apacza, poprowadzi ich zapachem wiatru. Moja wypowiedź ma tyle samo sensu, co Twoja.

  • Ty się ciesz, że to nie Chińczycy złożyli najlepszą ofertę. Mógłbyś nie doczekać końca budowy.

  • Krzysiek, nie znasz sie to sie nie wypowiadaj. Jak beda mieli jakies watpliwosci to sie do ciebie zwroca o porade

  • Słuszną drogę ma nasza partia!
   Właśnie, analogicznie, prawo jazdy powinno być wydawane na drogi w promieniu do 40 km od miejsca zamieszkania, bo skąd taki kierowca ma wiedzieć jak się poruszać drogami którymi nie uczęszcza? Tak samo lekarze – leczyć tylko ludzi z danego województwa, bo skąd mają wiedzieć na co chorują i jak najlepiej leczyć tych z daleka.

  • No co tam inżynierowie wiedzą. Krzychu niech nam zaprojektuje drogę

  • zostawcie krzysia . krzysio wącha klej 🙂

 2. No tak na Youtube mogą sobie obejrzeć

 3. Bimmer żyjesz dziadu?

 4. Hoho …2024 …do tego czasu korek bedzie zaczynał się w łucce .Może ktoś mądry w niemcach zrozumie ze te „ułatwienia ” dla nich w postaci świateł ,to strzał w kolano i w koncu je wyłaczy

 5. Do Tego czasu w tych latach 2020 -2024 to ten odcinek stanie w miejscu już w godzinach szczytu jest ciężko przejechać i cały ruch stoi a do tego czasu kierowcy będą mieli dość cierpliwości bo ile można czekać dwie godziny na przejazd między Wandzinem a Leonowem gdzie ruch staje się luźniejszy.Mogliby się streszczać z pracą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”