Kolejny kłusownik wpadł nad Wisłą. Zatrzymano go na gorącym uczynku (zdjęcia)

Pomimo częstych kontroli o zatrzymywania kolejnych kłusowników, wciąż kolejne osoby dokonują nielegalnego połowu ryb na Wiśle w gminie Wilków i okolicach. Wczoraj na gorącym uczynku wpadł kolejny mężczyzna zajmujący się tym procederem.

Po raz kolejny na terenie nazywanym lubelskim zagłębiem kłusowniczym została zatrzymana kolejna osoba zajmująca się nielegalnym połowem ryb. Okolicę Wisły w gminie Wilków patrolowali wspólnie funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim i strażnicy Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie. W pewnym momencie zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę.

Ponieważ podejrzewano, iż może to być kłusownik, strażnicy postanowili przygotować zasadzkę. W poniedziałek mężczyzna przyszedł nad rzekę i zaczął łowić ryby za pomocą wielohakowego sznura. Został zatrzymany na gorącym uczynku. Następnie funkcjonariusze dokonali przeszukania jego posesji. Na jej terenie ujawnione zostały żelazne wnyki oraz sieci rybackie.

Zatrzymany 68-letni mieszkaniec gminy Wilków trafił do policyjnego aresztu. Zostaną mu niebawem przedstawione zarzuty. Kłusownikowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. PSW)

Zobacz również

2 komentarze

  1. i po co starego ramola do wiezienia??nie lepiej do konca jego zycia zabierac pół emerytury na zarybianie ??

  2. Szanowne lublin112.pl. Wyjaśnijcie mi o co chodzi w tym zdaniu: „Po raz kolejny na terenie nazywanym lubelskim zagłębiem kłusowniczym została kolejna osoba zajmująca się nielegalnym połowem ryb”. Polska języka, trudna języka. Oczywiście mój komentarz, tak jak i poprzedni się nie pojawi… Normalnie ręce opadają.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS