690 680 960

Pijany kierowca sprawcą potrącenia pieszej. Interweniował śmigłowiec LPR (wideo)

W poniedziałek w Łukowie doszło do potrącenia pieszej na przejściu. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy, kierujący audi miał w organizmie niemal promil alkoholu.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 17 w Łukowie na ul. Piłsudskiego. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że w chwili wypadku pokrzywdzona 69-latka przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych, a 36-latek jadący audi w kierunku centrum miasta praktycznie nie zareagował na jej obecność na jezdni. Mężczyzna z impetem wjechał w pieszą.

Przeprowadzone badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. W wyniku wypadku pokrzywdzona kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, śmigłowcem LPR została przetransportowana do specjalistycznego szpitala. Kierujący autem 36-latek został zatrzymany w policyjnej celi, gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Jednym z pierwszych na miejscu wypadku był funkcjonariusz z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów. Policjant udzielając pomocy pokrzywdzonej kobiecie, przeciął rzemień jej torebki, który niefortunnie „zacisnął się” na szyi pokrzywdzonej kobiety, uniemożliwiając jej oddychanie.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.

(fot. Policja Łuków)

19 komentarzy

  1. Kierowce za jazde pod wplywem zamknac na rok i zabrac prawko dozywotnio… ale tej świętej krowy mi nie żal, jeszcze wolniej mogła przechodzić nie rozglądając się no bo przecież ona ma PIERWSZEŃSTWO

  2. Takie wypadki właśnie będą cały czas do póki ktoś w końcu nie wprowadzi przepisu ” Pieszy ma pierwszeństwo wtedy i tylko wtedy gdy przed wejściem na przejście zatrzyma się i rozejrzy”

  3. Co do interwencji śmigłowca to zgoda – powinien interweniować – ale nie śmigłowiec LPR, tylko Mi-24 powinien puścić mu serię lub rakietkę.

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin